reklam-ajansi23

Otomotiv Reklam Çalışmaları (Galeri, Oto-ekspertiz, Yedek Parça, Oto-aksesuar)

otomotivreklam

Otomotiv Reklam Çalışmaları

Otomotiv reklam çalışmaları, rakiplerin artmasıyla beraber önemli bir yer tutmaktadır. Markanızın öne çıkması ve rakiplerinizden ayrılması için reklam çalışmalarına ihtiyaç duyarsınız. Otomotiv reklam çalışmalarınızı çeşitli şekillerde gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken amaçlarınızı belirleyip hangi hedef kitleye ulaşacağınızı seçmektir. Galeri, oto ekspertiz, otomobil yedek parça veya otomobil aksesuar hizmeti verebilirsiniz. Bu alanların verdiği hizmetler birbirinden farklıdır ve yapacağınız reklam çalışmaları da birbirinden farklı olmalıdır. Çünkü her hizmetin hedef kitlesi birbirinden farklıdır.

otomotivreklam
otomotivreklam

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

otomotivreklam
otomotivreklam

Otomotiv Reklam Çalışmaları ve Kurumsal Kimlik

Otomotiv reklam çalışmalarının ilk aşaması kurumsal kimlik sahibi olmaktır. Verdiğiniz hizmet galericilik, ekspertiz, yedek parça, otomobil aksesuarları olabilir. Bu hizmetlerin hepsi için kurumsal kimlik gereklidir. Kurumsal kimliğinize markanızın ismi, logosu ve sloganıyla başlamanız gerekir. Hedef kitlenize kurumsal kimliğiniz sayesinde markanızı hatırlatır ve marka bilinirliği oluşturursunuz.

Otomotiv reklam çalışmalarında kartvizit önemli bir yer tutar. Markanızın renkleri, fontlarıyla uyumlu bir kartvizitiniz olması müşterilerinizin markanızı hatırlamasını kolaylaştırır.

otomotiv reklam ajansı
otomotiv reklam ajansı

Otomotiv Reklam Çalışmaları ve Web Sitesi

İşletmeler için dijital platformlar hem kurumsal imaj açısından hem de pazarlama açısından oldukça büyük önem taşır. Çoğu potansiyel müşteri dijital platform kullanıcısıdır. Bu yüzden hedef kitlenize dijitalden de hizmet vermeniz müşteri sayınızı arttırabilir.

Web sitenizi galeri sahibiyseniz içeriklerinizi satın alınacak araçlarla, yedek parça satıyorsanız yedek parçalarla, otomobil aksesuarı hizmeti veriyorsanız aksesuarlarınız ve detaylı bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Hizmetiniz dışında bir içeriğe yer vermemelisiniz.

Web sitenizin tasarımı ve kullanım kolaylığı da potansiyel müşterileri etkilemeniz açısından önemlidir. Web siteniz kurumsal kimliğinizle uyum içerisinde olmalıdır.

Sadece Birkaç Dokunuşla Yeni Potansiyel Müşteriler Bulun

Otomotiv için Facebook potansiyel müşteri reklamları, reklamverenlerin işletmeleriyle ilgilenen insanlardan bilgi toplamasını ve satın alma niyetlerini artırmasını kolaylaştırır. Sırrımızı mı merak ediyorsunuz? Formu tamamlamadan bırakma sorununu ortadan kaldıran platforma özel bir deneyim.

Facebook ve Instagram’da potansiyel müşteriler bulma, insanlara haber ve bilgi (ör. teklifler) almak üzere kaydolmaları için akıcı bir yol sunar. Potansiyel müşteri reklamları insanları bir form deneyimine yönlendirir. Bu form bu kişilerin e-posta adresi gibi alakalı iletişim bilgileriyle önceden doldurulmuş olabilir. Sizinle hangi bilgileri paylaşmak istediklerini onaylamaları kolaydır ve böylece potansiyel müşterilerinizle hızla iletişim kurabilirsiniz. Facebook Otomotiv Reklamları

otomotiv reklam ajansı
otomotiv reklam ajansı

Otomotiv Envanteri Reklamları

Otomotiv envanteri reklamları, bir araç satın alma niyetindeki insanlar için optimize edilmiş bir dinamik reklam türüdür. Otomotiv envanteri reklamları, dinamik reklamlara benzer şekilde en son internet sitesi, uygulama ve Marketplace ziyaretçileriniz gibi pazardaki müşterilere reklam göstermek için araç kataloğunuzu, Facebook pikselinizi ve Facebook’taki kullanıcı etkileşimlerinizi kullanır.

Avantajları

Otomotiv envanteri reklamları, üretici ve bayilerin marka, model ve yıl gibi tüm ilgili detaylarıyla birlikte tüm araç envanteri kataloğunu yüklemesine ve ardından en çarpıcı envanter ve özellikleri doğru hedef kitlelere sergilemesine olanak tanır. Otomotiv envanteri reklamlarını potansiyel müşteri bilgilerini gönderme formuna, bir internet sitesine veya Facebook’taki bir araç bilgisi sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Tek bir entegrasyonla, potansiyel otomobil müşterilerine en alakalı araçlarınız gösterilir ve böylece satışı sonlandırmaya odaklanabilirsiniz.

 • Tek seferlik kolay kurulumdan faydalanın. Otomotiv envanteri reklamları otomatik, verimli ve uyarlanabilir özelliktedir. Reklamları ayrı ayrı oluşturmak zorunda kalmadan, tüm envanterinizin tanıtımını yapmak için kampanyanızı bir kez oluşturmanız yeterlidir.
 • Reklamlarınızı görmek isteyen insanlara reklam yayınlayın. Otomotiv envanteri reklamları sayesinde, insanlara gerçek zamanlı stok ve fiyat bilgilerinin yer aldığı reklamları, satın alma niyeti gösterdikleri araçlara göre otomatik olarak gösterebilirsiniz.
 • İnsanlara tüm cihazlarda erişin. İnsanların ürününüzü görmek için ilk olarak hangi cihazı kullandığı fark etmeksizin reklamlarınız internette ve mobilde gösterilir.
 • Mobilde sayfaların yavaş yüklenmesinden kaynaklanan aksamaları ortadan kaldırın. Otomotiv envanteri reklamlarını Facebook’taki bir yönlendirme hedefiyle kullandığınızda, müşterileri doğrudan ihtiyaç duydukları alakalı bilgilerin yer aldığı mobil için optimize edilmiş bir araç bilgisi sayfasına yönlendirirsiniz.
 • Kampanyalarınız daima yayında kalsın. Kampanyalarınız, internet sitenizde veya uygulamanızda gerçekleştirdikleri eylemlere dayalı olarak doğru kişilere doğru envanterle otomatik olarak erişecek şekilde ayarlanır.

Not: Araçlarınızın tanıtımını yapmak için e-ticaret ürün kataloğu ile dinamik reklamları ve piksel kurulumunu kullanıyorsanız piyasadaki otomobil alıcılarına erişmek ve onları yeniden hedeflemek için optimize edilmiş reklam türü olan otomotiv envanteri reklamlarına geçiş yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Otomotiv  Reklam Çalışmaları ve SEO

Web sitenizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken potansiyel müşterilerin arama yaptığı zaman rakiplerinizden önce size ulaşmalarını sağlamaktır. Bunu da arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları sayesinde sağlarsınız. Arama motoru optimizasyonu arama motorlarında rakiplerinize göre daha üst sıralarda çıkmanızı sağlar. Bu sayede potansiyel müşteriler rakip firmalar yerine ilk sizin web sitenizi ziyaret eder. Sizin sitenizi ziyaret eden kişilere de tekrardan reklamları göstermek ve dönüşüm elde etmek de bir sonraki adımı ifade etmektedir.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Otomotiv Reklam Çalışmalarında Sosyal Medya Yönetimi

Otomotiv reklam çalışmalarında sosyal medya yönetimi markanız için büyük önem taşımaktadır. Sosyal medya platformlarının müşteri potansiyeli oldukça yüksektir. Instagram, Facebook, Youtube gibi platformlarda işletmenizin yer alarak müşteri sayınızı arttırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler;

 • Sosyal medya sayfa tasarımınıza özen göstermek: Sayfa tasarımınızın karışık olması potansiyel müşterilerin profilinizi ziyaret etmesini engeller. Bu yüzden profilinizdeki renklerin, görsellerin birbiriyle uyumu önemlidir.
 • Paylaşacağınız görsel ve videoların yüksek kalitede olması: Görsellerinizin kaliteli görünmesi potansiyel müşteriler tarafından işletmeniz ile bütünleşecektir. Kaliteli içerik, kaliteli hizmet algısı yaratacaktır.
 • Sosyal medya sayfanızı aktif kullanmak: Hesaplarınızı ne kadar aktif kullanırsanız o kadar potansiyel müşterinin karşısına çıkarsınız.
 • Paylaştığınız içeriklerin güncel olması: Müşterilerinize sunduğunuz içeriklerin güncel olmaması soru işaretlerine neden olacaktır. Bu yüzden hesaplarınızı sürekli bir şekilde güncellemeniz gerekmektedir. Ayrıca içeriklerinizde etiket kullanımına da dikkat etmeniz potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Etiket kullanımı sayesinde arama yapan müşterilerin karşısına çıkacaksınız.
 • İçeriklerinizin müşterilerinize gerekli bilgileri vermesi: Paylaşımlarınızın müşterilerin sorularına cevap verir nitelikte değil ise potansiyel müşteriler sorularının yanıtlarını alternatif sayfaları da inceleyerek gidermek isteyecektir. Gerekli bilgileri vererek alternatif hizmet aramalarını engelleyebilirsiniz.
 • Müşterilerinizle etkileşim içinde olmak: Müşterilerinizle ne kadar etkileşim içerisinde olursanız karşılarına çıkma ihtimaliniz o kadar artar. Özelikle Instagram algoritması birbiriyle etkileşim kuran profilleri akışta ön plana çıkarmaktadır.

Ayrıca Instagram profilinizde biyografinizi doldurmayı ihmal etmeyin. İşletmenizi müşterilere tanıtacak kısa bir cümle, iletişim bilgileri ve web sitenizi eklemeniz de profilinizi kurumsallaştıracaktır.

otomotiv reklam ajansı
otomotiv reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş