reklam-ajansi23

Reklam Hesabı Harcama Sınırı

reklam-hesabi-harcama-siniri

Reklam Hesabı Harcama Sınırı

Reklam hesabı harcama sınırı tüm reklam verenlerin ortak olarak karşılaştıkları bir problemdir. Yüksek rakamlarla reklam vermeye başlamak isteyenler ve gösterimlerini artırmak isteyenler için moral bozucu bir sorun olarak görülen Reklam hesabı harcama sınırı kontrollü bir şekilde takip edilen birkaç adımdan sonra ortadan kalkmaktadır. Bilindiği gibi reklamlara ne kadar fazla bütçe ayrılırsa o kadar fazla potansiyel müşteri elde edilmektedir. Tabii ki bu yüksek harcamaları da doğru bir şekilde yapmak en önemlisidir.

Reklam Hesabı Harcama Sınırı Nasıl Aşılır?

Özellikle yeni kurulan Meta reklam hesaplarında sıkça karşılaşılan sorunların başında günlük 40₺’lik bir harcama sınırı ile reklamların sınırlandırılması gelmektedir. Meta, reklam hesabı açarak reklam vermek isteyen kullanıcılara güvenmek ister, bu sebeple de size güvenene kadar bir sınır belirler ve bu sınırın üzerine çıkmamanızı sağlar. Birkaç adımdan sonra güvenilir olduğunuzda ise reklam bütçenizi ayarlamak konusunda özgürlük kazanmış olursunuz.

Reklam hesabı harcama sınırının gelmemesi için reklam öncesinde yapılması gerekenler ve harcama sınırı geldiğinde yapılması gerekenler nelerdir?

Yeni açılan her hesap güvenilirlik için belirli bir içerik paylaşımı, içerik etkileşimi ve belirli bir zamanın geçmesine ihtiyaç duymaktadır. Yeni açılan Facebook ve Instagram hesaplarında kurulumlardan önce belirli bir etkileşim seviyesi oldukça önemlidir.

-Eski Facebook ve Instagram hesapları ise yeni hesaplara göre bu konuda daha avantajlı olmasına rağmen doğru bir şekilde kurulmadığı zaman yeni hesaba göre daha problemli olabilmektedir.

reklam-hesabi-harcama-siniri
reklam-hesabi-harcama-siniri

Reklam Hesabı Harcama Sınırı Aşmak için Reklam Öncesinde Yapılması Gerekenler

Reklam öncesinde yapılması gerekenlerin başında doğru hesap kurulumu gelmektedir.

Doğru hesap kurulum adımları şu şekilde olmalıdır:

-Facebook hesabının gerçek kişiyi temsil etmesi

-İki faktörlü kimlik doğrulamaları

-Facebook sayfa bilgilerinin eksiksiz girilmesi

-Meta işletme hesabı ve işletme bilgilerinin eksiksiz girilmesi

-Mail doğrulamaları

-Reklam hesabının sayfalara bağlanması

Reklam Hesabı Harcama Sınırı Kaldırmak için Ödeme Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ödeme yönteminin Facebook hesabı ile eşleşmesi

Ödeme yönteminin uluslararası ve online alışverişe açık olması

Ödeme yönteminin günlük harcama sınırının yüksek olması

Yeterli bakiyenin olması

Provizyon işleminin başarılı gerçekleşmesi ve banka tarafından bloke edilmemesi

Her şeyi doğru bir şekilde yaptık reklamları başlattık ama yine de günlük harcama sınırı geldi.

Peki bundan sonra ne yapmamız gerekiyor?

Reklamın kapatılmadan sürdürülmesiyle beraber içerik üretiminin ve diğer hesaplarla devam ettirilmesi gerekmektedir.

reklam ajansı
reklam ajansı

Reklam Hesabı Harcama Sınırı ile Karşılaşıldığında Yapılması Gerekenler

Ödemeniz başarılı olursa Facebook’ta reklam yayınlamaya devam edebilirsiniz. Ödemelerin başarısız olmasını önlemek için bu yöntemleri izleyebilirsiniz:

-Reklam hesabına tanımladığınız kartınızda yeterli para veya limit olmasına dikkat edin. Facebook önceden tanımladığınız faturalandırma düzeyine ulaştığınızda sizden ödeme almaktadır.

-Bakiyenin yetersiz olması nedeniyle reklamlarınızın duraklatılmaması için hesabınıza yedek ödeme yöntemi ekleyin.

Eklediğiniz ödeme yönteminin aşağıdaki kriterleri karşılamasına dikkat edin:

1-) Ülkenizde kullanılabilir olması.

2-) Güvenlik (CVV) kodunun olması. Bu kod, kartınızın arkasındaki 3 haneli bir kod ya da önündeki 4 haneli bir kod olabilir. Bilgilerinizi emniyette tutmak adına, sadece güvenlik kodu bulunan kartları kabul ederiz. Bu kod genellikle CVV, CVC, CSC, CVV2 veya CVC2 şeklinde tanımlanır.

3-) Tanımladığınız hesabın çok fazla hesapla ilişkilendirilmemiş olması. Bilgilerinizin güvende tutması için ödeme yönteminin kullanılabileceği hesap sayısını sınırlandırılmaktadır.

4-) Bazı kredi kartlarının tek seferde çekilebilecek maksimum tutarla ilgili sınırlamaları vardır. Kredi kartınızda limit varsa bu tutara uyacak şekilde ödeme düzeyini sınırlandırılabilir.

5-) Sonraki çekimlerde süresi dolmuş kartlar nedeniyle sorun yaşamamak adına kredi veya banka kartlarınızın son kullanma tarihlerini kontrol edin.

Faturalandırma düzeyi minimum seviyeye çekilmelidir. Faturalandırma düzeyini 53₺’ye çektiğimizi varsayarak:

Sistemin otomatik olarak Günlük Reklam Hesabı Harcama Sınırını artırabilmesi için 14 adet faturalandırma düzeyi kadar başarılı arka arkaya ödemesi olması gerekmektedir.

Yani 14 başarılı 53₺’lik arka arkaya fatura ödemesi yapılmaktadır.

Ayrıca bütün reklamlarınızın Meta Reklam İlkeleri’ne uygun olarak çıkılması ve herhangi bir reklamın bu süreçte reddedilmemesi gerekmektedir.

reklam ajansı
reklamajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.