reklam-ajansi23

Turizm Reklam Çalışmaları (Oteller, Acenteler, Bungalovlar)

turizm reklam

Turizm Reklam Çalışmaları (Oteller, Acenteler, Bungalovlar)

Turizm reklam çalışmaları gittikçe artmaktadır. Özellikle bazı turizm firmaları global çalıştığı için farklı kanallara da ulaşmak zorundadır. Hem farklı kanallar hem de içinde bulunduğunuz kanaldaki müşterilere ulaşmanız için yaptığınız turizm reklam çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Farklı kanallara ise dijital alanda yapılan turizm reklam çalışmaları ile kolayca ulaşabilmektedir.

turizm reklam
turizm reklam

Bungalov Reklam Nasıl Yapılır? En Etkili Bungalov Reklam Tanıtımı İçin Tıklayınız

Turizm Sektörü İçin Dijital Pazarlamanın Önemi

Gezi, seyahat, tatil planı yapan turizm tüketicilerinin araştırma yapmaya başladığı yer arama motorlarıdır. Bu nedenle dijital pazarlama kanalları turizm sektöründe başarılı olmak için gözardı edilmemesi gereken noktalardan biridir. Doğru bir dijital pazarlama stratejisi geliştiren oteller, acenteler, bungalov hesapları arama motorlarında üst sıralarda yer almakla kalmaz aynı zamanda müşteri sayısını da arttırır. Turizm sektöründeki işletmeler dijital pazarlama ile bütçe ve zamandan tasarruf, ölçümleme, müşteri sadakati, karşılıklı etkileşim gibi önemli avantajlar elde etmektedir.

Oteller İçin Dijital Pazarlamanın Önemi ve Kullanımı

Dijital pazarlama rekabetin en yoğun olduğu sektörlerden birisi olan turizm sektörü için çok büyük öneme sahiptir. Özellikle dijital pazarlamayı en doğru şekilde kullanıp marka bilinirliğini ve müşteri sayısını arttırmak isteyen oteller için dijital pazarlama kanallarının etkin ve verimli kullanımı olmazsa olmazdır. Otellerin dijital pazarlama kanallarını en başarılı şekilde kullanmaları için gerekli olan püf noktalar şu şekildedir:

Müşterilerinize karşı şeffaf olun: İster web sitenizde ister sosyal medya hesaplarınızda kullandığınız görsel ve içeriklerde şeffaf olmalı,doğruyu aktarmalısınız.Özellikle kullandığınız görsellerin gerçekçi olması ve göze hitap etmesi müşterilerinizin rezervasyon yaparken şüphe etmemesini sağlayacaktır.

Potansiyel müşterilerinizle e-mail pazarlama ile iletişime geçin: E-posta pazarlama günümüzde en düşük maliyetli ve en başarılı dijital pazarlama yöntemlerinden birisidir.E-posta pazarlama aracılığıyla eski veya potansiyel müşterilerinizi kampanya,promosyon,tanıtım konularında haberdar edebilir ve özel gün mailleri atabilirsiniz. Bu sayede hem müşterilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilir hem de marka bilinirliğini ve sadakatini arttırabilirsiniz.

Influencer pazarlamayı kullanın: Influencer pazarlama dijital çağda pazarlama yapmak için en yaygın olarak kullanılan yöntemdir.Hedef kitlenize en uygun olan influencerın seçimi ve doğru analizler ile minimum maliyetle isabetli geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

Remarketingden yararlanın: Remarketing yani yeniden pazarlama sitenizi daha önce ziyaret etmiş fakat etkileşime geçmemiş potansiyel müşterilerinizi kazanmak için yapılan çalışmalar bütünüdür.Remarketing (yeniden pazarlama) ile nokta atışı çalışmalar yaparak müşterilerinizi daha hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.Bu yüzden hem turizm sektörü için hem de oteller için remarketing (yeniden pazarlama) önemlidir.

Profesyonel danışmanlık hizmeti alın: Dijital pazarlama çok etkili ve çok yönlü bir pazarlama şeklidir.Bu nedenle doğru bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmek için Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı’ndan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

turizmreklam
turizmreklam

Otellerde Geleneksel Turizm Reklam Çalışmaları

Otellerde geleneksel reklam çalışmalarında sezon öncesi veya sezon içerisinde reklamlar yapılır. Fakat otellerde geleneksel reklam çalışmaları oldukça maliyetli olmaktadır. Reklam çalışmaları yaparken reklama ayırdığınız bütçe ile belli bir kâr sağlamalısınız.  Bu durumda geleneksel turizm reklam çalışmalarıyla bazen kâr sağlamayan bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden dijital reklam çalışmaları yapmak turizm firmaları için daha sağlıklı ve daha kârlı olacaktır.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Otellerde Dijital Turizm Reklam Çalışmaları

Otellerde dijital reklam; artık dijitalde var olmayan işletmeler rakiplerine göre geri planda kalmaktadır. Özellikle oteller için dijital turizm reklam çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Geleneksel reklamların maliyet yüksekliğinden dolayı çoğu işletme dijital reklamlar yaparak bilinirliğini arttırmaya ve potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışır.

turizm reklam ajansı
turizm reklam ajansı

Facebook Seyahat Turizm Reklam Çalışmaları Hakkında

Facebook Seyahat Reklamları, işletmenizin seyahate çıkmayı düşünen ve erişmek istediğiniz insanlarla bağlantı kurmasına yardımcı olan benzersiz çözümler sunar. Seyahat reklam verenleri için özelleştirmiş olan bu çözümler; teklifler oluşturmanıza ve sunmanıza, insanlara nereye ve ne zaman gitmek istediklerine bağlı olarak gerçek zamanlı yer ve fiyat bilgisi gösteren reklamlar yayınlamanıza ve daha fazlasını yapmanıza imkan tanır. Bu kısım, reklam hedeflerinize en uygun seyahat turizm reklam çalışmaları çözümlerini seçmenize ve kullanmayı öğrenmenize yardımcı olur.

Site ve uygulama ziyaretçilerinizin dönüşümlerinin artırılması (Yeniden Hedefleme İçin Seyahat Reklamları)

Yeniden Hedefleme İçin Seyahat Reklamları, sitenizin ve uygulamanızın ziyaretçilerini, en çok ilgilendikleri konaklama, uçuş ve destinasyonlarla dinamik olarak ve geniş ölçekte eşleştirmenize olanak tanır. Yer ve fiyat bilgilerini sitenizden çeken bu reklamlar, Seyahat Kataloğunuzdan (bir defa yapılan kurulumla birlikte Facebook uygulama ailesindeki envanterinizin merkezidir) en alakalı ürünleri gösterir. Katalogları otel, uçuş ve destinasyon envanteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak tasarladık.

Tatil Paketi Sağlayıcıları İçin Kampanyalarda Dikkat Edilecek Noktalar

Seyahat reklamları; uçuş, otel veya destinasyon envanterinizin tanıtımını yapmak amacıyla bir katalog oluşturmanıza olanak tanır ancak uçuş ve otel, otel ve kiralık araç kombinasyonları gibi tatil paketleri satan bir reklamverenseniz envanterinize daha uygun olacak benzersiz bir kampanya oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki kılavuzla başlayın.

İşletme hedefiniz nedir?
  • Sitenizi veya uygulamanızı inceleyen kişileri yeniden hedeflemek

    Bir Otel Kataloğu oluşturarak Yeniden Hedefleme İçin Otel Reklamlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu, fiyatlandırma ve hedef kitleler konularında daha fazla hassasiyet sağlar.

  • Seyahat rezervasyonu yapmak için farklı düzeylerde niyet sergileyen geniş bir kitleyi hedeflemek

    Bir Destinasyon Kataloğu oluşturarak Potansiyel Müşteri Bulma Amaçlı Destinasyon Reklamlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu, hedef kitlenizi genişletmenize olanak tanır.

Not: Hem otel ve hem de destinasyon kataloğunu önceden oluşturmak istemiyorsanız ilk olarak otel kataloğunu ve parametreleri ayarlamanızı ve tatil paketi kampanyaları oluşturmaya başlamak üzere Yeniden Hedefleme İçin Otel Reklamları ve Potansiyel Müşteri Bulma Amaçlı Otel Reklamlarını denemenizi tavsiye ederiz.  Facebook Seyahat Reklamları Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

turizm reklam ajansı
turizm reklam ajansı

Otel Web Sitesi

Otel Web Sitesi; dijital reklam çalışmalarına ilk başlanacak yer web sitesidir. Otelinize ait bir web sitesi olmalıdır. Web sitenizi oluştururken dikkat etmeniz belirli noktalar bulunur. Web sitenizde müşterilerinize vereceğiniz hizmetler, konaklama seçenekleri, aktiviteler, işletmenizi tanıtan görseller, gastronomi alanındaki hizmetleriniz ve iletişim/konum bilgileriniz bulunmalıdır. Sonuçta web sitesi işletmenizi müşterilerinizle buluşturur ve burada web siteniz müşterilerinizin almak istediği cevaplara göre doldurulmuş olmalıdır. Aynı zamanda web siteniz üzerinden otelinizin doluluk oranını görüp online olarak rezervasyon yapabilmeliler.

Otel Web Sitesi Online Şikâyet ve Destek Hattı

Otel Web Sitesi Online Şikâyet ve Destek Hattı: Müşterilerinizin ulaşamadığı bilgilere, çözemedikleri bir soruna ya da site içerisinde yaşadıkları herhangi bir durumla alakalı oluşacak sorunları çözebilecekleri bir online şikayet ve destek hattı işletmeniz için olumlu imaj yaratır.

Otel SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM (Arama Motoru Pazarlaması)

Otel SEO; web sitenizi oluşturduktan sonra SEO çalışmaları yapmanız müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin size ulaşmasını kolaylaştırır. SEO sayesinde arama motorunda rakiplerinize göre daha üst sıralarda çıkarsınız ve işletmeniz rakiplerinize göre daha görünür olur. Üst sıralarda yer almanız marka bilinirliği açısından da işletmenize katkı sağlayacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

otel reklam
otel reklam

Otel Sosyal Medya Reklam

Otel sosyal medya reklam çalışmaları günümüzün artık olmazsa olmazıdır. Sosyal medyada olabildiğince var olmalısınız ve oldukça aktif olmanız gerekmektedir. Özellikle otelinizin Instagram da var olması önemlidir. Instagram da daha fazla kullanıcıya ulaşırsınız ve üzerinden anlık olarak müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurarsınız. Profilinizde paylaştığınız içerikler de önemlidir. Otelinizle alakalı, hedef kitlenizi doğrudan ilgilendiren ve verdiğiniz hizmetleri belirten içerikler paylaşmalısınız. Görseller veya videolara paylaşırken görüntülerin kalitelerine ve profesyonelce olduğundan emin olun.

Instagram reklam çalışmaları dışında Facebook reklam çalışmaları da müşterilerine ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Facebook için yaptığınız çalışmalar ve Facebook uygulamasına verdiğiniz reklamlar algoritma sayesinde arayışta olan müşterileriniz karşısına çıkacaktır.

Otel Mobil Uygulamalar

Otel Mobil Uygulamaları: müşteriler artık sürekli mobilde var olduğundan mobil alanda yapılacak çalışmalara özen gösterilmesi gerekir. Bu aşamaya ilk olarak web sitenizi mobile taşıyarak başlayabilirsiniz. Yaptığınız mobil uygulama web sitenizle paralel bir şekilde ilerlemelidir. Bilgisayar kullanan müşterilerinizle telefon kullanan müşterilerinize aynı hizmeti sunmanız gerekir.

Otel Mobil Reklamlar

Otel mobil reklamlar: müşterilerin çoğu mobil kullanmaktadır. Bu yüzden mobil uygulamalar için reklam çalışmaları yapmanız müşterilere kendinizi tanıtmanızı ve işletmenizi tekrardan hatırlatmanızı sağlayacaktır.

Acentelerde Reklam Çalışmaları

Acente Web Sitesi: Acentenizin reklam çalışmalarına başlayacağınız ilk kısım acentenize ait bir web sitesi oluşturmaktır. Günümüzde artık her işletmenin web sitesi olması gerekir. Özellikle bir acente sahibiyseniz mutlaka web sitesi oluşturmalı ve buna özen göstermelisiniz. Müşterileriniz sizinle doğrudan web siteniz üzerinden iletişim kurmaktadır. Kurmuş olduğunuz web sitesinin karmaşık olmaması ve kullanışlı olması gerekir. Web sitenizi ziyaret eden müşterilere kolay bir kullanım sunmalısınız.

Web sitenizde hizmetlerinizle alakalı detaylı bilgilere yer vermelisiniz. Müşterilerinizin kafasında soru işaretleri kalmamalı. Web sitenizde ücretsiz makaleler yayınlarsanız da hem SEO açısından daha başarılı olup hem de sayfanızın trafiğini arttırabilirsiniz.

Acente SEO (Arama Motoru Uygulaması): Mevcut müşteri sayınızı arttırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için yaptığınız SEO çalışmalarıyla arama motorlarında üst sıralarda yer alırısınız. Aynı zamanda SEM çalışmalarıyla sponsorlu veya reklam olarak görünen reklamlarda verebilirsiniz. Çoğu müşteri üst sıralarda çıkan bağlantılardaki sponsorlu veya reklam yazısını fark etmemektedir.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Acente Google Adwords: Google da arama yapıldığında müşterilerin aradığı konuyla alakalı tam uyuşan içerikler çıkmaktadır. Bu yüzden yaptığınız Google Adwords reklamları sizi arama yapan müşterilerinizin önüne çıkaracaktır.

Acente Sosyal Medya: Her işletme için olduğu gibi turizm sektörü içinde sosyal medya çok önemli bir yer tutmaktadır. Artık her işletme sosyal medya üzerinden müşterilerine ve potansiyel müşterilere ulaşmaktadır. Özellikle Instagram/Facebook kullanımı ve bu platformlarda yayınlanacak reklamlar önemli bir yer tutmaktadır. Algoritmalar kullanıcıların aralamalarına göre çalışıp aradıkları konulara göre içerik sunduğu için bu alanda yapacağınız çalışmalar sizi daha fazla müşteriye ulaştırabilir.

Aynı zamanda yapacağınız tasarımların görüntü kalitesi ve güzel görünmesi önemlidir. Müşterilerin merak edeceğini, dikkatini çekeceği tasarımlar yapmanız gerekmektedir.

acente reklam
acente reklam

Acente Mobil Uygulama: Web sitenizin alternatifi olarak mobil uygulama çalışması yapmanız gerekir. Çoğu kişi artık bilgisayar yerine telefondan uygulamalara girerek zaman geçirmektedir. Bu yüzden mobilde var olmanız gerekir. Web sitenizde sağladığınız tüm hizmetleri mobil uygulamanızda da sağlamalısınız. Ayrıca mobil uygulamalara vereceğiniz reklamlar ile de potansiyel müşterilere ulaşıp müşteriniz haline getirebilirsiniz.

Bungalov Reklam Çalışması

Bungalov reklam çalışmalarında potansiyel müşterilerin konaklayacağı mekanın iç-dış görüntülerinin net bir şekilde gösteriliyor olması ve diğer bungalovlardan ayırt edici öne çıkarıcı opsiyonların görsel sunumlarda kullanılması akış, hikaye gibi alanlarda yer alan reklamlara ilgi, etkileşim ve dönüşümü arttırıcı bir unsur olacaktır.

Bungalov Reklam Nasıl Yapılır? En Etkili Bungalov Reklam Tanıtımı İçin Tıklayınız

bungalov reklam
bungalov reklam

Bungalov Sosyal Medya Yönetimi

Bungalov sosyal medya yönetimi dijital pazarlama ve sosyal medya reklamları ile potansiyel müşterilerin bungalovların görsellerini görüntüleyeceği sosyal medya hesabındaki gönderilerin, hikayelerin ve öne çıkanların bir düzen halinde sunulması potansiyel müşteri gözünde satın alma davranışı öncesi marka ve imaj algısını güçlendirecektir.

Bungalov Reklam Nasıl Yapılır? En Etkili Bungalov Reklam Tanıtımı İçin Tıklayınız

turizm reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş