Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi dijital pazarlamanın en önemli alt başlıklarından biridir. Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, Pinterest gibi sosyal medya platformlarını kullanarak hem potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz hem de mevcut müşterilerinizle etkileşim içinde olursunuz. Sosyal medya yönetimi ise müşterilerinizle etkileşim kurarken nasıl bir yol izleyeceğinizi, hangi içerikleri paylaşacağınızı, ne zaman paylaşacağınızı kapsayan bir süreçtir.

Sosyal medya yönetimi süreçlerinde hedef kitlenin niteliklerinin belirlenmesi üretilecek içeriklerin görsel, metinsel ve zamansal olarak tasarımında önemli bir yer tutmaktadır. Hedef kitleye uygun içerikler sosyal medya yönetimi süreçlerinin etkisini arttırmada son derece önemlidir.

Firmaların ve markaların sosyal medya yönetimine her zaman ihtiyacı vardır. Siz kendi bildiğiniz işi ustaca yaparken sizin tanıtımınızı da uzman kişilerin profesyonelce yapması işlerinizin daha güzel ilerlemesine sebep olacaktır. Firmalar geleneksel yollarla kendi tanıtımlarını yaparken, dijital mecrada da aktif bir şekilde yürütülen çalışmalar sayesinde halihazırdaki müşterilerinizle iletişiminizi kuvvetlendirirken; potansiyel müşterilere de ulaşarak kitlenizi genişletebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimiyle firmanıza özgü tasarımların planlı bir şekilde müşterilerinize ulaşmasıyla akıllarda yer edinmeniz sağlanır. Ayrıca yeni medya organlarıyla, geleneksel medya araçlarına nazaran daha düşük maliyetlerle daha büyük kitlelere ulaşmanız çok daha kolay olacaktır.

Geleneksel medya araçlarıyla reklamlarınızın gidişatını görmeniz ve analiz etmeniz daha zor olabilirken, yeni medya organlarında zamandan da tasarruf ederek birçok alanı analiz edebilir ve tanıtımlarınızın faaliyetlerini daha rahat inceleyebilir ve kontrolü elinizde tutabilirsiniz. Böylelikle doğru araçlarla doğru kanallara yönelebilirsiniz. Bu süreçleri de bir uzmanla beraber yürütmeniz firmanızın da kimliği açısından oldukça sağlıklı bir adım olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi
Başlangıç Paket

5900₺

Aylık

Sosyal Medya Yönetimi
Ekonomik Paket

7100₺

Aylık

Sosyal Medya Yönetimi
Gelişmiş Paket

9300₺

Aylık

 

sosyalmedyayönetimi
sosyalmedyayönetimi

Güzellik Merkezlerinde Sosyal Medya

Güzellik merkezlerinde sosyal medya yönetiminin ilk aşaması hedef kitlenizi belirlemek ve incelemektir. Hedef kitlenizi belirledikten sonra, hedefinizin en çok hangi platformda zaman geçirdiğini araştırmanız gerekir. Bu aşamada rakip analizi yapmak da işletmenizin yararına olacaktır. Rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini analiz ederseniz kendi içeriklerinizde neler yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

Güzellik merkezlerinde özellikle Instagram kullanımı oldukça önemlidir. Müşteriler verdiğiniz hizmeti incelemek isteyecektir. Bu yüzden de Instagram gönderilerinizin; müşterilerinizi etkileyecek, ikna edecek bir şekilde olması gerekir.

Gönderilerinizin müşteriler tarafından görünebilmesi için Instagram algoritmasına hakim olmanız gerekir. Algoritmayı takip ederseniz gönderilerinizi ne zaman paylaşmanız gerektiğini, müşterilerin akışında nasıl yer alacağınızı da öğrenmiş olursunuz. Algoritmaya hakim Instagram kullanıcılarının diğer kullanıcılara nazaran hedef kitlelerine görünümü daha fazladır. Bunun nedeni paylaşım yapılacak saati, paylaşımın içeriğinde neler barındırılması gerektiğinin bilinmesidir.

Güzellik merkezlerinin sosyal medya yönetiminde doğru noktaya değinmek çok önemlidir. Hedef kitlenizi belirledikten sonra yaptığınız işi müşterilerinize nasıl sunacağınız en önemli detaydır. Hangi mecradan hangi müşterilerin görüş kanalına girmeniz gerekir, nasıl tasarımlar müşterilerin dikkatini çeker, hangi fiyatlar müşterilere daha cazip gelir bu tarz konulara önem verildiği takdirde halihazırdaki müşterileriniz devamlılığını korurken bunun yanında potansiyel müşterilerinizde de artış sağlanacaktır.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen güzellik merkezlerinin şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin güzellik merkezinin kendi yaptığı işlemler olması, görüntülerin kaliteli ve konu ile uyumlu olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yapılan işlemlerin önceki hali ve sonraki hali olacak şekilde paylaşımlara yer verilmesi.
 • Verilen hizmetlerle alakalı paylaşımlar, kullandığınız cihazlarla ilgili bilgilendirmeler, ekibinizin tanıtılması gibi güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde randevu oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Güzellik Merkezleri Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Kliniklerde Sosyal Medya

Kliniklerde sosyal medya yönetimi potansiyel müşterilere ulaşmak ve etkilemek için önemlidir. Potansiyel müşteriler bir hizmeti almadan önce ilk araştırmalarını sosyal medya üzerinden yapmaktadır. Bu sebeple sosyal medya hesaplarınızın potansiyel müşterilerin ilgisini çekip, ikna edecek bir tasarıma ve içeriğe sahip olması gerekir. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız içerikleri düzenli olarak takip etmek ve analizler yapmak sosyal medyanızı nasıl yönetmeniz gerektiği hakkında yardımcı olur.

Sosyal medyanın etkisinin oldukça artış gösterdiği son dönemlerde, özellikle psikoloji klinikleri de sosyal medya üzerindeki çalışmalarını oldukça yoğunlaştırmışlardır. Sosyal medya üzerinden hizmet almak isteyen müşteriler ilk olarak kliniklerin sosyal medya hesaplarının ne kadar güvenilir göründüğüne bakarlar. Sosyal medya hesabı üzerinden güven kazanan klinikler de daha fazla danışana hizmet vermektedirler. Gerek sosyal mecralar üzerinden gerekse yüz yüze olacak şekilde hizmet veren klinikler daha ön planda olmaktadır. Bu hizmetleri de etkili bir kanaldan aktarabilmek en büyük maharet olacaktır.

Danışanlarınızla sosyal medya üzerinden tanıştıktan sonra kliniğinizin ve danışanlarınızın nerede olduğunun önemi olmadan görüşmelerinizi görüntülü görüşmelerle de yapabilmeniz gerekmektedir. Yüz yüze görüşme yapılmasının yerini elbette ki hiçbir şey tutmayacaktır fakat zamandan tasarruf etmek isteyen danışanlar için ve kliniğinize uzak olan danışanlar için bu hizmetiniz oldukça önemli bir yer taşıyacaktır.

Diğer klinikler için de benzer unsurlar geçerli olacaktır. Sosyal medyada yapılan ilgili paylaşımlarla danışanlarınıza güven aşılayarak kliniğinize yönlendirmelerde bulunabilirsiniz.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen kliniklerin şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin kliniklerin kendi yaptığı işlemler ve seanslar olması, görüntülerin kaliteli ve konu ile uyumlu olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve danışanların kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yapılan seansların etkilerinin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • Verilen hizmetlerle alakalı paylaşımlar, kullandığınız cihazlar varsa cihazlarla ilgili bilgilendirmeler gibi güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde danışanları da sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde randevu oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Klinik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Butiklerde Sosyal Medya

Butiklerde sosyal medya yönetimi her işletmede olduğu gibi önemli bir yer tutmaktadır. Instagram gibi uygulamalar takipçilerinizle iletişim kurmanızı, onlardan haberdar olmanızı sağlamanın yanında aynı zamanda ürünlerinizin tanıtımını ve satış yapmanıza imkân verir. Butik işleten markalar sosyal medya araçlarından en çok Instagram’ı tercih etmektedir. Bu sebeple Instagram butikler için fazla rekabetçi bir sosyal medya platformudur. Instagram sayfanızda ürünlerinizle ilgili paylaşımların kaliteli görünmesi ve düzenli bir şekilde takip edilmesi gerekir.

Müşteriler satın alacağı ürünlerin kumaşlarının ne kadar kaliteli olduğunu ve dokusunun nasıl olduğunu merak ederler. Bu sebeple sosyal medya paylaşımlarınız da ürünlerinizin görsellerine oldukça önem vermeniz gerekmektedir. Fotoğraflarla ve videolarla ürünlerinizin kalitesini müşterilere tanıtabilmeniz gerekmektedir.

Müşterilerinizin güvenini yakalayabileceğiniz en önemli unsurların başında bu detay gelmektedir. Daha sonra görsellerin paylaşımında açıklama metinlerine özen gösterilmesi gerekmektedir. Halihazırdaki müşterilerinizin sadakatini korumak ve potansiyel müşterilerinizin de güvenini kazanmak için kurulan cümlelere dikkat edilmesi butiğinizin sağlıklı bir şekilde pazarlama yapması açısından gerekli olacaktır.

Son dönemlerde müşteriler birebir mağazalara gitmek yerine zamandan da tasarruf etmek için internet üzerinden alışverişi büyük oranda tercih etmektedirler. Bu sebeple butiğinizin web sitesinin de olması ve internet üzerinden satış yapmanızın da marka bilinirliğinize büyük katkısı olacaktır. Bununla beraber sosyal medya üzerinden de ulaşılabilirliğin kolaylığı açısından satış yapmanız daha da büyük bir etki gösterecektir.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen butiklerin şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin butiklerin kendi sattığı ürünler olması, ürünlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında satılan ürünlerin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • Markanızdan neden alışveriş yapılması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde satın alma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Butik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Nakliye Firmalarında Sosyal Medya

Nakliye firmaları sosyal medya yönetimi ile daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu yüzden içeriklerinizi özenli bir şekilde sunmanız gerekir. Nakliye firmaları Instagram kullanımında verdiğiniz hizmetlerin öncesi ve sonrasında çekilmiş kaliteli fotoğrafların, videoların paylaşılması müşterilere güven verir. Gönderilerinizi art arda ya da uzun aralıklarla paylaşmanızın firmanıza hiçbir katkısı olmayacaktır. Hedef kitlenizin aktif olduğu saatleri tespit edip gönderilerinizi planlayarak o saatlerde paylaşım yapmanız gerekir.

Etiket kullanımı da sosyal medya yönetimi için önemli bir konudur. Gönderilerinizin altına ekleyeceğiniz etiketler daha fazla müşteriye ulaşma imkânı sunar. Gönderilerinizde kullanacağınız etiketlerin yaptığınız işle alakalı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle uluslararası bir nakliye firmasıysanız marka bilinirliğinizi sağlamak için sosyal medya yönetimini iyi bir şekilde yapmalısınız.

Güvenilir bir nakliye firması bulmak isteyen potansiyel müşterilerin karşısına çıkmak için sosyal medya gönderilerinizde özenli ve titiz davranmanız gerekmektedir. Yaptığınız paylaşımlarla nakliye firması arayan potansiyel müşterilerin dikkatini çekerek kendi müşterileriniz haline getirmeniz mümkündür. Bunun için de paylaşımlarınızla güven toplamanız gerekmektedir. Paylaşımlarınızda önceki müşterilerinizi referans gösterebilirsiniz. Aldıkları hizmetten memnun kalan müşterilerinizin sayfanızda yer almasına izin vererek daha sonraki müşterilerinizin güvenini kazanarak dikkatini çekmiş olacaksınız.

Nakliye işlemi sırasında ne gibi aşamalar olduğuna ve hangi tip araçların kullanıldığına dair bilgilendirici paylaşımlarda bulunarak yaptığınız işi tanıtmış ve böylelikle de neden sizden hizmet almaları gerektiğinin de cevabını vermiş olursunuz.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen nakliye firmalarının şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin nakliye firmalarının kendi hizmetleri olması, yapılan hizmetin çekilen görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • Firmanızdan neden hizmet alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde randevu oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Nakliye Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

sosyalmedyayonetimisosyalmedyayonetimi

Yapı Dekorasyonda Sosyal Medya

Yapı dekorasyonda sosyal medya yönetimi için ilk olarak hedef kitlenizi belirlemeniz ve hedeflerinizin hangi sosyal medya platformunda aktif olduğunu araştırmanız gerekir. İçeriklerinizi yayınlayacağınız kanalı seçtikten sonra bu kanalda müşterilerinize markanızı nasıl aktaracağınıza dikkat etmeniz gerekir. Hizmetinizi doğru ve kaliteli içeriklerle yansıtmanız gerekir. Bu aşamada vermiş olduğunuz hizmetlerle alakalı görsel tasarımları, video çekimleri paylaşmanız müşterilerin hizmetinize güven duymasını sağlayacaktır.

Yapı dekorasyon alanında yaptığınız işte olduğu gibi sosyal medyanızın da yapısının dekore edilmesi gerekmektedir. Yaptığınız paylaşımlarla verdiğiniz hizmetin kalitesini ve güvenilirliğini göstermeniz gerekmektedir. Başta sosyal medya görünümünüzden etkilenen potansiyel müşterileriniz daha sonra paylaşımlarınızla yaptığınız işleri de görüp işletmenize güven duyduktan sonra sizinle çalışmak isteyeceklerdir. Sosyal medya üzerinden müşterilerinize daha rahat ulaşabileceğiniz için yapı dekorasyon sosyal medya yönetimine oldukça önem vermeniz gerekmektedir.

İç mekan ve dış mekan tasarımları yapan bir işletmeniz varsa, yaptığınız dekorasyonların fotoğraflarını sosyal medyanızda potansiyel müşterilerinizle buluşturduğunuz takdirde; sizden hizmet alma düşüncesinde olan müşterileriniz ne gibi sonuçlarla karşılaşacağını ön görerek sizden hizmet almaya karar vereceklerdir.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen yapı dekorasyon firmalarının şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin yapı dekorasyon firmalarının kendi hizmetleri olması, yapılan hizmetin çekilen görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • Firmanızdan neden hizmet alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde randevu oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Yapı Dekorasyon Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Otomotiv Sektöründe Sosyal Medya

Otomotiv sektöründe sosyal medya yönetimi dijital pazarlamanın en önemli kısımlarından biridir. Günümüzde sosyal medya kullanıcı sayısı artmaktadır ve müşteriler ilk aramayı sosyal medya üzerinden yapmaktadır.

Sosyal medya yönetiminizi etkili bir şekilde ilerletmek için sosyal medya sayfa tasarımınıza özen göstermeniz, paylaşacağınız görsel ve videoların yüksek kalitede olmasını sağlamanız, sosyal medya sayfanızı aktif kullanmanız, paylaştığınız içerikleri güncel tutmanız, içeriklerinizde müşterilerinize gerekli bilgileri vermeniz ve müşterilerinizle etkileşim içinde olmanız gerekir.

Otomotiv sektöründe hangi alanda hizmet veriyorsanız o özelliğinizle kendinizi tanıtmanız, satışını yaptığınız ürünler varsa ürünlerin fotoğraflarını paylaşmanız, potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmeniz ve sosyal medyanızı aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Günümüzde insanlar zamandan ve bütçeden tasarruf etmek için internet alışverişlerine daha çok yoğunlaşmışlardır. Bunların artı yönleri olarak da firma sahipleri de kendilerine sosyal medyada yer bulduğu zaman potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için verdikleri hizmetleri göstermeye başlamışlar ve satışlarını internet üzerinden gerçekleştirmişlerdir.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin otomotiv sektörünün kendi hizmetleri olması, yapılan hizmetin ve gösterilen ürünlerin kendi sattıkları ürünlerin çekilen görüntülerinin olması ve bu görüntülerin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin ve satılan ürünlerin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • Firmanızdan neden hizmet alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde satın alma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Otomotiv Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Aksesuarda Sosyal Medya

Aksesuarda sosyal medya yönetimi oldukça önemli bir alanı kapsamaktadır. Takı ve bijuteri markanızı sosyal medyaya taşıyıp ve yönetimini yapacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk kısım hedef kitlenizin hangi sosyal medya platformunda daha fazla zaman geçirdiğidir. Çünkü hedef kitlenizin vakit geçirmediği bir platformda hizmet vermenin ve reklamlarınızı yayınlamanın markanıza hiçbir katkısı olmayacaktır. Takı ve bijuteri alanında hizmet veren markaların çoğu sosyal medya platformları arasından Instagram’ı tercih etmektedir.

Aksesuar reklam çalışmalarında sosyal medya yönetiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise sosyal medyanızın sayfa tasarımıdır. Özellikle Instagram üzerinden satışlarınızı gerçekleştirecekseniz sayfa düzeninizin müşterilerde ilk nasıl bir izlenim bıraktığı önemlidir. Gönderilerinizin altında etiket kullanmanız da potansiyel müşterilere ulaşmak için etkili bir yoldur. Etiketler sizi aksesuar araması yapan potansiyel müşterilerin karşısına çıkarır.

Instagram’da müşterilerinizin akışına çıkmanız da önemlidir. Bunun için de Instagram algoritmasını bilmelisiniz. Her bir kişinin akışına düşmeniz demek o kişilerin potansiyel müşterileriniz olması demektir. Uygun zaman aralıklarında gönderi ve hikayelerinizin paylaşımını yaparak işletmenizin adını biraz daha fazla duyurabilirsiniz.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen aksesuar işletmelerinin şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin aksesuar işletmelerinin kendi ürünleri olması, gösterilen ürünlerin kendi sattıkları ürünlerin çekilen görüntülerinin olması ve bu görüntülerin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin ve satılan ürünlerin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden ürün alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde satın alma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi gerekir.

Aksesuar Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Turizm Sektöründe Sosyal Medya

Sosyal medya yönetimi günümüzde turizm sektörü için oldukça önemlidir. İşletmenizin daha fazla potansiyel müşteri tarafından biliniyor olabilmesi için ilk olarak sosyal medyada olabildiğince var olmalı ve aktif olmanız gerekmektedir. Hedef kitlenizi sürekli takip ve analiz ederek içeriklerinizi çeşitlendirmeniz gerekir.  Kullandığınız sosyal medya platformunun algoritmasının nasıl çalıştığına da dikkat etmeniz gerekir.

Turizm sektöründe sosyal medya yönetimi başlı başına ayrı bir reklam kısmıdır. Genellikle turizm işletmelerinden hizmet almak isteyen kişiler ilk olarak sosyal medya üzerinden araştırmalarını yaparlar. Bu sebeple turizm sektörünün sosyal medyada paylaşımlarını büyük bir özen ve titizlikle yapması gerekmektedir.

Bir otel işletmesinin konaklamanın sağlanacağı odaların detaylı fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşmaları en büyük güven duygusu yaratacak bir adımdır. Daha sonra varsayılan otel işletmesinde konaklamanın potansiyel müşterilere ne gibi imkanları ve ne gibi avantajları olacağını paylaşımlarda göstermek çok önemlidir. Bu adımlardan sonra tatil yapmayı düşünen potansiyel müşterileriniz asıl müşterileriniz haline gelecektir.

Turizm alanında gezi düzenlemeleri eğlenceli tatil aktiviteleri gibi hizmetler veren işletmeler için de benzer etmenler geçerlidir. Verdiğiniz hizmetle alakalı neler sunduğunuzu diğer işletmelerden önce neden sizin işletmenizi tercih etmeleri gerektiğiyle alakalı potansiyel müşterilerinizi ikna etmelisiniz.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen turizm sektöründeki işletmelerin şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin turizm sektöründeki işletmenin kendi verdiği hizmetler olması, sunulan hizmetlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin ve satılan ürünlerin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden ürün alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde rezervasyon yaptırma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi.
 • Tatil paketleri ve kampanyalar gibi ilgi çekici haberlerin duyurusunun yapılması gerekir.

Turizm Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Temizlik Firmalarında Sosyal Medya

Temizlik firmalarında sosyal medya yönetimi ilk olarak hedef kitle belirlenmesiyle başlamalıdır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra rakip analizi, içerik ve reklam yönetimi gibi konularda da çalışmalar yapmanız gerekir. İçeriklerinizi hangi kanalları kullanarak müşterilerinize aktaracağınız, gönderilerinizin ne zaman yayınlanacağını planlamanız gerekir.

Son zamanlarda oldukça yükselişte olan sosyal medya alanları sayesinde temizlik firmalarının da potansiyel müşterileri oldukça arttırmıştır. Yapılan işlemlerin ve verilen hizmetin sosyal medya platformlarında paylaşılmasıyla temizlik firmalarından hizmet almak isteyen potansiyel müşteriler aktif müşterilere dönüşmektedir.

Sosyal medya alanlarınızda özellikle Instagram ve Facebook’ta yaptığınız paylaşımların özellikle kaliteli olmasıyla beraber daha çok insana hizmet vermiş olursunuz. Potansiyel müşterileriniz bu mecralar aracılığıyla işletmenize karşı bir güven duygusu oluşturur ve sizden tek seferlik değil birden çok sefer olacak şekilde de hizmet alacaklardır.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen temizlik firmalarının şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin temizlik firmalarının kendi verdiği hizmetler olması, sunulan hizmetlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden ürün alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde randevu oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi.
 • Verdiğiniz hizmetlerle alakalı kampanya oluşturmanız gibi ilgi çekici haberlerin duyurulması gerekir.

Temizlik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Organizasyon Firmalarında Sosyal Medya

Organizasyon firmalarında sosyal medya yönetimi potansiyel müşterilere ulaşmak ve mevcut müşteri sayınızı arttırmak için en etkili dijital pazarlama yöntemlerinden biridir. Sosyal medyanız kurumsal kimliğinizle bir uyum içinde olmalıdır. İçerikleriniz markanızı müşterilere tanıtır bir şekilde olmalıdır.

Sosyal medya yönetiminde en önemli olan kısım bu alanda yaptığınız tüm çalışmaları, içerikleri, etkileşimleri takip ve analiz etmenizdir. Analizleriniz sonucunda eksik olduğunuz yerleri görüp geliştirebilirsiniz.

Organizasyon firmalarının sosyal medya yönetimlerinde verilen hizmeti diğer örnek hizmetlerle de desteklenmesi oldukça önemli bir diğer konudur. Daha önce sizden hizmet almış müşterileriniz için oluşturduğunuz organizasyonları ve müşterilerinizin memnuniyetlerini dile getirdiği video ve görselleri kullanmanız firmanıza duyulan güveni arttıracaktır ve organizasyon firması arayan potansiyel müşteriler aktif müşterileriniz haline gelecektir.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen organizasyon firmalarının şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin organizasyon firmalarının kendi verdiği hizmetler olması, sunulan hizmetlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden hizmet alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde rezervasyon oluşturma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi.
 • Verdiğiniz hizmetlerle alakalı yaz kampanyaları ve yıl sonu kampanyaları oluşturmanız gibi ilgi çekici haberlerin duyurulması gerekir.

Organizasyon Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Organik Ürünlerde Sosyal Medya

Organik ürünlerde sosyal medya yönetimi yaparken ilk olarak hedef kitlenizi belirlemeniz gerekir. Hedef kitlenizin hangi platformları kullandığına ve hangi saatlerde aktif olduklarına dikkat etmeniz gerekir.  İçeriklerinizin tasarımı markanızla uyum içerisinde olmalı ve tüm içerikleriniz bir bütünmüş gibi görünmelidir. Müşterilerden gelen geri dönüşleri düzenli bir şekilde takip etmeniz hangi içeriklerin ikna edici olduğunu çözümlemenize yardımcı olur.

Özellikle hastalıkların artmaya başladığı zamanlarda organik ürünlere daha fazla yoğunlaşan insanlar yine dışarı çıkmadan zamandan ve bütçeden tasarruf ederek de internet alışverişlere yönelmişlerdir. Bu yönelimin başladığı zamanları değerlendirerek satışını yaptığınız ürünlerin görsel paylaşımlarını oldukça kaliteli ve güven duygusunu geçirecek şekilde yapmanız gerekmektedir.

Organik ürün satın almaya karar vermiş potansiyel müşterilerinizin akışına düşerek kaliteli içerikleriniz sayesinde de aktif müşteriler elde etmiş olabilirsiniz. Bu süreçten sonra da düzenli paylaşımlarınızla müşterilerinizin aklında yer ederek kalıcı müşteriler kazanmış olacaksınız. Satışını yaptığınız ürünlere ve size güvenen müşterileriniz tabi ki diğer müşterileri de beraberinde getirecektir fakat sizin yine sosyal medyanızı dinamik tutmanız ve gelecek yeni müşteriler için de güven sağlamanız oldukça artılı bir adım olacaktır.

İnternetten alışveriş yaparken ürünlere dokunamayan müşteriler sizinle sık sık iletişime geçmek ve akıllarındaki soru işaretlerini gidermek isteyeceklerdir. Bu sebeple de sosyal medyadaki mesajlaşmalarınıza büyük bir özveriyle yanıtlar vermeniz size duyulan sadakati de arttıracaktır.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen organik ürün satan firmaların şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin organik ürün satan firmaların kendi satışını yaptığı ürünler olması, gösterilen ürünlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında satılan ürünlerin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden ürün satın alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde satın alma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi.
 • Satışını yaptığınız ürünlerle alakalı yaz kampanyaları ve yıl sonu kampanyaları oluşturmanız gibi ilgi çekici haberlerin duyurulması gerekir.

Organik Ürünler Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Spor Salonlarında Sosyal Medya

Spor salonlarında sosyal medya yönetimi bilinirliğini arttırırsanız, potansiyel müşterilere ulaşırsınız, kampanyalarınızı ve duyurularınızı daha çok müşteriye ulaştırırsınız. Spor salonu reklam çalışmalarında sosyal medyanızı profesyonel bir şekilde kullanmanız gerekir. Paylaştığınız içerikler ne kadar profesyonel, görselleriniz ve videolarınız ne kadar kaliteli görünürse spor salonunuz da eş değer bir şekilde kaliteli görünür.

Paylaştığınız her gönderinin analizini yapmanız gerekir çünkü bazı gönderiler yüksek etkileşim alırken bazı gönderiler ise müşteriler tarafından önemsenmez. Yaptığınız analizler sosyal medyanızı nasıl etkili bir şekilde yöneteceğiniz hakkında size rapor verici bir nitelikte olacaktır.

Spor salonlarında sosyal medya yönetimi müşteri memnuniyetlerine yer verilmesi büyük önem taşıyan bir alandır. Sizden hizmet alan müşterilerinizin sizden ne kadar memnun kaldığını belirtmeniz diğer gelecek potansiyel müşteriler için de bir güven sağlayacak ve onlar da sizden hizmet almak isteyeceklerdir. Spor salonlarında ne gibi aletlerin bulunduğunu ya da hangi alanda bir spor salonu işletiyorsanız, işletmenizden hizmet alındığı takdirde ne gibi imkanlardan yararlanılacağına dair bilgilendirici paylaşımlar yapmanız gerekmektedir.

Sosyal medya alanlarında aktif bir şekilde paylaşımlarda bulunmanız sizi diğer spor salonlarının önüne geçirecek bir davranış olacaktır. Etkili içeriklerinizin olması, varsa verdiğiniz eğitimlerin gönderiler haline getirilerek potansiyel müşterilerinizin akışına düşmeniz gerekmektedir.

Sosyal medya alanında doğru bir ilerleme sağlamak isteyen spor salonlarının şunlara önem vermesi gerekir:

 • Paylaşımlarda kullanılan görsellerin spor salonlarının kendi verdiği hizmetler olması, sunulan hizmetlerin ve kullanılan aletlerin görüntülerinin kaliteli olması.
 • Marka bilinirliğini arttırmak ve müşterilerin kalıcılığını sağlamak için varsa web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında verilen hizmetin görüldüğü içerikler paylaşılması.
 • İşletmenizden neden hizmet alınması gerektiğiyle alakalı güven duygusu kazandıracak paylaşımların yapılması.
 • Güncel ve sık şekilde müşterileri de sıkmadan fakat kendinizi de unutturmadan sağlıklı paylaşımların yapılması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda ve varsa web sitenizde kayıt olma ve bilgi alma butonları oluşturulması.
 • Sosyal medya hesaplarınızda atılan mesajlara hızlı dönüşler yapmanız ve yeterli bilgi içerecek şekilde cevap vermeniz, yapılan yorumlara olumlu yanıtlar verilmesi.
 • Verdiğiniz hizmetlerle alakalı yaz kampanyaları ve yıl sonu kampanyaları oluşturmanız gibi ilgi çekici haberlerin duyurulması gerekir.

Spor Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Sakarya Sosyal Medya Yönetimi

İşletmelerin dijital dünyada etkili bir şekilde varlık göstermeleri ve hedef kitleleriyle etkileşimde bulunmaları, günümüz pazarlama stratejilerinin temel taşlarından birini oluşturuyor. Sakarya Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz, işletmelerin sosyal medya platformlarında güçlü birer aktör olmalarına yardımcı olarak, marka bilinirliklerini artırmalarını ve hedef kitleleriyle daha yakın ilişkiler kurmalarını sağlıyor.

Sakarya, sosyal medya kullanımının yaygınlaştığı bir şehir olarak, işletmelerin bu platformlarda etkili bir şekilde yer alması büyük bir önem taşıyor. Sakarya sosyal medya reklam dünyasında öne çıkmak ve kendi nişinizde lider olmak istiyorsanız, sosyal medya yönetimi hizmetimiz sizin için ideal bir çözüm sunuyor.

Sakarya sosyal medya reklam ajansı olarak, işletmelerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan stratejiler geliştiriyoruz. Sosyal medya platformları, potansiyel müşterilere ulaşmanın ve marka mesajlarını iletmek için güçlü araçlar sunuyor. Sakarya Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz, bu araçları en etkili şekilde kullanarak, işletmelerin sosyal medyada güçlü bir varlık olmalarını sağlıyor.

Sakarya sosyal medya reklam dünyasında başarılı olmanın anahtarı, doğru stratejilerle doğru zamanda doğru kitleye ulaşmaktan geçer. Sosyal medya yönetimi hizmetimiz, işletmelerin hedef kitlelerini tanımlamalarına, etkileşimli içerikler oluşturmalarına ve sosyal medya kampanyalarını başarılı bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur.

Sakarya Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz, sosyal medya platformlarında reklam verme, içerik oluşturma, takipçi artırma ve etkileşim analizleri gibi alanlarda kapsamlı bir hizmet sunar. İşletmelerin sosyal medyada güçlü bir marka olmalarına katkıda bulunarak, yerel arama optimizasyonunu destekler ve Sakarya sosyal medya reklam dünyasında öne çıkmalarını sağlar. Daha fazla bilgi için bize ulaşın ve işletmeniz için özel bir sosyal medya stratejisi oluşturalım.

reklam ajansı
reklamajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.