reklam-ajansi23

Butik Reklam Çalışmaları Nasıl Yapılır (Kadın-Erkek Giyim, İş Kıyafeti)

Butik Reklam Çalışmaları

Butik  reklam çalışmalarında ürünlerinizi müşterilere ulaştırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. İlk olarak bir kurumsal kimlik çalışması yapmalısınız. Günümüzde oldukça fazla giyim sektörü ve ürün çeşitliliği vardır. Bu yüzden sizi rakiplerinizden ayıracak bir fark yaratmalısınız. Giyim butiğinizin adını, logosunu, sloganını ve yapacağınız reklam tasarımlarınızı sizi rakiplerinizden ayırıp ve ön plana çıkaracak şekilde yapmalısınız. Her gün yeni bir marka hizmet vermeye başlamaktadır. Rakipler çoğaldıkça rakiplerin arasında daha fazla görünür olmakta zorlaşmaktadır. Markanızın rakiplerden daha ön plana çıkması için reklam çalışmalarına özen göstermeli, zaman ve emek harcamanız gerekmektedir.

butikreklam
butik reklam

Butik Reklamı Nasıl Yapılır?

Reklam, yaygın bilinenin aksine, pazarlama çalışmalarının tümü değildir. Belli bir dönem için, belli bir platform veya platformlara belli bir miktar ödeyerek, markanın kendi öncelikle yaptırdığı tanıtım çalışmalarına reklam denir. Bu sebepten ilk başlama noktasında butiğinizle ilgili web sitesi ve sosyal medya çalışması yapabilirsiniz, iyi bir web tasarımcı ve sosyal medya uzmanına danışarak en uygun arama motoru haline getirerek işyerinizi sistemli, aktif bir çalışan bir platformu haline getirebilirs iniz. Bu bakımdan markanın, daha doğal ve kendiliğinden gelişen bir pazarlama ağına sahip olması, çok daha faydalı ve uzun süreli sonuçlar hazır olmasını sağlar. Bu noktada web siteleri ve sosyal medyada içerikleri ile ilgili videoları, yazıları, görselleri ve metinleri paylaşarak organik trafik yaratabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

butikreklam
butik reklam

Butik Giyim Mağazaları Web Sitesi / E-ticaret

Butik giyim mağazaları reklam çalışmalarında dijital dünya önemli bir yer kaplar. Artık birçok marka dijitalde yer almaktadır. Markanızın dijital dünyada var olması için yapmanız gereken ilk şey markanıza ait bir web sitesi oluşturmaktır. Artık mağazalar kapatılarak web siteleri, sosyal medya platformları veya mobil uygulamalar yani e-ticaret üzerinden satış yapılmaktadır. Oluşturduğunuz web sitesine ürünlerinizi ekleyip web siteniz üzerinden de satış yapmanız müşterilerinize kolaylık ve size daha fazla müşteriye ulaşma imkânı sağlayacaktır.

Özellikle erkek giyim üzerine bir mağazanız varsa mağazanızı dijital dünyaya da taşımak size fazladan müşteri kazandıracaktır. Çünkü günümüzde dijital ortamlarda genellikle kadın butikleri bulunur. Erkek butikleri kısıtlı olduğundan dijitaldeki erkek müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Web sitenizde müşterilerinize sunduğunuz ürünler ile ilgili detaylı bilgiler eklemelisiniz. Müşteriler alacakları ürünle alakalı bilgilere ulaşmak isterler. Bu yüzden bilgileri onlar sormadan detaylıca açıklayan açıklamalar bulunmalıdır.

Müşterilerinizin web sitenizde daha önceden görmüş olduğu bir ürünü tekrardan web sitenize ekleyeceğiniz bir hatırlatıcı reklamla hatırlatarak ilgilerini tekrardan uyandırabilirsiniz.

Ayrıca web sitenizin içeriğine ve tasarımına da dikkat etmelisiniz. Karmaşık bir web siteyi hiçbir müşteri sevmez. Kolay bir şekilde dolaşabilecekleri ve kolaylıkla ödeme yapabilecekleri bir ara yüz sunmalısınız.

butik reklam ajansı
butik reklam

Butik Giyim Mağazaları Mobil Uygulama

Web sitenizi tamamladığınıza göre artık sıra mobil uygulamaya geldi. Artık çoğu müşteri bilgisayar kullanmak yerine akıllı telefonlarını kullanmaktadır. Müşterilerinizin akıllı telefonlarından web sitenizde dolaşması ve ürünleri incelemesi çok rahat olmayacaktır. Bu yüzden web sitenize alternatif olarak bir mobil uygulaması üzerinde çalışmalısınız. Yaptığınız mobil uygulama web sitenizle paralel bir şekilde ilerlemelidir. Bilgisayar kullanan müşterilerinizle telefon kullanan müşterilerinize aynı hizmeti sunmanız gerekir. Ayrıca web sitenizin ve mobil uygulamanızın tasarımında markanızın renklerini kullanmanız markanız ve uygulamalarınız arasında bir uyum olmasını sağlayacaktır.

Instagram’ da Butik Açma Nasıl Yapılır?

Instagram’da butik açma, normal bir kullanıcı hesabı oluşturma adımları benzerlik göstermektedir. Mağazanızın açılışı tamamlandıktan sonra başarıya erişebilmesi için, butik hesabınızın daha profesyonel bir görüntüye sahip olması için tasarım ve içerik ile güven vermeniz gerekecektir. Hesap oluşturulduktan sonra ürün veya hizmet reklamları da yapılarak tanıtılmaya başlanabilir ve kullanıcıların mesaj yolu ile iletişime geçmesi talep edilebilir. İşletme hesabınızın genel tasarımının içeriğinize uygun olması müşterilerin sizin hakkında daha yararlı bir imaja sahip olmasını sağlıyor. Müşterilerinize daha profesyonel ve kaliteli hizmet sunmak ve marka imajınızı arttırmak için profesyonel kişilerden destek almanız çok önemli bu konuda uzman kişilere danışarak başarılı reklam çalışması yürütebilirsiniz.

butik reklam ajansı
butik reklam

Butik Reklam ve Sosyal Medya Kullanımı

Butik reklam ve sosyal medya kullanımı; sosyal medya platformları butik giyim mağazaları için artık olmazsa olmaz bir noktadadır. Bu yüzden butik giyim reklam çalışmalarınızda sosyal medyaya ayrı bir özen göstermelisiniz. Çünkü Instagram gibi uygulamalar takipçilerinizle iletişim kurmanızı, onlardan haber olmanızı sağlamanın yanında aynı zamanda ürünlerinizin tanıtımını yapmanıza ve satış yapmanıza imkân verir. Tüm bunlarla beraber sosyal medya sayfa tasarımınıza da özen göstermelisiniz. İçerikten önce müşteriler için görsellik gelmelidir. Bu yüzden içeriklerinizin görsel olarak güzel görünmelidir. Fotoğraf veya video paylaşımlarınızın görüntü kalitelerinin yüksek olduğundan emin olun. Ayrıca ürünlerinizin altına renk, fiyat ve beden seçenekleriyle alakalı bilgi vermeniz müşterinizin hoşuna gidecektir. İçeriklerinizin düzeni, sıralaması, renklerin uyumu bunların hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Profilinizdeki her şey birbiriyle uyumlu ve bir bütün içerisinde olmalıdır. Daha fazla müşteriye ulaşmak ve müşterileri sayfanıza çekmek için sosyal medya hesabınızdan çekilişler düzenleyebilirsiniz. Ayrıca paylaşımlarınızın açıklama kısmına etiketler eklerseniz gönderiniz daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilir.

İçinde bulunduğumuz dönemde butikler sadece Instagram üzerinden bile satış yapabilmekte. Müşteriler artık mağazaya gitmek yerine oturdukları yerden istedikleri ürüne ulaşmak istiyor. Bu sebeple Instagram üzerinden satış yapabilmek ve müşterilere ulaşmak için ilk önce Instagram algoritmasını çözmeniz gerekir. Instagram algoritması öne çıkmanız, etkileşim sağlamanız için belirli kriterlere odaklanmaktadır. Bunun için ilk dikkat etmeniz kısım süreklilik sağlamaktır. Belirli bir süre paylaşım yapıp bir süre ortadan kaybolursanız Instagram algoritmasına yenik düşüp müşterilere ulaşamazsınız. Bu yüzden içerik paylaşımlarınızı belirli bir düzende ve belirli aralıklarla paylaşmanız gerekmektedir.

Instagram üzerinden faaliyet gösteriyorsanız etkileşiminizi arttırmak için bir diğer dikkat etmeniz gereken kısım Instagram biyografisidir. Profilinizin biyografi kısmına butiğinizin içeriğini varsa sloganınızı ekleyin. Aynı zamanda web sitenizi, iletişim numaranızı ve mail adresinizi de eklemelisiniz. Son olarak markanızla alakalı etiket kullanımı yapmanızda konuyla alakalı araştırma yapan potansiyel müşterileri profilinize çeker. Tabi ki fazla etiket kullanımı yapılmamalıdır yoksa Instagram algoritması tarafından spam olarak algılanacaktır.

butik reklam ajansı
butik reklam

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Instagram ve Facebook Mağaza Özelliği de Butik Markaların Satışlarını Arttıracak Bir Stratejidir.

Mağazalar şu şekilde çalışır:

  • Daha önce bir Instagram Profili Mağazası ve/veya Facebook Sayfa Mağazası olan satıcıların Mağazalar özelliğine geçiş yapması istenir. Mağazanızı oluşturmadan önce, artık Mağazalar’ı kullanabileceğinize ilişkin bir e-posta veya bildirim alırsınız. Bağlı bir Facebook Sayfa Mağazası ve Instagram profili olan işletmeler, hem Instagram’da hem de Facebook’ta ortak bir vitrine sahip olmak için uygun olabilir.
  • Yeni satıcılar Ticaret Yöneticisi’nde bir mağaza oluşturabilir. Henüz hiç Instagram Profili Mağazası ve/veya Facebook Sayfa mağazası oluşturmadıysanız Ticaret Yöneticisi’nde bir mağaza oluşturabilirsiniz.
  • Koleksiyonlar oluşturarak mağazanızı özelleştirebilir ve müşteri çekebilirsiniz. Mağazanızı özelleştirmek ve koleksiyonlarınızı oluşturmak, düzenlemek ve özelleştirmek için Ticaret Yöneticisi’ne gitmeniz gerekir. Her koleksiyonun bir adı, açıklaması ve kapak medyası olması, en az 2 ürün içermesi gerekir. Ürünleri, müşterilerinizin kendilerine uygun olanları bulmasına yardımcı olabilecek çeşitli temalarla koleksiyonlar halinde düzenleyebilirsiniz.
  • Mağazalar, markanızı ve ürünlerinizi platforma özel bir mobil deneyimde sergiler. Yayınlandıktan sonra, müşteriler mağazanızı Apple veya Android cihazlarındaki Facebook ya da Instagram Uygulamasından bulabilir. Mağazanız tam ekran sürükleyici bir deneyim olarak görüntülenir ve koleksiyonlarınız, müşterilere kişiselleştirilmiş ürünler olarak gösterilir. Mağazanıza yeni envanter eklediğinizde, insanları bunu Akışlarında veya Facebook Mağazası sekmesinde görebilir ya da mağazanıza gitmeye teşvik eden bir bildirim alabilir.
  • Mağazalar Facebook, Instagram ve Marketplace’te birleşik bir varlık sunar. Mağaza özelleştirme özellikleri, tüm uygulama ailesinde birleştirilmiştir. Yani hem Instagram Profilinizden hem de Facebook Sayfanızdan erişilebilen bir mağazanız varsa koleksiyonlarınız hem Instagram’da hem Facebook’ta görülebilir. Ödeme ekranı olan bir mağazanız varsa ürünleriniz Marketplace’teki alıcılar tarafından da görülebilir. Ticaret Yöneticisi’nde Marketplace’i satış kanalı olarak nasıl ayarlayacağınızı öğrenin.Daha detaylı bilgi için Tıklayınız. 

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Butik Giyim Mağazaları İçin Dijital Pazarlama

Günümüz dijital çağ şartlarında tüm sektörler ve işletmeler dijital pazarlamaya ihtiyaç duymaktadır. Dijital pazarlama konusunda kendini geliştiremeyen ve çağın gerisinde kalan işletmeler ise piyasada rekabet edemeyip yok olmaktadır. Şüphesiz butik giyim mağazalarının var olan rekabet ortamında ön plana çıkabilmeleri için dijital pazarlama önemli bir kaynaktır. Dijital pazarlama, çevrimdışı ortamlarda yapılan tüm pazarlama çalışmalarının daha uygun maliyetle ve daha ölçülebilir şekilde online ortamlardan yapılmasıdır. Butik giyim mağazanızın dijital pazarlamada daha başarılı olması için bazı püf noktalar şunlardır:

İçerikleriniz Konusunda Tutarlı Ve İstikrarlı Olun

Yaptığınız paylaşımların hem analitik kısmında hem de müşterilerin gözünde yükselişte olabilmesi için tutarlı ve istikrarlı olun.

Trendleri Takip Edin

Trendlerin takip edilmesi marka bilinirliğini arttırmak, müşteri iletişimini iyileştirmek ve potansiyel müşterilerin oranını arttırmak adına önemli bir noktadır.

Google Adwords Verilerini Değerlendirin

Google Adwords istatistiklerini değerlendirerek hedef kitlenizi tanımak ve hedef kitlenize uygun stratejiler oluşturmak size olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Profesyonellerden Destek Alın

Paranızın boşa harcanmasını istemiyorsanız uzman kişilerden destek alın.

Butik Giyim Mağazaları SEO Uygulaması

Butik reklam çalışmalarında SEO önemli bir yer tutmaktadır. Arama motorlarında ön plana çıkması için SEO çalışması yapmanız gerekir. Bu sayede hem müşterileriniz size daha kolay ulaşacak hem de web siteniz potansiyel müşterilere ulaşmış olacaktır.

butik reklam
butik reklam

Butik Giyim Mağazaları İçin Reklam Stratejileri

Butik giyim mağazanızın reklam stratejisi için ilk adım hedef kitle, bütçe ve reklam yapılacak mecra ya da mecraların seçilmesidir. Bu seçimlerin her biri kritik önem taşır. Kısaca bahsetmek gerekirse:

Hedef kitle seçimi; hedef kitleniz oluşturacağınız reklam stratejinizin ana belirleyicisidir. Doğru hedef kitle seçilmeden yapılan reklam çalışmalarının başarılı olma ihtimali çok düşüktür.

Bütçe; yeterli ve doğru bütçe belirlenmeden reklam stratejisi oluşturmak mümkün değildir. Bütçe konusunda gerçekçi olmak bu noktada kritiktir.

Reklam yapılacak mecra ya da mecraların seçimi; hedef kitlenizin daha aktif olduğu kanalların seçimi reklam stratejinizin daha az bütçeyle ve nokta atışı olması için önemlidir.

Reklam stratejisi oluşturma konusunda diğer adımlar ise kurumsal kimlik çalışması, web sitesi ve SEO çalışmalarıdır.

Kurumsal kimlik çalışması; kurumsal kimlik çalışması isim, logo, kartvizit gibi mağazanızın firma içinde veya dışında temsilini sağlayan ve markanızı diğerlerinden ayıran ögelerdir.

Web sitesi; e-ticaret yapmak için olmazsa olmaz noktalardan biri web sitesi oluşturmaktır. Web sitenizde yer alan görseller ürünleriniz hakkında doğru bilgiler vermeli, satın alma butonu kolay erişilebilir olmalı ve sosyal medya hesapları, iletişim, konum gibi bilgiler güncel ve kolay ulaşılabilir yerlerde olmalıdır.

SEO çalışmaları; oluşturduğunuz web sitesinin ücretsiz bir şekilde arama motorlarında üst sıralarda yer alması için SEO çalışmalarına özen göstermelisiniz.

butik reklam ajansı
butik reklam

Butik Giyim Mağazası Reklam Ajansı 

Varlığını sadece fiziksel mağazalarda sürdürmek ve yok olmak istemeyen butik giyim mağazaları artık dijital dünyaya açılıyor. Bu konuda Butik Giyim Mağazası Reklam Ajansları devreye girerek kurumsal kimlik oluşturma, dijital pazarlama, analiz alanlarında hedef kitleden analize kadar her aşamada destek sağlamaktadır. Butik Giyim Mağazası Reklam Ajansı hizmeti, yoğun rekabet ortamında dahi rakiplerinizden önde olmanızı sağlamaktadır. Bu sebepten Ortak Frekans Reklam Dijital Reklam Ajansı olarak en faydalı şekilde hizmet sağlayabiliriz.

 

butik reklam ajansı
butik reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş