reklam-ajansi23

Nakliye Reklam Çalışmaları Nasıl Olmalı? (Uluslararası Taşımacılık, Şehirlerarası Taşımacılık)

nakliye reklam

Nakliye Reklam Çalışmaları Nasıl Olmalı?

Nakliye reklam çalışmaları uluslararası ve şehirlerarası olmak üzere iki şekilde faaliyet gösterir. Her iki durum için ayrı reklam çalışmaları yapılması gerekir. Sonuçta uluslararasında dünyaya hizmet ederken şehirlerarasında sadece belirli bir ülkeye hizmet verilir. Bu nedenle uluslararası nakliye firmalarının global reklam çalışmaları yapması gerekmektedir. Şehirlerarası nakliye firmaları ise reklamlarını bulunduğu ülkenin kültürüne, özelliklerine göre belirleyip çalışmalar yapması gerekir.

nakliye reklam ajansı
nakliye reklam ajansı

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

nakliyereklam
nakliyereklam

Reklam Yöneticisi’nde Bir Arama Reklamı Oluşturulması

 1. Reklam Yöneticisi’ne gidin.
 2. Sol üstteki + Oluştur‘a tıklayın.
 3. Trafik veya Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçin ve Devam‘a tıklayın.
 4. Kampanya bilgilerinizi ve gerekirse A/B testi bilgilerini ekleyin.
 5. (İsteğe Bağlı) Reklamınızı yalnızca çalışma saatlerinde yayınlayın.
  1. Kampanya Bütçesi Optimizasyonu kısmında ayarı Açık hale getirin.
  2. Kampanya Bütçesi açılır menüsünde Toplam Bütçe‘yi seçin.
  3. Daha Fazla Seçenek Göster‘e tıklayın.
  4. Fareyi Reklam Planlaması‘nın üzerine getirin ve sağdaki Düzenle düğmesine tıklayın.
  5. Reklamları bir plana göre yayınla‘nın yanındaki kutuyu işaretleyin.
 6. İleri‘ye tıklayın.
 7. Reklam Seti düzeyinde:
  *Trafik reklam verme amacını seçtiyseniz Trafik kısmında Site‘yi seçin.
  *Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını seçtiyseniz Potansiyel Müşteri Yöntemi kısmında Aramalar‘ı seçin.
 8. (İsteğe Bağlı) Reklamlarınızı bir plana göre yayınlamak istiyorsanız Bütçe ve Plan kısmında planınızı seçin.
*Reklamlarınızın yayınlanmasını istediğiniz saatleri seçmek için takvim üzerinde tıklayıp sürükleyin.
*Takvimin varsayılan olarak izleyicinin zaman dilimindeki saatlere ayarlandığını unutmayın.
*Reklamları yalnızca yerel çalışma saatlerinizde yayınlamak için Bu reklam hesabının saat dilimini kullan‘ı seçin. Bu seçenek, insanların reklamınızı yalnızca işletmeniz açık olduğunda görmesini sağlar. Reklam hesabınız işletmenizden farklı bir saat dilimindeyse planlanan saatlerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebileceğini unutmayın.
 1. Hedef kitle, reklam alanı ve optimizasyon kontrollerinizi seçin ve İleri‘ye tıklayın.
 2. Kimlik kısmında Facebook Sayfanızı seçin ve varsa Instagram hesabınızı ekleyin.
 3. Reklam Oluşturma kısmında formatınız için Tek Görsel veya Video‘yu seçin.
 4. Reklam Kreatifi kısmında, reklamınız için kullanmak istediğiniz görsel veya videoyu seçin ve Ana MetinBaşlık ve Açıklama ekleyin.
 5. Trafik reklam verme amacını kullanıyorsanız Yönlendirme Hedefi alanında Telefon Araması‘nı seçin. Potansiyel müşteriler bulma reklam verme amacını kullanıyorsanız sonraki adıma geçin.
 6. Telefon Numarası alanında açılır menüden Ülke Kodu‘nu seçin ve işletmenizin telefon numarasını ekleyin.
 7. Geçerliyse Takip kısmına gerekli bilgileri ekleyin.
 8. İşiniz bittiğinde reklamınızı yayınlamak için Yayınla‘ya tıklayın.

Arama reklamınız onaylandıktan sonra reklamınızı görüntüleyen herkese Şimdi Ara düğmesi gösterilir. Bir kişi reklamınıza dokunduğunda, telefonlarında yönlendirme hedefi olarak seçtiğiniz numaranın yer aldığı arama ekranı açılır. Daha sonra, verilen numarayı aramaları istenir ancak aramada yapmadan ekrandan çıkabilirler.

Trafik ve Potansiyel Müşteriler Bulma reklam verme amacını kullandığınızda reklamınız aramalar için optimize edilir. Sonuçlarınız, arama onayı tıklamalarının tahmini sayısını gösterir. Bu sayı, bir aramayı onaylamak için arama ekranına dokunan yaklaşık kişi sayısını belirtir. Arama onayı tıklamalarının tahmini bir ölçüm olduğunu ve işletmenizi arayan gerçek kişi sayısından farklı olabileceğini unutmayın. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız. 

evden eve nakliye reklam ajansı
evden eve nakliye reklam ajansı

Evden Eve Nakliye Reklam

Evden eve nakliye reklam çalışmalarında dikkat edilmesi gereken noktaların en başında yapılan reklamda kırılması muhtemel ürünlerin paketlenmesi, asansörsüz binalar için asansörlü taşıma hizmeti gibi faktörler ön plana çıkarılmalıdır.

Şehirlerarası Nakliye Reklam

Şehirlerarası nakliye reklam çalışmalarında hizmeti satın alacak potansiyel müşteri taşınma işleminde eşyalarının güvenli ve sorunsuz  bir biçimde ulaştırılmasını amaçlamaktadır. Potansiyel müşterinin ilk olarak dikkat ettiği nokta zamandan ziyade taşınma işlemini gerçekleştirecek firmanın iş geçmişi ve araçlarının özellikleridir.

Uluslararası Nakliye Reklam

Uluslararası nakliye reklam çalışmalarında dikkat edilmesi gereken en başlıca nokta ortak dilin kullanımıdır. Bölgelerin demografik, sosyolojik ve psikolojik yapıları nasıl farklı ile ülkelerin de farklılaşan yapıları mevcuttur.

nakliye reklam
nakliye reklam

Şehirlerarası Nakliye Firmaları Web Sitesi Çalışmaları

Nakliye firmaları reklam çalışmalarına ilk olarak kurumsal kimlik çalışması ile başlanılmalıdır. Firmanın ismi, logosu, sloganı belirlenmelidir. Bu adım tamamlandıktan sonra firmaya ait bir web sitesi tasarlanmalıdır. Potansiyel müşteriler tarafından ilk olarak web sitesi görünür. Bu yüzden web sitenizde mutlaka vizyonunuz, misyonunuz, kalite politikaları ve hizmetleriniz yer almalıdır. Taşıma işleminizi gerçekleştirirken hangi ürünleri kullandığınızı, taşıma hizmetinizde nasıl bir yol izlediğinizi müşterilerinize web siteniz üzerinden aktarmalısınız. Aynı zaman da tabi ki web siteniz karmaşadan uzak, düzenli bir şekilde olmalıdır. Web sitenizi aktif kullanmanız ve güncel tutmanız da dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Uluslararası Nakliye Firmaları Web Sitesi Çalışmaları

Uluslararası nakliye firmasıysanız eğer yine ilk olarak kurumsal kimlik çalışması ile başlamanız gerekir. Firmanın ismi, logosu, sloganı belirlenmelidir. Bu adım tamamlandıktan sonra firmaya ait bir web sitesi tasarlanmalıdır. Mevcut müşteriler ve potansiyel müşteriler tarafından ilk olarak web siteniz görünecektir. Oluşturduğunuz web sitenin içerisinde vizyonunuz, misyonunuz, kalite politikalarınız ve verdiğiniz hizmetlere yer vermelisiniz. Taşıma işleminizi gerçekleştirirken hangi ürünleri kullandığınızı, taşıma hizmetinizde nasıl bir yol izlediğinizi müşterilerinize web siteniz üzerinden aktarmalısınız. Aynı zaman da tabii ki web siteniz karmaşadan uzak, düzenli bir şekilde olmalıdır. Web sitenizi aktif kullanmanız ve güncel tutmanız da dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir.

Web sitesi konusunda uluslararası nakliye ve şehirlerarası nakliye firmalarının ayrıldığı bir nokta vardır. Eğer farklı ülkelere hizmet veriyorsanız aynı zamanda o ülkedeki potansiyel müşterilerinizi de düşünmelisiniz. Her ülkenin kendine özgü bir kültürü ve reklam algısı vardır. Bu yüzden reklam çalışmalarınız çalıştığınız ülkelere de uygun olmalıdır.

Uluslararası nakliye firmasıysanız eğer web sitenizde dikkat etmeniz gereken temel şey ülkelerin uzantısına uygun domain almanızdır. Bu şekilde ilgili ülkenin arama motorunda da üst seviyelere çıkarsanız.

nakliye reklam
nakliye reklam

Şehirlerarası Nakliye Firmaları SEO Çalışmaları

Nakliye firmaları reklam çalışmalarında bir diğer yapmanız gereken ise SEO yani arama motoru optimizasyonudur. Potansiyel müşterilere ulaşmak ve müşterilerinizin size kolay ulaşabilmesi için SEO çalışmaları yapmanız gerekmektedir. SEO çalışmaları web sitenizi arama motorlarında daha ön plana çıkaracak ve müşterileriniz bir arama yaptığında ilk size ulaşacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Uluslararası Nakliye Firması SEO Çalışmaları

Uluslararası nakliye firmasıysanız ve çift yönlü olarak hizmet veriyorsanız eğer uluslararası SEO tekniği kullanmanız gerekir. Her iki tarafta da müşterilerinizin size ulaşabilmesi için uygun domain seçmeniz gerekir. Uygun domain seçimi uluslararası nakliye firmanızın arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlar ve müşterileriniz arama yaptıklarında firmanızı üst sıralarda bulur. Bu sayede rakip firmalara göre daha fazla müşteriye ulaşırsınız.

Hem uluslararası hem de şehirlerarası nakliye firmanız için SEO çalışmalarınızı yaparken aynı zamanda anahtar kelime seçiminize de dikkat etmeniz gerekir. Kelime seçiminizde doğrudan müşteriyi hedef alacak anahtar kelimeler seçmelisiniz. Verdiğiniz hizmetle alakalı ekleyeceğiniz doğru anahtar kelimeler sizi doğru müşterilere ulaştırır.

Nakliye Firmaları Sosyal Medya Yönetimi

Nakliye firmaları sosyal medya yönetimi ile daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu yüzden içeriklerinizi oluştururken özen göstermelisiniz ve paylaştığınız içerikler müşterilerin ve potansiyel müşterilerin sorularına cevap verir nitelikte olmalıdır. Nakliye öncesi ve sonrasında çekilmiş fotoğrafların paylaşılması müşterilere güven verir. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmanız ve düzenli içerik paylaşmanız sosyal medyada görünür olmanızı ve marka bilinirliğinizi arttırır. Uluslararası bir nakliye firmasıysanız markanızın bilinirliği daha önemlidir. Daha geniş kitlelere hitap etmeniz gerekir.

Instagram biyografi kısmınıza yaptığınız işi, verdiğiniz hizmeti anlatan bir yazı eklemeniz gerekir. Verdiğiniz hizmetlerle alakalı etiketler kullanıp bu etiketleri de biyografi kısmınızda belirtmeniz de fayda vardır. Tanıtım reklam videoları oluşturup bu videoları da sosyal medya hesaplarınız da paylaşırsanız yapmış olduğunuz reklamların daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

nakliye reklam
nakliye reklam

Nakliye Firmaları Araç Giydirme

Hem uluslararası hem de şehirlerarası nakliye firmalarında nakliye işleminizi gerçekleştirirken aynı zamanda kendi markanızın reklamını da yapabilirsiniz. Bunu nakliye aracınızın üzerine firmanızın adını belirten bir tasarım yaptırıp aracınızı giydirerek gerçekleştirirsiniz. Bu sayede daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmış olursunuz ve firmanızın akılda kalıcı bir hale gelmesini sağlarsınız. Özellikle uluslararası çift yönlü nakliye yapıyorsanız hizmetinize ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerin aklına gelirsiniz.

Nakliye Firmaları Reklam Ajansı

Dijital pazarlamanın artık yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği bir gerçek. İnternet çağı olarak belirtilen bu dönemde, her meslek dalı sosyal medyada bilinir olmak zorunda. Çalışmalarını dijital pazarlamayla ödüllendiren işletmelerin, sektöründe başarılı olma şansı çok yüksek. Meslek sınıflarında olduğu gibi taşımacılık sektöründe de dijital pazarlamanın önemi fazla. Ürünlerin ülkeler arasında güvenle taşınması için hizmet sağlayan taşımacılık firmalarının, kendini dünyaya tanıtması ve marka imajını oluşturması gerekiyor. Bu konuda  nakliye dijital pazarlama hizmeti devreye girerek firmalara dijital alanda markalarını duyurmaları konusunda büyük fırsat sağlıyor. Nakliye firmaları reklam ajansı hizmeti, yarış oranının yüksek olduğu sektörde, rakiplerinin arasından sıyrılarak en üst sıralarda yer almak isteyen firmalar için en iyi çözüm yoludur.

Nakliye Firmaları Dijital Pazarlama

Lojistik için reklam çalışmaları yaparken sektörün kullandığı anahtar kelimelerden faydalanmalısınız. Bunun yanı sıra ülke tabanlı reklam ’da vermelisiniz. “Mısır Türkiye lojistik” ve “Mısır Türkiye taşımacılık” gibi bölge tabanlı anahtar kelimeleri kullanmalısınız. “Havayolu lojistik” gibi ulaşım merkezli anahtar kelimelere de reklam vermelisiniz. Bütün anahtar kelimeler için alakalı sayfalara akışını sağlamalısınız. Bununla birlikte firmalar için marka bilinirliği çok önemlidir. Geniş kitlelere hitap eden bilinirlik web sitelerinde ya da haber sitelerinde reklam yayınlamak ihtiyacınız olan marka bilinirliğine erişmenize giden sistemi oluşturacaktır. Bunun birlikte yine ithalat ve ihracatla alakalı yayın yapan web sitelerinde bu yazılarda reklamlar göstererek doğrudan kitlelere ulaşabilirsiniz.

Nakliye Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri

Nakliye alanında dijital pazarlama yapmak isteyen işletmeler, dijital pazarlama için verimli taktikleri uygulamak mecburiyetindedir. Nakliye hizmetine ihtiyaç duyan müşteriler, ilk olarak Google ve ardından sosyal medya hesaplarını kullanarak ayrıntılı bir inceleme yapmaya başlatmaktadır. Google aramalarında ilk sıralarda yer alan işletmeler, müşteriler tarafından incelenir ve işletmelerden bir tanesiyle iletişime geçilir. Nakliye hizmetlerinin pazarlanması için kullanılan faydalı süreçlerden bir tanesi de e-posta pazarlamalarıdır. Web sitesini gezen ya da firmalarla etkileşim halinde olan müşteriler, e-posta yoluyla tekrardan bilgilendirilmektedir. İşletmenin yeni kampanyaları ya da yeni hizmetleri, müşterilere e-posta yoluyla iletilmektedir. Alıcılar adına hazırlanan kişiselleştirilmiş e-postalar, web sitenize gelen ziyaretçi oranını arttıracaktır.

nakliye reklam
nakliye reklam

Lojistik Firmaları İçin Web Sitesi

Lojistik için arama motorlarında arama yapan insanların karşılarına çıkacak olan ilk yer web sitenizdir. Web sitenizde kullanıcılar size dair tüm bilgilere erişmeli ve size güven duymalıdır. İşinizi kaliteli ve güvenli şekilde yaptığınızdan emin olmalıdır. Bu yüzden misyon ve vizyon ve kalite politikası gibi alanların olması önemlidir. Bunların haricinde taşıma esnasında kullandığınız ekipmanları tanıtmalısınız. Karayolu nakliyatı ve demiryolu nakliyesi gibi hizmet şekillerinizin varlığından bahsetmelisiniz. İnternet sitesinin giriş bölümünde, işletmeyle etkileşim kurmak için gerekli tüm iletişim bilgileri sıralanmalıdır. İletişim bölümüne dokunan müşteriler, doğrudan firmalarla iletişime geçebilmelidir. Web sitesinde açıklayıcı bilgi köşesi kısmı bulunmalı ve bilgi köşesinde yer alan içeriklerle ilgili anahtar kelimeler kullanılmalıdır.

Nakliye Firmaları Anahtar Kelimeler

Sayfa içeriği hazırlarken en çok önem verilmesi gereken konuların başında hiç şüphesiz ki anahtar kelimelerin doğru kullanılması geliyor. Arama motorlarında üst sıralarda bir sıralama elde edebilmek hedefi ile içerikte çoğu yerde, sıklıkla kullanılan anahtar kelime toplulukları arama motorlarına iyi imaj vermemektedir. Örneğin bir nakliyat işletmesi hem “evden eve nakliyat” kelimesinde aylık aramalarda toplam 663.000 aranırken “evden eve taşımacılık” ise aylık bütün aramalarda 6.600 kelimelerinde aranır ve bu kelimeler üst sıralara çıkar ve bu kelimelerin sitedeki kullanımlarını artmaya başlar. Sıklıkla tekrarlanan anahtar kelimeler, kelime fazlalığının artmasına ve sayfa içeriğinin spam içerik olarak algılanmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra benzer anahtar kelimeleri araştırmak en yaygın kullanılan Google arama motoru ve ücretsiz uygulama olan Keyword Tool’dur. Bu araçları kullanarak en etkin şekilde firmanız için çalışma yapabilirsiniz.

 

lojistik reklam ajansı
lojistik reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş