reklam-ajansi23

Güzellik Merkezi Reklamı Nasıl Yapılır?

Güzellik Merkezi Reklamı Nedir?

Güzellik merkezi reklamı; bir güzellik merkezi açacaksanız veya var olan bir güzellik merkezinizin mevcut potansiyelini arttırmak istiyorsanız reklamlara ihtiyaç duyarsınız. İstikrarlı bir şekilde büyümek, müşterilerinizi elde tutmak ve yeni müşteriler kazanmanın yolu reklamlardan geçmektedir. Yapmış olduğunuz reklamlarla markanızı kitlelere anlatır ve tanıtırsınız. Kitleler de yapmış olduğunuz tanıtımlar sayesinde markanızı değerlendirir.

Güzellik Merkezi Reklam Ajansı İçin Tıklayınız

Güzellik merkezlerine sürekli eklenen yeniliklerin ve yapılan kampanyaların haberini vermek ve müşterileri işletmenize çekmek için de reklamlar kullanılır. Artık dijital dünyanın varlığıyla beraber dijital alanlarda yapılan reklamlar daha çok önem kazanmaktadır.

güzellik merkezi reklam
güzellik merkezi reklam

 

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

güzellik reklam ajansı
güzellik reklam ajansı

Güzellik Merkezi Reklamı Nasıl Yapılır?

Güzellik merkezi reklamlarınız için yapılacak olan reklam çalışmaları için belli bir bütçe ayırmanız gerekir. Eğer yeni kurulan bir işletmeyseniz ilk olarak markanızın adına, logosuna ve sloganına dikkat etmelisiniz. Bunları belirledikten sonra artık markanızı müşteriyle buluşturmak için reklam çalışmalarına başlamalısınız. Yapılan reklamları hedef kitlenize ulaştıracak çeşitli mecralar ve bu mecralarda dikkat etmeniz gereken farklı noktalar vardır. Reklamlarınızı yayınlanacağı ağa göre şekillendirmeniz gerekmektedir.

İnternet Sitesi: İşletmenizin bir internet sitesi olması önemlidir. Hem müşterilerinizin bilgi alabilmesi için hem de markanızın güvenilirliğini arttırmak, kurumsal bir imaj oluşturmak için detaylı ve düzenli bir internet sitesine ihtiyaç vardır. İnternet sitenizin düzeni ve görselliği markanızın renkleri ve içeriğiyle uyumlu olmalıdır. İnternet sitenizden işletmenize gelen müşteriler internet siteniz ve işletmeniz arasında bir uyum yakalamalıdır.

İnternet sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilere randevu çizelgesi ve canlı randevu hattı gibi seçenekler sunmak işletmenize yönelik güveni arttırırken potansiyel müşteriyi de doğrudan hizmeti satın alma duruma getirir.

Dijital Platformlar: İlk olarak işletmenizle alakalı bir yol haritası belirlemeniz gerekir. Yapacağınız ve yapmanız gerekenlerin belirli olması hem düzen hem de kolaylık açısından önemlidir. Yol haritanızı belirlerken çevrenizdeki diğer büyük işletmeleri veya aynı sektörde hizmet verdiğiniz rakipleri incelemeyi unutmayınız.  Aynı zamanda dijital medyada yer aldığınız her noktada dil uyumu ve görsel bütünlük çok önemlidir. Çünkü müşteriler ilk olarak görsel bütünlüğe önem vermektedir ve müşterilerinizi etkileyeceğiniz ilk nokta görselliktir. Bu açıdan reklam çalışmalarınızı aynı reklam ajansıyla yürütmeniz reklam çalışmalarının bütünlüğü açısından önemli bir detaydır.

Instagram profilinizde biyografi kısmını boş bırakmamalısınız. Çünkü kullanıcılarla ilk iletişiminiz biyografi üzerinden olmaktadır. Güzellik merkezinizle alakalı verdiğiniz hizmetleri veya müşterilerinize vadettiğiniz bir cümle yazabilirsiniz. Aynı zamanda web sitenizi, mail adresinizi ve iletişim numaranızı da eklemeniz müşterilerinizin sizinle daha rahat iletişim kurmasını sağlar.

Diğer Platformlar: Bu aşamada dikkat etmeniz gereken konu internette işletmeler ve markalarla ilgili yorum yapılan siteler olmalıdır. Çünkü başka sitelere gelen yorumları kontrol edemezsiniz ve bu da potansiyel müşterinizi kaybetmenize sebep olabilir. Bu yüzden işletmeniz ile ilgili yapılan yorumları sürekli olarak kontrol etmeli ve olumsuz yorumların önüne geçmelisiniz.  Google İşletme ve Google Haritalar da kayıtlı olmanız işletmeniz için önemlidir.

güzellikreklam
güzellikreklam

Güzellik Merkezleri Mesajlar Reklam Verme Stratejilerini Sıklıkla Kullanılmaktadır.

Mesajlar reklam verme amacı, işletmenizle olan konuşmaları artırır. Bunu şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

  • Potansiyel müşteriler bulmak
  • İşlemleri artırmak
  • İnsanlara erişmek ve bağlantı kurmak
  • Soruları yanıtlamak
  • Destek sunmak

Mesaja yönlendiren reklamlarla mesajlaşma konuşmaları başlatabilirsiniz. Bu reklamları Messenger, Instagram ve/veya WhatsApp’ta işletmenizle konuşma başlatma olasılığı daha yüksek olan kişilere yayınlarız. Bu süreç, değerlendirme aşamasındaki müşterilerin eylem aşamasına geçmesine yardımcı olur.

Örneğin, bir müşteri işletmenizin bir reklamıyla ilgileniyor olabilir. Mesajlar reklam verme amacını kullanan bir reklam yayınladığınızda, müşteriler reklama tıklayarak doğrudan işletmenizle konuşma açabilir. Bu fırsatı, ürün ve hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi sunmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca bir müşteriyle Messenger’da daha önce bağlantı kurduysanız sponsorlu mesajları kullanarak geçmiş Messenger konuşmalarını yeniden başlatabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

güzellik reklam ajansı
güzellik reklam ajansı

Güzellik Merkezi Sosyal Medya Yönetimi

Güzellik merkezi sosyal medya yönetimi; daha çok müşteriye sahip olmak ve işletmenizi büyütmek istiyorsanız sosyal medyada var olmanız gerekir. Müşteriler bir işletmeyi tercih etmeden önce ilk olarak sosyal medya üzerinden incelemektedir. Bu yüzden sosyal medyada yapmış olduğunuz paylaşımlar özenli, hedef kitlenize uygun ve bir görsel bütünlük içinde olmalıdır. Verdiğiniz hizmetlerle alakalı içerikler paylaşıp bu içeriklerin açıklamalarına vermiş olduğunuz hizmet hakkında kısa ama detaylı bir açıklama eklemeniz müşterilerin aklındaki soru işaretlerini cevaplandıracaktır. Ayrıca güzellik merkezlerinde hizmetlerle alakalı önce/sonra görselleri paylaşılması da müşteri sayışını arttırmada önemli bir noktadır.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Bir diğer dikkat etmeniz gereken kısım profilinizde paylaşacağınız görsellerdir. Bu görsellerin hem markanızın tasarımı ve renkleriyle uyumlu olması hem de profilinizde paylaştığınız diğer görsellerle de uyumlu olması gerekir. İçerikler birbiriyle uyumlu olmazsa sayfanızın bütünlüğü bozulur. Bu düzen kurumsal görüntüyü vermek için de son derece önemlidir.

Güzellik merkeziniz için hem Instagram hem de Facebook için reklamlar vermeniz salonunuzu müşterilere tanıtacak bir başka reklam çalışmasıdır. Meta Business Suite sayesinde reklamlarınızı doğru kampanyalarla, doğru hedef kitleleri seçerek potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Güzellik Merkezi Seo Uygulaması

Güzellik merkezi seo uygulaması google aramalarında üst sıralarda görünür olmanız rakiplerinize göre daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar. Google en çok kullanılan arama motorudur ve müşterilerinizin “güzellik salonu” aramalarında üst sıralarda yer almazsanız yeni potansiyel müşterileri kaçırırsınız. Bu yüzden seo tekniklerine önem vermeli bununla ilgili çalışmalar yapmalısınız.

Yerel bir işletme olarak hizmet veren güzellik merkezleri lokal seo ayarlarını da google işletme ve harita kayıtlarından ayarlaması google aramalarda organik olarak üst sıralara çıkma ve ulaşılabilirlik adına konumun kolayca bulunmasında güzellik merkezi için faydalı olacaktır. Ekstra olarak google işletmemize gelen yorumlar da görünürlüğümüzü o derece arttıracaktır.

Güzellik alanında faaliyet gösteren kozmetik ve medikal işletmeler için de web sitesi tasarımı, dijital platformlarda ki varlığı ve diğer platformlarda işletmeleri hakkında yapılan yorumlar önemlidir. Özellikle kozmetik sektörü kullanıcılar tarafından değerlendirilmeye çok açık olduğu için kötü yorum alma ihtimali yüksektir. Bu yüzden kontrol elden bırakılmamalıdır. Düzenli kontroller yapılmadığı zaman potansiyel müşteriler kaybedilecektir. Ayrıca kozmetik sektörü direkt güzel görünmekle alakalı olduğu için sosyal medyada ve web sitesinde kullanıcılarına sunduğu hizmette güzel olmalıdır. Daha renkli ve canlı renkler kullanılmalıdır. Medikal reklamlarınız ve kozmetik reklamlarınız sayesinde potansiyel müşterileri yeni müşterileriniz yapabilirsiniz.

Güzellik Merkezlerinde Müşteriyi Etkileme Yolları

Güzellik merkezinizin mevcut müşterilerini kaybetmemesi ve ilk defa işletmenizi tercih etmiş olan müşterileri uzun vadeli müşteriye çevirmek için müşterilerinizle kurduğunuz iletişim oldukça önemlidir. Bu durumda müşterilerinize değer verdiğinizi belli etmeniz gerekir. Bu değeri belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar yaparak güzellik merkezi reklamı ile ortaya koyabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kampanyalar işletmenizin rakip işletmelere göre daha çok tercih edilmesini de sağlar.

Güzellik Salonuna Müşteri Çekme

Güzellik salonuna müşteri çekmek çok önemlidir. İster yeni açılmış ister sadık müşteri kitlesine sahip yerleşmiş bir salon olsun, her salon sürekli yeni müşteriler oluşturmanın çok önemli olduğunu bilir. Oturmuş bir salona sahip olsanız bile, işinizin sürdürülebilir olması ve ideal bir şekilde büyümesini  sağlamak için durmadan yeni müşteriler oluşturmanız ön koşuldur. Hazır müşterilerinizi işletmenizi döndürmek için çok önemli olmakla birlikte durumları, ihtiyaçları ve gereksinimleri sıklıkla değişir, bu nedenle her zaman salonunuza yeni müşteri çekmeniz gerekir. Belli pazarlama taktiklerinden yoksunsanız, bunu sağlamakta güçlük çekebilirsiniz. Pazarlama taktikleri ve yüksek ikna kabiliyeti ile tüketiciyi harekete geçiren reklamlar, güzellik salonları içinde tercih edilmektedir. Bu sebeple en çok çalıştığımız niş alanımız olan güzellik salonu işletmeleri için Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak en iyi şekilde reklam hizmeti yapıyoruz.

güzellik reklam ajansı
güzellik reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

 

Sosyal Medya'da Paylaş