reklam-ajansi23

Aksesuar Reklam Çalışmaları ( Takı, Bijuteri)

aksesuarreklam

Aksesuar Reklam Çalışmaları

Aksesuar reklam çalışmaları yaparken dikkat etmeniz gereken belirli noktalar vardır. İlk olarak amaçlarınızı belirleyerek başlamanız gerekir. Bu amaçları belirlerken önceliğiniz hedef kitlenizi belirlemek olmalıdır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra markanızın tanınmasını ve bilinmesini sağlayıp hedef kitlenize ulaşmanız gerekir. Hedef kitlenize ulaştıktan sonra ise bu kitleye ürün satışınızı gerçekleştirmelisiniz. Tüm bunları tamamladıktan sonra daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak için etkileşimlerinizi arttırmanız gerekir. Daha fazla organik müşteri sağlamak için dijital platformları kullanım şeklinize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksesuar reklam çalışmalarında artık sosyal medya kullanımı gittikçe artmaktadır ve uygulayacağınız sosyal medya stratejileri ile müşteri ve satış sayınızı arttırabilirsiniz.

aksesuarreklam
aksesuarreklam

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

aksesuar takı reklam ajansı
aksesuar takı reklam ajansı

Aksesuar Reklam Çalışmaları ve Kurumsal Kimlik

Aksesuar reklam çalışmaları kurumsal kimlik ile başlamalıdır. Bir marka sahibiyseniz veya yeni bir marka kuracaksanız bu markayı müşterilerinize tanıtmak ve marka bilinirliğinizi sağlamak için bir kurumsal kimlik sahibi olmanız gerekir. Bu aşamada marka isminizi, logonuzu, sloganınızı, hedef kitlenizi belirlemelisiniz. İsminiz, logonuz, sloganınız belirlediğiniz hedef kitleye ulaşmalıdır. Kurumsal kimliğiniz hedef kitlenizle buluştuğu zaman markanızın hatırlanmasını sağlayacaktır ve marka bilinirliğiniz de artmış olacaktır.

aksesuarreklam
aksesuarreklam

Aksesuar Reklam Çalışmaları ve E-Ticaret

Aksesuar reklam çalışmalarında e-ticaret gittikçe artış göstermektedir. E-ticaret sayesinde işletmeler müşterilerine daha kolay ulaşmaktadır ve daha kolay bir şekilde müşteri sayısını arttırmaktadır. Tabi ki müşteri sayınızı arttırmak için sadece e-ticaret sitenizin olması yeterli değildir. Sitenizi nasıl doldurduğunuz, kullanım kolaylığı, eklenen takı görsellerinin kaliteleri ve sayfanızın nasıl bir tasarıma sahip olduğu da önemlidir. Buradaki tek amacınız ürün satışı yapmak olmamalıdır, sitenizde her şey bir bütün içinde olmalıdır.

Aksesuar reklam çalışmalarında başarılı bir şekilde e-ticaret yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken kriterler vardır. Bunlar; marka bilinirliği yaratmak, takipçi kazanmak, ziyaretçi kazanmak, hedef kitlenize ulaşmak, satış yapmak ve etkileşim sayınızı arttırmaktır. Bu aşamaları sırasıyla uygun stratejilerle yaptığınız takdirde e-ticaret sitenizin büyümeme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

E-ticaret sitenizde müşterilerinize canlı destek hattı ve kullanıcı yorumlarından oluşan bir bölme eklemeniz rakiplerinize göre tercih edilme ihtimalinizi arttırır. Çünkü müşteriler satın almayı düşündüğü takıların, aksesuarların kalitelerini daha önceden satın alan müşterilerin yorumlarını inceleyerek satın alma işlemlerini gerçekleştirirler. Ürünlerinizin altına gelen yorumları da sürekli olarak takip etmeniz gerekmektedir. İyi yorum olacağı gibi kötü yorumların olması da çok olasıdır. Canlı destek hattı ise müşterilerinizin yaşayabileceği herhangi bir sorun da doğrudan size ulaşmasını sağlar ve bu durum müşterilerin markanıza karşı daha fazla güven duymasını sağlayabilir.

Aksesuar Reklam Çalışmaları ve SEO

Günümüzde oldukça fazla takı, bijuteri alanında hizmet veren marka vardır. Sizin markanızı rakiplerinizden ayıracak kısım ise potansiyel müşterilerin ilk size ulaşması olacaktır. Arama motorları üzerinde araştırma yapan potansiyel müşteriler üst sıralarda sizin markanızı bulursa rakiplerinizden önce size ulaşmış ve sitenizi ziyaret etmiş olur.

aksesuar takı reklam ajansı
aksesuar takı reklam ajansı

Aksesuar Reklam Çalışmaları ve Sosyal Medya Kullanımı

Aksesuar reklam çalışmalarında sosyal medya kullanımı ayrı bir önem taşımaktadır. Potansiyel müşterilerin çoğu artık sosyal medya kullanıcısıdır. Bu yüzden markanızın sosyal medya platformlarında yer alması müşteri sayınızı arttırmada önemli bir konumdadır.

Takı ve bijuteri markanızı sosyal medyaya taşıyacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk kısım hedef kitlenizin hangi sosyal medya platformunda daha fazla zaman geçirdiğidir. Çünkü hedef kitlenizin vakit geçirmediği bir platformda hizmet vermenin ve reklamlarınızı yayınlamanın markanıza hiçbir katkısı olmayacaktır.

Takı ve bijuteri alanında hizmet veren markaların çoğu sosyal medya platformları arasından Instagram’ı tercih etmektedir. Müşterilerin çoğu Instagram kullanıcısıdır ve Instagram markanızın daha kolay büyüyüp, gelişmesini sağlamaktadır.

Aksesuar reklam çalışmalarında sosyal medya kullanımında bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise sosyal medyanızın sayfa tasarımıdır. Özellikle Instagram üzerinden satışlarınızı gerçekleştireceksiniz sayfa düzeninizin müşterilerde ilk nasıl bir izlenim bıraktığı önemlidir. Karmaşık, uyumsuz bir profiliniz varsa potansiyel müşterilerin sizi tercih etme ihtimali azalır. Bu yüzden profiliniz düzenli, karmaşadan uzak ve müşterilerin isteklerini karşılayacak nitelikte olmalıdır.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Aksesuar alanında sosyal medya kullanımı için önemli olan bir diğer kriter ise ürünlerinizin fotoğraflarıdır. Takipçilerinize ürünlerinizi farklı ve ilgi çekici sunmanız gerekir ki ürünlerinizde satış artışı yaşanabilsin. Ürününüz ne kadar başarılı olursa olsun, eğer görselleriniz kötüyse ve ilgi çekici değilse bu ürünlerinizin satışını etkileyecektir. Ayrıca gönderi içerikleriniz müşterilerin sizden istediği bilgileri içermelidir. Paylaşacağınız takılarla ilgili fazla uzun olmayan detaylı bilgileri vermelisiniz. Gönderilerinizin altında etiket kullanmanız da potansiyel müşterilere ulaşmak için etkili bir yoldur. Etiketler sizi aksesuar araması yapan potansiyel müşterilerin karşısına çıkarır.

Instagram da müşterilerinizin akışına çıkmanız da önemlidir. Gün içinde birçok kullanıcı gönderi paylaşımı yapmaktadır ve bu paylaşımlar arasında sizin gönderilerinizin görünmeme ihtimali oldukça yüksektir. Bunun önüne geçmek için Instagram’ı aktif kullanmalı ve müşterilerinizle etkileşim içinde olmanız gerekir.

Sayfa tasarımınızı yaparken Instagram biyografi kısmını da gözden kaçırmamanız gerekir. Biyografi kısmı müşterilerin markanızla tanıştığı ilk yerdir. Bu yüzden biyografi kısmınızda markanızı iyi yansıtmalı ve potansiyel müşterilerde olumlu bir imaj bırakmalısınız. Markanızın sloganını, web sitenizi, iletişim bilgilerinizi bırakmanız yararlı olacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Aksesuar Instagram Reklamınız İçin Bir Hedefin Seçilmesi;

Bir gönderi veya hikayeyi öne çıkararak Instagram’da bir reklam oluşturduğunuzda reklamınız için bir hedef seçebilirsiniz. Bu, bize reklamınızdan almak istediğiniz sonuçları gösterir. Hedefler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, reklam verme hedefinize en uygun olanı belirlemenize yardımcı olabilir:

  • Daha Fazla Profil Ziyareti: Bu hedefi seçtiğinizde, oluşturduğunuz reklamlar reklamınıza dokunan insanları profilinize yönlendirir. Profilinizde ürünler, hizmetler, bir portfolyo veya marka gösteriliyorsa en iyi seçenek budur. İnsanların daha fazla içeriğinizi görmesini ve sizi takip etmeye başlamasını istiyorsanız insanları profilinize yönlendirmeniz faydalı olabilir.
  • Daha Fazla İnternet Sitesi Ziyareti: Bu hedefi seçtiğinizde, oluşturduğunuz reklamlar reklamınıza dokunan insanları sitenize yönlendirir. İnsanların bir internet mağazasına göz atmasını, bir etkinlik hakkında daha fazla bilgi almasını veya özel bir teklif ya da posta listesi için kaydolmasını istiyorsanız en iyi seçenek budur. Bu hedefi seçerseniz Daha Fazla Bilgi Al veya Şimdi Alışveriş Yap gibi bir eylem çağrısı düğmesi de seçebilirsiniz.
  • Daha Fazla Mesaj: Bu hedefi seçtiğinizde, oluşturduğunuz reklamlar reklamınıza dokunan insanları işletme hesabınıza mesaj göndermeye yönlendirir. Hizmetler sunuyor ve potansiyel müşterileri istekler, randevular veya danışmanlıklar hakkında soru sormaya teşvik etmek istiyorsanız en iyi seçenek budur. Etkileşime teşvik etmek için reklam açıklamanızda bir soru sormayı veya bir sohbet başlatıcı kullanmayı deneyin. Ayrıca insanları Instagram profesyonel hesabınıza veya WhatsApp business hesabınıza mesaj atmaya yönlendiren bir reklam oluşturabilirsiniz.

Instagram’da reklam verdiğinizde kullanabileceğiniz hedefler işletmeniz için değerlendirme ve bilinirliği artırmanızı sağlar.

Reklamlarınızla farklı sonuçlar elde etmek veya Instagram dışındaki kişilere de erişmek istiyorsanız reklam oluşturmak için Facebook Sayfanızı veya Facebook Reklam Yöneticisi’ni kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu araçları kullanarak Instagram’da reklam verebilir ve reklamlarınızı Facebook ve Messenger gibi daha fazla alanda gösterebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız. 

aksesuar takı reklam ajansı
aksesuar takı reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş