reklam-ajansi23

Organik Ürünler Reklam Çalışması (Bal, Polen, Arı Sütü, Süt, Peynir)

organik ürünler reklam

Organik Ürünler Reklam Çalışması

Organik ürünler reklam çalışması ürünlerinizin daha fazla müşteriye ulaşmasını ve markanızın müşteriler tarafından bilinir olmasını sağlar. Yapacağınız reklam çalışmalarında dikkat etmeniz gereken belli noktalar vardır. Hedef kitleniz, hedef kitlenize reklamınızı nasıl ve nerden ileteceğiniz reklam çalışmalarınızın ne kadar etkili olacağını etkiler. Reklam çalışmalarınızı hedef kitlenize hangi kanallardan ilettiğiniz çok önemlidir. Bu yüzden reklam alanınız hedef kitlenize uygun olmalıdır.

Organik ürünler reklam çalışmalarında hedef pazar araştırmasını ve hedef kitle araştırmasını doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bu aşamalar eğer yanlış analiz edilirse ürünlerinizin satışında bir artış yakalayamazsınız çünkü yanlış hedef kitleye, yanlış pazardan seslenmiş olursunuz. Bu sebeple hedef pazar ve hedef kitle araştırması dikkatli ve özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

organik ürünler reklam ajansı
organik ürünler reklam ajansı

Hedef pazar araştırması yaparken rakiplerinizin e-ticaret sitelerini inceleyebilir, rakip firmaların hangi ürünlere daha fazla ağırlık verdiğini takip edebilir, rakiplerinizin hedef kitlelerini analiz ederek doğru bir pazar araştırması yapmanız mümkündür.

Hedef kitle araştırmasında ise varsayımlar üzerinden birkaç farklı müşteri profili oluşturabilirsiniz. Rakiplerinizin hedef kitlelerini de inceleyerek bu profilleri demografik özellikleri, ilgi alanları ve coğrafi konumlarına göre araştırmalar yaparak sınıflandırabilirsiniz. Topladığınız bilgiler doğrultusunda hedef kitlenizi daraltarak ideal müşteri profilinizi oluşturabilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesiyle dijital reklam çalışmaları da çok önemli bir yer kaplamaktadır. Artık müşteriler çoğu markaya dijitalde maruz kalıyor. Bu yüzden organik ürünlerde reklam çalışması yaparken dijital platformlara ayrı bir özen göstermeniz gerekir.

organik ürünler reklam
organik ürünler reklam

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

organikürünlerreklam
organikürünlerreklam

Reklam Yöneticisi’nde Bir Arama Reklamı Oluşturulması

 1. Reklam Yöneticisi’ne gidin.
 2. Sol üstteki + Oluştur‘a tıklayın.
 3. Trafik veya Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçin ve Devam‘a tıklayın.
 4. Kampanya bilgilerinizi ve gerekirse A/B testi bilgilerini ekleyin.
 5. (İsteğe Bağlı) Reklamınızı yalnızca çalışma saatlerinde yayınlayın.
  1. Kampanya Bütçesi Optimizasyonu kısmında ayarı Açık hale getirin.
  2. Kampanya Bütçesi açılır menüsünde Toplam Bütçe‘yi seçin.
  3. Daha Fazla Seçenek Göster‘e tıklayın.
  4. Fareyi Reklam Planlaması‘nın üzerine getirin ve sağdaki Düzenle düğmesine tıklayın.
  5. Reklamları bir plana göre yayınla‘nın yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. İleri‘ye tıklayın.
 7. Reklam Seti düzeyinde:
  • Trafik reklam verme amacını seçtiyseniz Trafik kısmında Site‘yi seçin.
  • Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçtiyseniz Potansiyel Müşteri Yöntemi kısmında Aramalar‘ı seçin.
 8. (İsteğe Bağlı) Reklamlarınızı bir plana göre yayınlamak istiyorsanız Bütçe ve Plan kısmında planınızı seçin.
  • Reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz saatleri seçmek için takvim üzerinde tıklayıp sürükleyin.
  • Takvimin varsayılan olarak izleyicinin zaman dilimindeki saatlere ayarlandığını unutmayın.
  • Reklamları yalnızca yerel çalışma saatlerinizde yayınlamak için Bu reklam hesabının saat dilimini kullan‘ı seçin. Bu seçenek, insanların reklamınızı yalnızca işletmeniz açık olduğunda görmesini sağlar. Reklam hesabınız işletmenizden farklı bir saat dilimindeyse planlanan saatlerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebileceğini unutmayın.
 9. Hedef kitle, reklam alanı ve optimizasyon kontrollerinizi seçin ve İleri‘ye tıklayın.
 10. Kimlik kısmında Facebook Sayfanızı seçin ve varsa Instagram hesabınızı ekleyin.
 11. Reklam Oluşturma kısmında formatınız için Tek Görsel veya Video‘yu seçin.
 12. Reklam Kreatifi kısmında, reklamınız için kullanmak istediğiniz görsel veya videoyu seçin ve Ana MetinBaşlık ve Açıklama ekleyin.
 13. Trafik reklam verme amacını kullanıyorsanız Yönlendirme Hedefi alanında Telefon Araması‘nı seçin. Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını kullanıyorsanız sonraki adıma geçin.
 14. Telefon Numarası alanında açılır menüden Ülke Kodu‘nu seçin ve işletmenizin telefon numarasını ekleyin.
 15. Geçerliyse Takip kısmına gerekli bilgileri ekleyin.
 16. İşiniz bittiğinde reklamınızı yayınlamak için Yayınla‘ya tıklayın.

Arama reklamınız onaylandıktan sonra reklamınızı görüntüleyen herkese Şimdi Ara düğmesi gösterilir. Bir kişi reklamınıza dokunduğunda, telefonlarında yönlendirme hedefi olarak seçtiğiniz numaranın yer aldığı arama ekranı açılır. Daha sonra, verilen numarayı aramaları istenir ancak aramada yapmadan ekrandan çıkabilirler.

Trafik ve Potansiyel Müşteriler Bulma reklam verme amacını kullandığınızda reklamınız aramalar için optimize edilir. Sonuçlarınız, arama onayı tıklamalarının tahmini sayısını gösterir. Bu sayı, bir aramayı onaylamak için arama ekranına dokunan yaklaşık kişi sayısını belirtir. Arama onayı tıklamalarının tahmini bir ölçüm olduğunu ve işletmenizi arayan gerçek kişi sayısından farklı olabileceğini unutmayın. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız. 

Organik Ürünlerde Kurumsal Kimlik

Organik ürünlerde reklam çalışması yaparken kurumsal kimliğinize özen göstermelisiniz. Akılda kalıcı bir logonuz ve belirli bir sloganınız olması marka imajınızı güçlendirecek ve marka bilinirliğinizi arttıracaktır.

Organik Ürünler Web Sitesi

Organik ürünler reklam çalışmasına ilk olarak bir web sitesi oluşturarak başlanılmalıdır. Web siteniz markanızı müşterilere ulaştırır. Aynı zamanda müşterilerin bilgi alabilmesi için web sitenizde ürünlerinizle ilgili bilgilerin olması gerekir. Bal, polen, arı sütü gibi organik ürünler satıyorsanız eğer müşterilerinizin bunları neden tercih etmesi gerektiğini, içeriklerini, sağlayacağı faydaları müşterilerinizle paylaşmanız tercih edilmenizi sağlar.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Organik Ürünler E-Ticaret

Organik ürünlerinizi e-ticaret üzerinden satıyorsanız eğer web sitenizin tasarımına, düzenine ve eklediğiniz ürünlerin görsellerine dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak web siteniz sorunsuz çalışmalıdır. Sorunsuz çalışan bir ara yüzden sonra web sitenizin karmaşık olmaması gerekir. Karmaşık bir web sitesi müşterilerin satın alma işlemlerini etkiler.

Web sitenizin sorunsuz olması ve müşterilerin kolaylıkla kullanmasını sağladıktan sonraki adım ise içeriklerinizdir. İçeriklerinizde ürünlerinizi müşterilere sunarsınız. Bu yüzden ürünlerinizin web sitenizde nasıl göründüğü önemlidir. Kaliteli ve güzel görünen görsellerle eklerseniz müşterileri etkileme ihtimaliniz daha çok artacaktır.

Eklediğiniz ürünlere açıklamalar da eklemeyi unutmayın.

Organik Ürünler Mobil Uygulama

Artık çoğu tüketici bilgisayar kullanmak yerine çoğu siteyi telefonlarından ziyaret etmektedirler. Bu yüzden mobil uygulamanızla aramalarını telefon üzerinden gerçekleştiren potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Web sitenizde müşterilerinize sağladığınız hizmeti aynı şekilde mobil uygulamanızdan da sağlamanız gerekir. Karmaşık olmayan, düzenli ve sorunsuz çalışan bir uygulama müşterileriniz tarafından tercih edilmenizi arttıracaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Organik Ürünler SEO Çalışmaları

Web sitenizi yaptıktan sonra müşterilerinizin daha kolay ulaşması için SEO çalışmaları yapmanız gerekir. SEO, müşterilerinizin web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda görmesini sağlar. Bu durum rakip firmalara göre sizin tercih edilme ihtimalinizi arttırır.

Arama motorunda üst sıralarda yer almak için web sitenize ürünlerinizle ilgili blog yazıları ekleyebilirsiniz. Bu bloglar sayesinde ürünlerinizle alakalı arama yapan müşteriler sitenizi ziyaret edecektir.

organik ürünler reklam ajansı
organik ürünler reklam ajansı

Organik Ürünler Reklam ve Sosyal Medya Çalışmaları

Organik ürünler reklam çalışmalarında sosyal medya çok önemli bir konumdadır. Artık çoğu müşteri ilk aramayı sosyal medya üzerinden yapmaktadır. Bu yüzden sosyal medya uygulamalarında bir hesabınızın olması gerekir. Aynı zamanda sosyal medya ile ürünlerinizi daha fazla kitleye ulaştıracağınız için müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

Tabii ki sadece sosyal medya platformları içerisinde yer almak yeterli değildir. Potansiyel müşterilerin sayfanızda zaman geçirmesi için ikna olmaları ve sayfanızı ilgi çekici bulmaları gerekir. Bunu sağlamak için de sayfanızın tasarımına, düzenine, ürünlere ait görsellere ve videolara özen göstermelisiniz. Organik ürünler reklam çalışmaları öncesi dikkat edilmesi gereken noktalardır.

organik ürünler reklam
organik ürünler reklam

Ürünlerinizle veya yapacağınız kampanyalarınızla alakalı tasarım çalışmaları yapıp bunları profilinize ekleyebilirsiniz. Gönderi olarak paylaşacağınız tasarımların açıklama kısmına içeriğinizle alakalı etiketler eklemeyi de unutmayın. Etiketler sayesinde Instagram’da daha görünür olursunuz ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya kullanımında bir diğer dikkat etmeniz gereken ise biyografi kısmınızdır. Özellikle Instagram biyografi kısmı profilinizi ziyaret eden kullanıcıları etkilemeniz için bir fırsattır. Organik ürünler satıyorsanız ürünlerinizin organikliğiyle alakalı kısa bir cümle ekleyebilirsiniz. Biyografi de satırları kullanmaktan çekinmeyin. Cümlenizi ekledikten sonra bir sonraki satırda iletişim bilgilerinizi, web sitenizi, adresinizi eklemeniz müşteriler için kısa ama önemli bilgiler olacaktır.

Organik Ürünlerde Broşür Çalışması

Organik ürünlerde broşür çalışması da markanızın bilinirliği açısından önemli bir yer tutar. Ürünlerinizin içeriğini anlatan ikna edici başlıklarla tasarım çalışmaları yapabilirsiniz. Görsellerinizin ve yazıcılarınızın etkileyici olması gerekir çünkü potansiyel müşteriler ilk 10 saniye sadece görselliği ve başlıkları incelerler. Bu inceleme sonucunda içeriği okumaya başlar.

organik ürünler reklam ajansı
organik ürünler reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş