reklam-ajansi23

Yapı Dekorasyon Reklam Çalışmaları (Mimar, Mühendis, İnşaat, Gayrimenkul, Peyzaj)

yapıdekorasyonreklam

Yapı Dekorasyon Reklam Çalışmaları

Yapı dekorasyon reklam çalışmaları, rakiplerine göre öne çıkmak isteyen her işletme için gereklidir. İşletmenizi potansiyel müşterilere tanıtmak, potansiyel müşterileri devamlı müşteriniz haline getirmek, marka bilinirliği ve marka sadakati sağlamak için reklam çalışmaları yapmanız önemlidir. Her işletmenin vermiş olduğu hizmet farklı olduğu için her reklam her işletmeye uymamaktadır. Bu yüzden potansiyel müşterilerinize ulaşmak için hizmetinize uygun reklam çalışmaları yapmanız gerekir. Özellikle yapı dekorasyon reklam çalışmalarında dijital platformları aktif bir şekilde kullanmanız işletmenizi daha fazla müşteriyle buluşturacaktır.

yapıdekorasyonreklam
yapıdekorasyonreklam

Yapı Dekorasyon Reklam Çalışmaları ve Dijital Reklamlar

Yapı dekorasyon reklam çalışmaları yapmak istiyorsanız ve mimarlık, inşaat, gayrimenkul, peyzaj işleriyle ilgileniyorsanız dikkat etmeniz gereken belirli maddeler vardır.

yapı dekorasyon reklam ajansı
yapı dekorasyon reklam ajansı

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

yapıdekorasyonreklam
yapıdekorasyonreklam

Yapı Dekorasyon’da Reklam Yöneticisi’nde Bir Arama Reklamı Oluşturulması

 1. Reklam Yöneticisi’ne gidin.
 2. Sol üstteki + Oluştur‘a tıklayın.
 3. Trafik veya Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçin ve Devam‘a tıklayın.
 4. Kampanya bilgilerinizi ve gerekirse A/B testi bilgilerini ekleyin.
 5. (İsteğe Bağlı) Reklamınızı yalnızca çalışma saatlerinde yayınlayın.
  1. Kampanya Bütçesi Optimizasyonu kısmında ayarı Açık hale getirin.
  2. Kampanya Bütçesi açılır menüsünde Toplam Bütçe‘yi seçin.
  3. Daha Fazla Seçenek Göster‘e tıklayın.
  4. Fareyi Reklam Planlaması‘nın üzerine getirin ve sağdaki Düzenle düğmesine tıklayın.
  5. Reklamları bir plana göre yayınla‘nın yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. İleri‘ye tıklayın.
 7. Reklam Seti düzeyinde:
  • Trafik reklam verme amacını seçtiyseniz Trafik kısmında Site‘yi seçin.
  • Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçtiyseniz Potansiyel Müşteri Yöntemi kısmında Aramalar‘ı seçin.
 8. (İsteğe Bağlı) Reklamlarınızı bir plana göre yayınlamak istiyorsanız Bütçe ve Plan kısmında planınızı seçin.
  • Reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz saatleri seçmek için takvim üzerinde tıklayıp sürükleyin.
  • Takvimin varsayılan olarak izleyicinin zaman dilimindeki saatlere ayarlandığını unutmayın.
  • Reklamları yalnızca yerel çalışma saatlerinizde yayınlamak için Bu reklam hesabının saat dilimini kullan‘ı seçin. Bu seçenek, insanların reklamınızı yalnızca işletmeniz açık olduğunda görmesini sağlar. Reklam hesabınız işletmenizden farklı bir saat dilimindeyse planlanan saatlerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebileceğini unutmayın.
 9. Hedef kitle, reklam alanı ve optimizasyon kontrollerinizi seçin ve İleri‘ye tıklayın.
 10. Kimlik kısmında Facebook Sayfanızı seçin ve varsa Instagram hesabınızı ekleyin.
 11. Reklam Oluşturma kısmında formatınız için Tek Görsel veya Video‘yu seçin.
 12. Reklam Kreatifi kısmında, reklamınız için kullanmak istediğiniz görsel veya videoyu seçin ve Ana MetinBaşlık ve Açıklama ekleyin.
 13. Trafik reklam verme amacını kullanıyorsanız Yönlendirme Hedefi alanında Telefon Araması‘nı seçin. Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını kullanıyorsanız sonraki adıma geçin.
 14. Telefon Numarası alanında açılır menüden Ülke Kodu‘nu seçin ve işletmenizin telefon numarasını ekleyin.
 15. Geçerliyse Takip kısmına gerekli bilgileri ekleyin.
 16. İşiniz bittiğinde reklamınızı yayınlamak için Yayınla‘ya tıklayın.

Arama reklamınız onaylandıktan sonra reklamınızı görüntüleyen herkese Şimdi Ara düğmesi gösterilir. Bir kişi reklamınıza dokunduğunda, telefonlarında yönlendirme hedefi olarak seçtiğiniz numaranın yer aldığı arama ekranı açılır. Daha sonra, verilen numarayı aramaları istenir ancak aramada yapmadan ekrandan çıkabilirler.

Trafik ve Potansiyel Müşteriler Bulma reklam verme amacını kullandığınızda reklamınız aramalar için optimize edilir. Sonuçlarınız, arama onayı tıklamalarının tahmini sayısını gösterir. Bu sayı, bir aramayı onaylamak için arama ekranına dokunan yaklaşık kişi sayısını belirtir. Arama onayı tıklamalarının tahmini bir ölçüm olduğunu ve işletmenizi arayan gerçek kişi sayısından farklı olabileceğini unutmayın. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız. 

yapı dekorasyon reklam ajansı
yapı dekorasyon reklam ajansı

Yapı Dekorasyon Reklam ve Kurumsal Kimlik

Hangi meslek grubuyla ilgilenirseniz ilgilenin, eğer bir marka, işletme sahibiyseniz ilk yapmanız gereken şey kesinlikle bir kurumsal kimlik sahibi olmaktır. Bir mimarlık ofisiniz olabilir, inşaat sektörüyle veya gayrimenkulle ilgileniyor olabilirsiniz. Müşterilerinizde olumlu bir imaj yaratmak ve sunduğunuz hizmeti daha kaliteli göstermek için kurumsal kimlik sahibi olmanız gerekir. İşletmenizin ismi, logosu, sloganı ve özellikle kartviziti olmalıdır. Çünkü kartvizit, potansiyel müşterilerinizin hizmetinize ihtiyaç duyduğu anda akıllarına gelmenizi ve kartvizitiniz sayesinde sizi hatırladığı için başka bir araştırma yapmadan direkt olarak size ulaşmasını sağlar.

Ayrıca kurumsal kimliğiniz vermiş olduğunuz hizmete uyumlu bir şekilde tasarlanmalıdır. Çünkü kurumsal kimliğinizle markanızı anlatırsınız. Müşteriler de diğer rakip işletmelerle sizin aranızdaki ayrımı kurumsal kimliğinizi inceleyerek yapar.

Yapı Dekorasyon Reklam ve Web Sitesi

Eğer işletmenize ait bir web siteniz yoksa yapı dekorasyon reklam çalışmalarında ilk olarak yapmanız gereken bir web sitesi kurmak olmalıdır. Çünkü arama motorunda işletmenizle ilgili arama yapan potansiyel müşterilerin size ulaşması için bir bağlantı olması gerekir. Bu sayede potansiyel müşteriler arama yaptıklarında size ait bir web sitesi bulur ve ziyaret ederler. Eğer rakiplerinize göre daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsanız aynı zamanda SEO çalışmaları da yapmanız gerekmektedir. SEO çalışmaları sayesinde arama motorlarında arama yapan potansiyel müşteriler sizi rakiplerinize göre daha üst sıralarda bulur ve ilk size ulaşmış olur.

Web sitenizin tasarımı, içeriği de müşteriler için önemli bir yer tutmaktadır. Müşterilerinize kolay kullanabileceği bir ara yüz sunmanız gerekir. Eğer karmaşık bir siteniz varsa müşteriler sitenizi çözmektense diğer alternatif sitelere girmeyi tercih edebilirler. Kullanım kolaylığından sonra dikkat etmeniz gereken kısım ise sitenizin tasarımıdır. Kurumsal kimliğinizle bir uyum içinde olmalıdır. Logonuzda kullandığınız renkleri web sitenizde de kullanırsanız bu uyumu yakalamış olursun. Bir diğer ve en önemli madde ise web sitenizde müşterilerinize hangi hizmeti nasıl içeriklerle sunduğunuzdur. Mimarlık ofisinizin, inşaat, gayrimenkul veya peyzaj işletmenizin yaptığı işlerle alakalı görsellere, yazılara, yorumlara yer vermeniz müşterilere güven hissettirecektir. Ayrıca özellikle mimarlık ofisinizin reklamını yapıyorsanız portfolyonuzu da web sitenize eklemeniz müşterilerin sizin tarzınızı incelemesini sağlayacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Yapı Dekorasyon Reklam ve Sosyal Medya

Günümüzde artık yapı dekorasyon reklam çalışmalarında her işletmenin kendine ait sosyal medya hesapları bulunması gerekir. Sosyal medya sayesinde daha çok müşteriye ulaşma ihtimaliniz artar çünkü potansiyel müşterilerin çoğu sosyal medya kullanıcısıdır. Sosyal medyanızı aktif ve hedef kitlenize uygun bir şekilde kullanırsanız eğer reklam çalışmalarınız o kadar başarılı ve etkili olur. Sosyal medya kullanımında da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

İlk olarak sosyal medya da aktif olmalı ve profillerinizi sürekli güncel tutmalısınız. Güncel olmadığınız zaman hedef kitlenize ulaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Sürekli güncel olmaya çalışırken mesleğinizi yansıtmayan paylaşımlar da bulunmaktan kaçınmalısınız. İçerikleriniz mesleğinizle uyumlu olmalıdır. Bunu yaparken de profil düzeninize, içeriklerinizin kalitesine dikkat ederek yapmakta fayda vardır.

yapı dekorasyon reklam ajansı
yapı dekorasyon reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş