reklam-ajansi23

Reklam Ajansı I İşletmenizi Büyütün

reklamajansı

Reklam Ajansı

Sakarya’nın en iyi reklam ajansı; pazarlama stratejilerini kullanarak müşterilere reklam oluşturma, planlama yapma ve müşterilerin tanıtım ve duyurularını hedef kitlelere ulaştırmayı amaçlayan bir hizmet kuruluşudur. Reklam ajansı müşterileri için en hızlı geri dönüşü sağlayacak hedef kitleye, en uygun mesajları vererek müşterilerinin mevcut müşteri sayısını artırmayı, potansiyel müşterileri etkilemeyi, marka bilinirliğini sağlamayı ve reklam hizmetleri ile akılda kalıcılığı arttırmayı amaçlamaktadır.

Günümüzde reklam ajansları dijital reklam ajansları ve geleneksel reklam ajansları olarak ikiye ayrılmaktadır. Geleneksel reklamcılık televizyon, radyo, gazete, dergi gibi tek yönlü kitle iletişim araçlarıyla yapılırken dijital reklamcılıkta ise teknoloji kullanılarak reklam çalışmaları yapılmaktadır. Teknolojinin giderek hayatımızın merkezine kaydığı bu dönemde dijital reklam çalışmaları geleneksel reklamlara göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu tercihin sebebi ise dijital reklamcılığın, geleneksel reklamcılığa göre daha düşük bütçelerle ve daha kolay bir şekilde yapılabiliyor olmasıdır.

Televizyonda yayınlanan bir reklam ile dijital ortamda yayınlanan reklam arasındaki en temel ve en önemli fark televizyonda yapılan reklamın ölçülememesidir. Reklamınız televizyonda yayınlanırken o an reklamınızın kaç kişiye ulaştığını saptayamazsınız. Ancak dijital alanda yapılmış olan reklamlarda reklamlarınızın istatistiklerini analiz edebilirsiniz. Müşteriler için belirlenmiş hedef kitle aynı zamanda dijital dünyada çok fazla zaman geçirdiği için kitlelere ulaşmak daha kolaydır.

Reklam ajansları sektöre göre farklı hizmetler vermektedir ve birbirinden farklı hizmet veren birçok reklam ajansı bulunmaktadır. Sakarya’nın en iyi dijital reklam ajansı Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı’nın sunduğu hizmetler şu şekildedir:

reklam ajansı

Reklam Ajansı Hizmetleri

Reklam ajansı hizmetleri müşterilerin sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Dijital reklamcılıkta;

–Dijital Pazarlama
-Sosyal Medya Yönetimi
–Sosyal Medya Danışmanlığı
-Sosyal Medya Reklam Stratejileri
-Sosyal Medya Sayfa Tasarlama
-Sosyal Medya Planlama
-Instagram Sayfa Düzeni
-Reklam Danışmanlık
-Dijital Reklam Danışmanlığı
-Instagram Reklam Danışmanlığı
-Facebook Reklam Danışmanlığı
-Google Reklam Danışmanlığı
-Google Reklamları
–Google Harita Kaydı
-Google SEO Ayarları
-E–Ticaret Danışmanlığı
-Sponsorlu Reklam Yönetimi
-İçerik Pazarlama
-Reklam Tanıtım Filmi
-Web Tasarımı
-SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
-Grafik Tasarım
-Kurumsal Kimlik Çalışmaları
-Logo Tasarım
-Kartvizit Tasarımları gibi dijital hizmetler verilmektedir.

reklam ajansı

Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama; ürün ve hizmetlerin tanıtımlarını dijital ortamlarda yapan reklam stratejilerinden biridir. Dijital pazarlama ile daha fazla potansiyel müşteriye hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Geleneksel pazarlama gibi tek yönlü bir iletişim değil, potansiyel müşterileriniz ile karşılıklı bir iletişim gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda dijital pazarlama, geleneksel pazarlamaya göre maliyet açısından daha düşük olmakla beraber hedef kitlenizi analiz edebilir, doğru bir hedef kitle seçimi yapabilir ve süreklilik sağlayarak zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Gerçekleştirmiş olduğunuz reklam çalışmalarınızın performansını analiz ederek bir sonraki çalışmalarınızda bu analizlerden faydalanabilirsiniz.

dijital pazarlama

Dijital pazarlama da reklam türleri gibi kendi arasında sektörlere göre türlere ayrılmaktadır.

 • Arama Motoru Optimizasyonu: Dijital pazarlamanın en önemli pazarlama stratejisi olarak temelinde bulunur. Bu optimizasyon sayesinde ilgili aramalarda en üst sıralarda yer alarak potansiyel müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Bu yöntem herhangi bir reklam çalışması yapmadan organik bir şekilde web sitenizin trafiğini arttırmasını ve hizmetinizin daha çok potansiyel müşteri tarafından bilinmesini sağlayacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

 • İçerik Pazarlama: İçerik pazarlama stratejisi ile hizmetinizle alakalı bilgiler vererek müşterilerinizin güvenini kazanacak, ilgisini çekecek ve marka sadakati oluşturarak hizmetinize sadık kalmasını sağlamış olacaksınız.
 • E-Posta Pazarlaması: Ürün ve hizmet tanıtımlarını, verilmesi gereken bilgileri, doğrudan iletişim ile spesifik bir hedef kitleye göndermiş olacaksınız. Doğrudan bir iletişim söz konusu oluğundan dönüşüm oranı oldukça yüksektir.
 • Sosyal Medya Pazarlaması: Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere tanıtmanızı sağlamaktadır.
 • Yeniden Pazarlama (Remarketing): Özellikle e-ticaret siteleri için büyük önem taşımaktadır. Remarketing önceden ziyaret edilen sitenizin sonra ziyaret edilen başka bir web sitesinde reklamının yayınlanmasıdır. Bu sayede markanızı tekrar hatırlatmış olursunuz ve web sitenizden alışveriş yapmadan dönen müşterilerin geri dönerek bu eylemlerini tamamlamalarını sağlarsınız.
 • Arama Motoru Pazarlaması (SEM): SEO çalışmaları ile organik bir şekilde üst sıralara ulaşırsınız, SEM ile bu işlemi daha hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirirsiniz. SEM’in başarısı tamamen bütçeye bağlıdır. Bütçe ne kadar fazlaysa etkisi de bu orantıda artacaktır.
 • Görüntülü Reklamlar: Görüntülü reklamlar sayesinde müşterilerinize ürünleri açık ve net bir şekilde gösterebilirsiniz. Bu sayede müşteriler doğrudan firmanıza yönelmiş olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi; sosyal medya hesaplarınızın nasıl olması, hangi yolların izlenmesinin gerektiği ve hangi yöntemlerin kullanılacağının belirlendiği bir yönetim şeklidir. Sayfanızın içeriklerinden, görsellerin birbiriyle olan uyumuna kadar, hesabınızla ilgili her şeyin yönetilmesi sosyal medya yönetiminin içeriklerindendir. Günümüzde sosyal medya oldukça güçlüdür. Bu yüzden her markanın bir sosyal medya hesabı ve bu hesapları yönetecek ilgili bir ekip olmalıdır. Dijital reklam ajansları size sosyal medya yönetim hizmeti sunmaktadır. Yaptığınız işe, verdiğiniz hizmete uygun bir biçimde tasarımlar oluşturularak gerekli mecralarda paylaşımlarını yapmaktadır. Sakarya’nın en iyi reklam ajansı Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı; markanızın sosyal medyadaki stratejileri uzman görüşüyle oluşturulur ve sosyal medyalarınızda markanıza yarar sağlayacak şekilde doğru hedef kitlenize ilgilerini çekecek paylaşımlar yapılır.

sosyal medya yönetimi

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı; kurumlara sosyal medyada daha aktif ve stratejik reklam yapmaları konusunda desten veren ve kurumun daha geniş kitlelere hitap etmesine yardımcı olan bir hizmettir. Firmanız ya da markanız için sosyal medya danışmanlık hizmeti aldığınızda aklınıza gelmeyecek fikirleri ya da aklınıza gelen ama uygulamaya dökemediklerinizi rahatça hayata geçirebilecek ve marka bilinirliğinizi arttırmaya başlamış olacaksınız. Çeşitli sosyal mecralarda hangi adımlarla ve ne kadar bir süre zarfında ilerlemeniz gerektiği konusunda iyi bir adım atılmış olacaksınız. Sosyal medya alanlarını çok iyi bilen bir uzmanla çalışmak sizin markanızın ne kadar kaliteli olduğunu da gözler önüne serecek ve aynı zamanda markanıza farklı bir değer katacaktır.

sosyal medya danışmanlığı

Sosyal Medya Reklam Stratejileri

Sosyal medya reklam stratejileri; müşterilerin verdiği hizmetleri doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaştırmak ve geniş kitlelere hitap edebilmek için uygulanan stratejilerdir. Sosyal medyada oluşturulacak reklam stratejileri sayesinde markanız diğer firmaların önüne geçerek, markanıza gelen iletişim oranı artacaktır. Böylelikle yaptığınız satış ya da verdiğiniz hizmet artış gösterecektir. Sosyal medya reklam stratejilerinin temelini oluşturan nokta ürünün veya hizmetin hedef kitle olarak görülen potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılıyor olup olmamasıdır. Sadece ürün/hizmet ve potansiyel alıcı eşleşmesi ile reklam stratejileri bitmemektedir. Reklamların yeri, zamanı, gösterilme sıklığı, promosyon ve fiyat/kalite etkenleri de sosyal medya reklam stratejilerini şekillendirmektedir. Reklam stratejilerinde yapılacak hatalar zaman ve maddi kayıplara neden olabilmektedir. Bu noktada dijital pazarlama danışmanlarından destek almak işletme ve firmanın yararına olacaktır.

sosyal medya reklam stratejileri

Sosyal Medya Sayfa Tasarımı

Sosyal medya sayfa tasarımı dijital reklam çalışmaları için oldukça önemlidir. Müşteriler sayfanızı ziyaret ettiğinde bıraktığınız ilk izlenim müşterilerin sayfanızda geçireceği süreyi etkiler. Bu yüzden sayfanızın renkleri, içeriklerin birbiriyle uyumuna dikkat etmeniz ve bazı detayları gözden kaçırmamak için bir sosyal medya danışmanı ile çalışmanız gerekmektedir. Hedef kitlenizin sizinle ilk tanıştığı nokta sosyal medya sayfalarınızdır. Hitap ettiğiniz kitlenin demografik ve kültürel özelliklerinin bilinmesi çok önemlidir. Ürün veya hizmeti sunduğunuz kitlenize uygun temanın, görsellerin ve mesajların sunulması paylaşımların dikkat çekiciliği ve etkileşiminin yüksek olmasında yarar sağlayacaktır.  Sosyal medya kullanıcılarının sosyal medya sayfa ziyaretlerinde düzenli bir gönderi akışının olması, metinlerin akıcı ve anlaşılır olması kullanıcıların sosyal medya hesaplarında daha uzun zaman geçirmesinde yardımcı olacaktır.

sosyal medya sayfa tasarımı

Sosyal Medya Planlama

Sosyal medya planlama; sosyal medya hesaplarınıza uygun tasarımlar önceden hazırlanmalı ve gerekli zamanlara ya da ilgilenilecek vakitlere planlaması yapılmalıdır. Böylece işleriniz istenilen zamanlarda görünürlük kazanacaktır. Sosyal medya planlaması yapılırken göz önünde bulundurulacak temel noktaların başında yine hedef kitlenin yapısı gelmektedir. Hedef kitlenin demografik özellikleri ve ilgi alanlarının belirlenmesi sosyal medya planlamasında ilk sırada yer almaktadır. Sosyal medya kullanıcılarının sosyal medya hesaplarını kullanım sıklığı ve kullanım saat aralığı gibi veriler sosyal medya planlamasının hangi vakitlerde ve hangi sıklıkta yapılacağının  göstergesidir. Sosyal medya planlamasında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise gündemdir. Pazar analizi ile beraber rekabet içerisinde bulunan rakiplerin kampanya ve promosyonları nedir? Hedef kitlelerine ne sunmaktalar? Pazarlama stratejileri nedir? gibi sorularla çıkılacak araştırmalar sosyal medya içeriklerinin oluşturulması ve planlanması için dikkat edilmesi gereken noktalardır.

sosyal medya planlama

Instagram Sayfa Düzeni

Instagram sayfa düzeni müşterilerinizin dikkatini çekme açısından oldukça önemlidir. İçeriklerinizi doğu ifade edebilme, müşteriye doğru şekilde yansıtabilme, kendi kitlenizin oluşumunu en hızlı ve kaliteli şekilde sağlayacak etkenlerdir. Sayfa düzeninizin renk kullanımı oldukça uyumlu ve dikkat çekici olmalıdır. Müşterilerin sayfayı ziyaret etmesi sonucunda akılda kalıcılığı başarmış ve tekrar ziyaret etme potansiyeline ulaşmış olmalıdır. Akılda kalıcılık başarılı olduğu taktirde müşteriler sayfada daha sık zaman geçirecek ve hizmet hakkında daha fazla bilgi almak isteyeceklerdir. Potansiyel müşterilerinizin sayfa düzeninden etkilenip hizmetinizden yararlanmanızı sağlayacaktır. Aksi taktirde sayfa düzeni müşterilerin ilgisini çekmediği süreçte potansiyel müşterinin sayfayı terk edip hizmetten yararlanamamasını tetikleyecektir.

instagram sayfa düzeni

Reklam Danışmanlık

Reklam danışmanlık; reklam ajansı, reklamların yönlendirilmesi, yapılan iş doğrultusunda hedef kitlelerin belirlenmesi, rakip analizi yapılması ve reklam verilmesi gereken mecralarda reklam verme görevlerini üstlenir. Doğru hedef kitlenin seçilmesi doğru kişilere hizmet vermek demektir. Reklam danışmanlığı aldığınız da bunun en iyi sonuçlarını yakalamış olacaksınız. Reklam danışmanlık sadece bir işletmenin reklamlarını yönetmek değildir. İşletmenin tüm dijital kurulumlarıyla başlayıp, kurumsal kimliğinin oluşturulması, hedef kitle ve lokasyon analizleri, pazar ve piyasa rekabet koşullarını da araştırıp uygun reklam stratejilerinin ortaya koyulması ile kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerine yönelik planlamaların da yapılması süreçlerini içermektedir. Bu süreçte reklam danışmanlık hizmeti verilen işletme ile iletişim kanallarının sürekli açık olması gerekmektedir.

reklam danışmanlık

Dijital Reklam Danışmanlığı

Dijital reklam danışmanlığı; çeşitli alanlarda hizmet veren firmalar, rekabette üst sıralara çıkmak ve verdikleri hizmeti arttırmak adına reklam verirler. Fakat firmaların, nasıl reklam yapılacağını bilmeleri ve yapılan reklamların nasıl bir etkisi olacağını anlamaları oldukça zor olduğu için reklam ajansıyla çalışmaları ve dijital reklam danışmanlığı almaları gerekmektedir. Sakarya’nın en iyi reklam ajansı, dijital reklam danışmanlığında danışanlarına hedef oluşturma, planlama yapma, sponsorlu reklam çalışmaları yapma, sosyal medya paylaşımları yapma, sosyal medya reklamları oluşturma ve arama motoru optimizasyonuna (seo) uygun makaleler oluşturma gibi hizmetler sunmaktadır. Dijital reklam danışmanlığı için firmaların destek alacağı ajanslar ya da danışmanlar çalışacakları sektörü ve müşteri kitlelerini çok iyi tanımak zorundadırlar. İşletmeyi potansiyel müşterileri ile buluşturmada hataların yapılmaması dijital reklam danışmanlığı verilen işletmenin marka ve imajına yönelik olumlu katkıda bulunacaktır.

dijital reklam danışmanlığı

Instagram Reklam Danışmanlığı

Instagam reklam danışmanlığı; temel amacı başlarda sadece görsel paylaşmak olsa da günümüzde Instagram ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapmak için en çok tercih edilen platformlardan biri olmuştur. Instagram reklam danışmanlığı ise bu alanda daha kaliteli paylaşımlar yapmanızı ve hedef kitlenize uygun içerikler oluşturmanızı sağlamaktadır. Instagram’ın yoğun bir kullanıcı kitlesi olması ve markanız için Instagram’da doğru reklamlar verilmesi hedeflenen kişilerin potansiyel müşterileriniz haline gelmesini sağlayacaktır. Bununla beraber Instagram ve Whatsapp üzerinden mesajlaşmaya yönlendirme sağlıyorsanız reklamlarla beraber mesaj trafiğiniz de yoğunlaşacaktır. Yoğunlaşan mesaj trafiğinde kurulan iletişim işletmenin amaçlarına yönelik ürün veya hizmet satışlarında işletmeye maddi gelir sağlayarak memnuniyet sonrası ise yeni müşterilere ulaşmada referans sağlayacaktır.

instagram reklam danışmanlığı

Facebook Reklam Danışmanlığı

Facebook reklam danışmanlığı tüm Facebook süreçlerini içermektedir. Günümüzde Facebook oldukça popüler bir sosyal medya platformudur. Kullanıcı sayısının çok olması ve kullanıcıların oldukça fazla zaman geçiriyor olması markaların kitlelere kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamıştır. Bu aşamada doğru kitleye, doğru mesajı ulaştırmak, performans analizi yapıp raporlamak ve bir sonraki reklam faaliyetleriniz için stratejiler geliştirilmesi için ilgili bir danışmana ihtiyacınız olmaktadır. Facebook reklam danışmanlığı; Facebook hesaplarının doğru bir şekilde kurulması, bağlantılarının yapılması, onay ve doğrulamaların yapılarak hesabın güvene alınma süreçlerini de içermektedir. Facebook hesabının, reklam hesabının kısıtlanmasına yol açacak riskleri de göz önünde bulundurarak hesabın erişiminin ve etkileşiminin kısıtlanmaması için önlemler almak çözülemez sorunların önüne geçmek için başlıca dikkat edilmesi gerekenlerdir.

facebook reklam danışmanlığı

Google Reklam Danışmanlığı

Google reklam danışmanlığı; markanızın ya da firmanızın tanıtımını yapmak için ayırdığınız bütçenin doğru hedef kitle bulunarak sağlıklı bir şekilde reklamının yapılması gerekmektedir. Google reklamlarının başlıca gereksinimleri yaş, cinsiyet ve konumlardır. Öncelikle sektör analizi yapılması ve doğru anahtar kelimelerin belirlenmesiyle, eğer yoksa markanıza ait bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra doğru platformlarda reklam yayınlamak da oldukça önemlidir. Verdiğiniz hizmet için, markanızla ya da firmanızla iletişime geçilme ihtimalinin yükselmesi için en doğru platform seçilmelidir. Seçtiğiniz platformlardaki reklamlarınızla karlılık oranınızı arttırabilirsiniz. Bu sebeple de en etkili reklam yönetimi için bir uzmanla beraber çalışarak Google reklam danışmanlığı almanız markanızın bilinirliği açısından yararlı olacaktır. Google reklam danışmanlık hizmeti aldığınızda, Google reklamlarınız sizin yerinize yürütülecektir. İlgili gözlemler yapılıp, bununla beraber raporlamalar çıkartılarak yapılan reklamların tutma oranı daha fazladır. Bu da işi bir bilene bırakmanız gerektiğinin en önemli göstergesidir. Google arama motorunda satış ve dönüşüm indeksli reklam taktikleri uygulandığı için, Google reklamlarındaki izlediğiniz yollara bir ayrıcalık katarak doğru hedeflerle, istenilen kitlenin önüne reklamlarınız çıkacaktır. Böylelikle hizmetini verdiğiniz işlerinizin görünürlüğü artarak potansiyel müşterileriniz çoğalacaktır. Bundan sonra ise potansiyel müşteriler harekete geçecektir.

google reklam danışmanlığı

Google Reklamları

Google reklamları; internetin bulunduğu dünden bu güne kadar sayısız dijital yeniliklere kavuştuk. Bu yenilikler dahilin de istediğimiz sonuçlara daha sağlıklı erişmemize yönelik arama motorları geliştirildi. Büyük arama motorlarının bizlere sonsuz bir dünya sunması tüm kitleyi bu alana yönlendirmiştir. Tamamımızın da gözlemlediği üzere zamanımızda neredeyse bilgi sözcüğünde akıllara ulaşan ilk yer Google. Büyük bir çoğunluğumuz bir ürün almak, bir araştırma yapmak, bir hizmeti incelemek için önce Google’a başvuruyoruz. Zaman gibi kaliteli bir değeri en iyi şekilde kullanmak için oturduğumuz yerden aramalar gerçekleştireceğimiz Google ile verimli süreç yönetimi yaratmış oluyoruz. Kitlelerin sürekli kullandığı bu alanı hem toplum hem de işyerleri için daha iyi konuma getirmek isteyen Google’da çalışmalarını sürdürüyor ve Google reklam, diğer ismiyle adwords reklamlarını yaşamımıza dahil ediyor. Reklamlarınızı gelen bilgi tarafından en uygun hale getiriyor ve detaylı raporlama sunuyoruz.

google reklamları

Google Harita Kaydı

Google haritalar artık ticaret için ve alıcılara ulaşmak için olmazsa olmazı haline gelmiştir. İşletmeniz için google haritalar hizmetleri alarak alıcı akışınızı ve verimliliğinizi artırmış olmaktadır . Google harita genellikle firmaların iş potansiyeline güç katarak müşterilerin firmayı bulmasına imkan tanımaktadır. Google haritaları kullanarak işletmeniz hakkında çalışma saatleri, adres bilgileri, web sitesi ve işyeri fotoğrafları gibi bir çok bilgiye müşterilerinizin ulaşmasını sağlamaktasınız. Google haritaların harita kayıt hizmetlerine firma kaydınızı yaparak müşterilerinizin kolayca işyerlerinizi bulma konusunda hiçbir sıkıntı çekmeksizin sizlere ulaşabilmesini sağlamaktayız. Özellikle de müşterilerinize konum atarak yönlendirme ve yer hizmetiyle erişebilme imkanı sağlamaktadır. Harita kayıt servisimizden yararlanmak talebinde bulunan firmalara google haritalar ile alakalı bir sunum gerçekleştirerek neleri göreceğinizi ve işinize ne gibi sonuca varacağını açıklamak ve profesyonel bir şekilde işletmelerini google haritalara kayıt edip seo çalışmalarını yapmaktayız. Bu sayede rakiplerinden daha üst sıralarda yer almalarını ve müşterilerin firmaya ulaşmalarını sağlamaktayız.

google harita kaydı

Google SEO Ayarları

Google SEO ayarları dijitalde bulunan varlıklarımızın google tarafından taranması sonucu arama motoruna indexlenerek potansiyel müşterilerle google aramalarında buluşmak için son derecede önemlidir. Google SEO ayarlarının bazı başlıkları bulunmaktadır. Bunlar;

SEO çalışması – search console; web sitemizin içerisinde bizim bağlantılarımızla birlikte kurduğumuz bağlantıların detaylarını web sitemizin dışından gelen linkler hakkında bilgi verecek. Google Analytics; Google Analytics hesabı web sitemize gelen trafik hakkında bilgi verecek. Site Haritası ve Robots.txt; bir üçüncü yapmamız gereken site haritası ve robots. txt dosyalarının oluşturulması. Anahtar Kelimeler; Biz nereyle, kiminle rekabet edeceğiz, ne hedefliyoruz web sitemizle ilgili. Bununla bağlantılı olarak bir anahtar kelime araştırması yapmamız gerekiyor. Title Meta Etiketleri; anahtar kelime analizi doğrultusunda sayfalarımızın title ve meta etiketlerini belirlemek. İç Linkleme; web sayfamızın kendi içinde verdiği linkleri analiz etmemiz, hedeflerimiz doğrultusunda bu linkleri optimize etmemiz gerekiyor. Backlink; web sitemizin otoritesi biliyorsunuz ki backlink ve güçlü bir backlink profili ortaya koymamız gerekiyor. Sosyal medya ve e-mail çalışmaları; burada önemli olan sadece bizim arama motoru optimizasyonundaki dönüşümümüz değil trafiğin artması.

google seo ayarları

E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret danışmanlığı; müşterilerinin satış faaliyetlerini iyileştirme amacıyla tavsiyelerde bulunarak pazarlama, reklam veya web optimizasyon çözümleri konusunda danışmanlık yapan bir hizmettir. E- ticaret danışmanlık hizmeti aldığınızda; internet satışındaki püf noktaları, dikkat edilmesi gerekenleri ve satışlarınızın nasıl daha fazla artış sağlayacağı konusunda da bilgi almış olursunuz. İşinizi uygun maliyetle en üst seviyeye çıkarma konusunda fikirler verir. Satışlardaki dalgalanmaları, iniş çıkışları, rapor hazırlayarak gerekli adımları atar. Kurumun en faydalı şekilde nasıl ilerlemesi gerektiğini ve müşterileri tatmin edecek şekilde planlamalar yapılır. Kurumunuzun içerikleri için tasarımlar oluşturulur. E-ticaretin pratik oluşu ve birçok olanağı sunması bu ölçüde ticarete atılmak isteyenlere güzel bir olanak sunuyor. E-ticaret danışmanlığı dijital platformda satış yapmak isteyenlere gerekli stratejileri uygulayarak hem zamandan kazanıp hem de verimliliği arttırarak daha çok kazançlar elde etmenizi sağlar.

e–ticaret danışmanlığı

Sponsorlu Reklam Yönetimi

Sponsorlu reklam Facebook ve Instagram üzerinden ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yaptığınız reklam çalışmalarıdır. Belirlediğiniz hedef kitleye, öne çıkarmak istediğiniz içerikleri ulaştırabilirsiniz. Belirlediğiniz bütçe ile belirlediğiniz süre boyunca binlerce müşteriye ulaşma imkânı elde edersiniz. Alacağınız verim bütçeniz ile doğru orantıdadır. Ne kadar harcama yaparsınız reklamınız diğer sponsorlu reklamların önüne geçip o kadar çok görünme kazanacaktır. Böylelikle markanız diğer markaların önüne geçerek bilinirliğini arttıracaktır. Reklamınızda da hedef kitlenizin de size mesaj atmasına yönelik bir içerik oluşturduysanız mesaj trafiğiniz de reklamlarınızın görünüm sayısı arttıkça artacaktır. Sponsorlu reklamlarınızda gereken bütün bilgileri dikkat çekici bir mesajla vermeniz reklamlarınızdan size gelen potansiyel müşterileri cezbederek markanıza olan ilgiyi arttıracaktır.

sponsorlu reklam yönetimi

İçerik Pazarlama

İçerik pazarlama müşterilerinizi etkilemek, ilgilerini çekmek için kullanılan bir reklam stratejisidir. Bu stratejide amaç satış yapmaktır fakat satış işlemini gerçekleştirmek için ilk önce müşterilerle bir bağ kurmayı hedeflemektedir. Müşteri ile kurulan bağlar sayesinde müşterinin davranışları değiştirilip, geliştirilir. Markanızın tanına bilirliği açısından ve potansiyel müşteri kazanımı anlamında önemlidir. İçerik pazarlama, hedef olarak müşteri yakalamak adına onları etkilemek için yapılan çalışmalar planlanır. Kitleye yeni ihtiyaçlar sunarak onları markanıza çekmeyi hedefler, müşterinin ihtiyaçları dışında hiç akılda olmayan ürünü alma hedefi oluşturma stratejisi kurar. İçerik pazarlama göz önünde bulunmayan, bilinmeyen bir ürünü gerekli olan kitleye güzel sunumlar yaparak tanınmayan bir ürünü bile alma cazibesi kazandırır. Bunları görseller, duyurular ve etkinlikler gibi içerik türlerini stratejilerle birleştirerek sağlam çözümler sunar ve müşterilere güven vererek değer sağlar.

i̇çerik pazarlama

Reklam Tanıtım Filmi

Markanızı ya da firmanızı geniş kitlelere doğru bir şekilde duyurmak ve tanıtmak için en önemli iletişim çeşitlerinden bir tanesi de reklam tanıtım filmleridir. Pazarlama sektöründe markanızın kimliğini tanıtmanız, markanızın ya da firmanızın bilinirliğini artırarak size fayda sağlayacaktır. Reklam tanıtım filminde öncelikle markaların ihtiyaçları belirlenir ve hedef kitleden de ilham alınır. Bu süreçten sonra marka ile ortak frekansta buluşularak çekim alanları belirlenir ve gerekli görüntüler elde edilerek reklam tanıtım filminin montajına başlanır. Gerekli sesler kullanılır, seslendirmeler yapılır ve görsel efektler kullanılır. Reklam tanıtım filmi bittikten sonra ilgili mecralarda paylaşımı sağlanır. Paylaşımı yapılan tanıtım filminde firmanızın bünyesine ait bütün bilgiler olacağı için potansiyel müşterilerinizin de kafasında soru işareti kalmaz, arada bir bağ oluşması sağlanır ve sizinle birebir görüşme yapmadan önce markanız hakkında da bilgi sahibi olur. Bu da hem sizin iş yükünüzü azaltır hem de reklam tanıtım filmi sayesinde markanızı daha doğru ifade etmenize olanak sağlar.

Reklam Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız

reklam tanıtım film

Web Tasarımı

Web tasarımı yaparken uyulması gereken çeşitli bölümler vardır bunlar şu şekildedir; Sitenin hangi amaçla yapıldığını belirleme, çalışılan firmanın kullandığı renkleri belirleme, sayfaların kodlanması, sitenin test süreci ve son olarak sitenin yayınlanması şeklinde adımlara uyularak gerekli çalışmalar yürütülür. Günümüz çağda teknolojinin üst seviyelerde olması ve bundan yarar sağlamak adına web siteniz size ister ticari anlamda ister kurumunuzun tanıtımı anlamında güzel bir vitrindir. Web tasarımı yapımında düzen oldukça önemlidir. Bunun sebebi insanların siteye giriş yaptığında karmaşık ve iç içe geçmiş kelimeler, fazlalık görüntülerin vermiş olabileceği sebepten dolayı gerekli olan bilgiler ve ipuçları gözden kaçmış olabilir. Bununla bağdaşık olan bir diğer unsur da font seçimi ve büyüklüğünün orantılı göz yormayan şekilde fontun seçilmesidir.

web tasarımı

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Seo, web sitelerin arama motorlarında daha görünür olması için yapılan çalışmaları içermektedir. SEO, arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenizin ziyaretçilerini artırma çalışmalarıdır. SEO, ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltılmış halidir. Amaç web sitelerinin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir.

SEO Neden Gereklidir? Neden Önemlidir?
SEO’nun amacı web sitelerini Google ya da hedeflenen arama motorunda kelime bazlı üst sıralara çıkarmaktır. Üst sıralarda yer alan web sayfaları daha fazla tıklama alırlar. Fazla ziyaretçi olmasından daha çok asıl önemli olan nitelikli kullanıcı sayısıdır. Yani Arama Motoru Optimizasyonunu daha fazla ziyaretçi almak için değil daha fazla nitelikli ziyaretçi almak için yapmalısınız. .

Doğru uzman ile çalışmanızı öneririz. Çünkü bilinçsizce yapılan çalışmalar sitenize ciddi zararlar verebilir. Çoğu uzman genellikle aşağıdaki hizmetleri sunarlar:
-Sitenizin Genel Yapısını İnceleme.
-Sitenizin İçeriklerini İnceleme, Revize ve Yeni İçerik Önerilerinde Bulunma.
-Anahtar Kelime Araştırması.

seo (arama motoru optimizasyonu)

Grafik Tasarım

Grafik tasarım hizmetleri müşteriyle kurulan en önemli bağdan birisidir. İşletmenin kendisini ifade etmekte en çok ihtiyacı olduğu unsurdur. Görsel anlamda doğru şekilde hazırlanmış bir tasarım kendinizi müşteriye karşı ifade etmekte size en çok yardımcı olacak etkenlerden de birisidir. Grafik tasarım hizmeti kurumsal kimlik, logo, kartvizit, medya tasarımları gibi görsel ögelerin hepsi grafik tasarım hizmetleridir. Müşterinin ilgisini çekmek için doğru kullanılmalıdır. Sayfanızın ilgisini çekmek ve büyütmek için gerekli çoğu unsurla da bağlantılıdır. Herhangi bir ifade biçiminde görsele ve görsel iletişime ihtiyaç duyulursa burada devreye grafik tasarım devreye girecektir. Bu durumda grafik tasarım hizmeti alan bir işletmenin müşteriye kendini ifade etme imkanı daha yüksek olup potansiyel müşterisine hizmetini kolay bir şekilde satacaktır. Grafik tasarım hizmetini sadece görseller üzerinden düşünmemek gerekir. Tasarımlarda kullanılan yazı fontları, renkler, hizalama gibi etkenler bir bütün olarak grafik tasarımı oluşturmaktadır.

grafik tasarım

Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Kurumsal kimlik her işletme için büyük bir önem taşımaktadır. Markanızın veya hizmetinizin müşteriler tarafından nasıl algılanmasını istiyorsanız kurumsal kimliğinizi de buna göre şekillendirmeniz gerekmektedir. Verdiğiniz hizmet ile kurumsal kimliğiniz bir uyum içerisinde olmalıdır. Çünkü kurumsal kimliğiniz aslında markanızın kimliğidir.

Kurumsal kimlik içerisinde birçok unsur barındırır. Bunlar;

-Markanızın İsmi
-Markanıza Ait Logo
-Kurumsal Yazı Tipi / Font Kulanımı
-Markanızı Yansıtan Slogan
-Antetli Kağıtlar
-Zarflar
-Kartvizitlerdir.

Etkili bir kurumsal kimlik için bu unsurların hepsini markanıza uygun bir şekilde oluşturarak marka imajınızı güçlendirebilirsiniz.

kurumsalkimlik

Logo Tasarım

Logo tasarım; logo bir markayı temsil eden en önemli simgelerdir. Markanız için belirlemiş olduğunuz isim kadar logosunun da etkili olması gerekmektedir. Güzel tasarlanmış bir logo müşterilerin dikkatini çeker ve dikkat çeken bir logo ise müşterilerin zamanla markanızı tanımasını sağlayarak marka bilinirliğini oluşturur. Tasarlanan logo aynı zamanda markanız ismi ile de uyum içinde olması gerekmektedir. Bir uyum yakalayamadığınız zaman müşterinin dikkatini çekmeyecek ve vermiş olduğunuz hizmetin satışını gerçekleştirememiş olacaksınızdır. Sattığınız ürün ve hizmetin markalaşması açısından oldukça önemli olan logo doğru bir şekilde seçilmezse müşterilere güven hisse verilmemiş olacaktır. Güven hissi sağlandığı zaman pek çok müşteri ürünlerinizi veya hizmetinizi satın almak isteyecek ve bu bağ müşteri devamlılığı da sağlayacaktır.

Logo tasarımı yapılması gerekirken dikkat edilmesi gereken belirli unsurlar bulunmaktadır. Bunlar;

-Logonuzda kullanılan görsellerin minimal olması
-Fontlarının abartı olmayıp ilgi çekici olması
-Rakip firmalar ile benzerlik göstermemesi
-Kullanılan renklerin birbiriyle uyum içerisinde olması
-Doğrudan markayı temsil etmesi ve kullanılan fontun kolay bir şekilde okunabiliyor olması gerekmektedir.

logo tasarım

Kartvizit Tasarımları

Kartvizit tasarımı ise kurumsal kimlik çalışmasının önemli bir unsuru olup, işletmenizin etkileyiciliğini arttırmak için yapılan tasarım çalışmasıdır. Müşterilerin kartvizitinizi incelemesi için ilgi çekici bir nokta bulmaları gerekir. Bunu da kartvizitinizin sahip olduğu tasarım ile elde edersiniz. Kullandığınız renkler, yazıları hizaladığınız yerler büyük önem taşımaktadır. Kartvizitinizde işletmeniz ile ilgili gerekli bilgilerin bulunması gerekmektedir. İşletmenizin logosu, ismi, adresi, iletişim numaraları, mail adresleri varsa web sitenizi eklemek müşterilerin size kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

kartvizittasarım

Geleneksel reklam ajansı hizmetleri ise;

-Gazete Reklamları
-Dergi Reklamları
-Radyo Reklamları
-Televizyon Reklamları
-Açık Hava Reklamlarını içermektedir.

reklam ajansı

Reklam Ajansı Nasıl Çalışır

Müşterilerden gelen briefler doğrultusunda planlamalar yapılarak haftalık durum toplantıları yapılmaktadır. Durum toplantılarının ardından günlük olarak sıcak liste oluşturulmaktadır. Proje yönetimi oluşturularak yaratıcı çalışmalara başlanılır ve ardından metin oluşturma aşaması gelmektedir. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra medya planlaması yapılarak, oluşturulan reklam çalışması yayınlanmaya başlar. Son aşama ise analiz ve raporlamadır. Bu aşamada reklam çalışmasının etkili yönleri toparlanarak müşteriye bilgi verilmektedir.

Reklam Ajansı ile Çalışmanın Avantajları

Reklam ajansı ile çalışmanın avantajları oldukça fazladır. Günümüzde çoğu firma reklam ajansı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Almış olduğunuz hizmetler markanızı büyütme açısından size farklı avantajlar sağlamaktadır. Bunlar arasında en önemlisi markanızın hangi yönlerini öne çıkarmanız gerektiğini belirlemek ve potansiyel müşterilerinizi etkilemektir. Sakarya’nın en iyi reklam ajansı sayesinde hangi güçlü yönlerinize vurgu yapmanız gerektiğini bilecek ve potansiyel müşterileri mevcut müşterilerinize dönüştürerek müşteri sayınızı arttırabileceksiniz.
Yapacağınız faaliyetlerde doğru adımlar atarak zamandan tasarruf edeceksiniz ve düşük maliyetlerle yüksek kazançlar elde edebileceksiniz.
Güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olarak müşterilerinizin markanıza veya hizmetinize daha çok güven duymasını sağlamış olacaksınız.

Reklam Ajanslarının Departmanları

Reklam ajanslarında hizmetler birbiriyle uyumlu ancak farklı departmanlar tarafından bir ekip işi olarak verilmektedir.

 • Medya: Medya departmanı yapılan reklam çalışmalarının pazarlanabilmesi için ajanslarla iletişim kurmaktadır.
 • Satın Alma Stratejisi: Medya kanalları üzerindeki reklam alanları için gerekli iletişimleri kuran departmandır. Bu aşamada araştırma oldukça önemli bir yer tutmaktadır.
 • Tasarım: Tasarım departmanının asıl amacı reklam çalışmasının hedef kitleyi etkilemesidir. Görsel olarak ne kadar ilgi çekici bir tasarım yapılırsa müşterilerin o kadar ilgisi çekilmektedir.
 • Müşteri İlişkileri: Müşteriler ile olan iletişim her sektörde önemli bir yer tutmaktadır. Müşteri ve ajans arasında bir köprü görevi görerek müşterinin isteklerini uygun departmanlara raporlamaktır.
 • Yönetim: Reklam ajansları içerisinde bulunun en küçük departmandır. Müşteri ile gerçekleşecek bütün iletişimi sağlayarak, reklam çalışması organizasyonunu yöneterek takip eder. Yapılacak işle ilgili birimleri kontrol ederek reklam çalışmalarında oluşabilecek olası sorunları önler.

Reklam ajansı çalışmaları görüldüğü üzere oldukça fazladır. Bu unsurların hepsini her reklamda uygulamaya çalışmak doğru değildir. Her işletmenin reklam çalışması gereken yer farklıdır. Bazı ürünler televizyon reklamlarında başarı yakalarken bazı ürünler ise dijital pazarlama unsurlarıyla başarıya ulaşmaktadır. Yapmanız gereken işletmeniz için en uygun reklam türünü seçip, uygulamak olacaktır. Bu aşamada destek aldığınız reklam ajansı işletmeniz için en doğru reklam stratejisini belirleyip bu alanda çalışmalar yaparak işletmenizi hedef kitlenize tanıtarak, müşteri sayınızda artış sağlayacaktır.

Ayrıca tüm bu reklam stratejilerini uygularken kısa vadede bir artış beklemek doğru olmayacaktır. Yapılan çalışmalar zamanla hedef kitleye yayılacak ve işletmenizde zaman içerisinde genişleyerek, daha fazla müşteriye ulaşacaktır. Artan müşteri sayınızı korumak ve potansiyel müşterileri kazanmaya devam etmek için ise reklam faaliyetlerine devam etmeniz gerekmektedir. Sadece bir kere yapılan reklamlar sadece o an için size fayda sağlar. İşletmenizi müşterilere sürekli hatırlatmanız, akıllarında yer etmeniz gerekmektedir. Akılda kalıcılığı ise reklam faaliyetleriyle sağlarsınız. Bu aşamada seçmiş olduğunuz reklam ajansı reklamlarınızın ne kadar aralıklarla ne kadar süre gösterilmesi gerektiği konusunda size gerekli raporlamayı yaparak, izleyeceğiniz stratejiler konusunda bilgilendirme sağlayacaktır.

Sakarya’nın En İyi Reklam Ajansı-Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı Olarak Profesyonel Ekibimiz İle Sosyal Medya Yönetimi, Dijital Pazarlama, Grafik Tasarım ve Kurumsal Kimlik Hizmetlerimizi Müşterilerimize Sunmaktayız. Detaylı Bilgi İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz.

reklamajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş