reklam-ajansi23

Temizlik Firmaları Reklam Çalışmaları (Ev/Ofis Temizleme, Koltuk Temizleme, Halı Temizleme)

temizlik firmaları reklam

Temizlik Firmaları Reklam Çalışmaları

Temizlik firmaları reklam çalışmaları yapmak işletmeniz için büyük bir önem taşımaktadır. İşletmenizi tanıtmak, hatırlatmak ve müşteri sayınızı arttırmak için reklam çalışmalarına ihtiyaç duyarsınız. Yaptığınız çalışmalarda dikkat etmeniz gereken belirli noktalar vardır. Her reklam her işletmeye uymaz. Çünkü her işletmenin verdiği hizmet farklıdır. Temizlik sektöründe de çeşitli alanlar bulunur. Ev temizliği, ofis temizliği, koltuk temizliği, halı temizliği gibi çeşitli alanlarda hizmet verebilirsiniz. Her alan için yapacağınız reklam çalışmaları farklıdır. Bu yüzden temizlik firmaları reklam çalışmaları yaparken faaliyetini arttıracak ve müşteri sayınızı arttıracak reklam çalışmaları yapmanız gerekir.

Temizlik Firmaları Reklam Çalışmaları Nasıl Yapılır

Temizlik firmaları reklam çalışmaları nasıl yapılır sorusuna cevap olarak reklam türlerini kullanarak yapacağınız pazarlama çalışmalarında her ayrıntıya önem vermeniz gerekir. Aklınızdaki pazarlama planları ile oluşturduğunuz stratejilerin örtüşmesini sağlamalısınız. Reklam stratejileriniz ise pazarlama amacınızı destekleyecek seviyede olmalıdır. Reklamların nasıl yapılacağını belirleme aşamasında, tercih edilen reklam tarzını da ön planda bulundurmalısınız.
Metin ve görseller reklamlarınızda olmalı kısa ve öz olmayı bilmelisiniz. Uzun uzun cümleler yazmanız, reklamınızı faydasız hâle getirebilir. Hedeflediğiniz kitlede ilgi uyandıracak, dikkat çekecek ve eyleme geçirecek işinize yarayacak cümlelere yer vermelisiniz. Davranışa geçirme ayrıntısı da ayrıca önem taşır. Çünkü reklamın sadece görüntülenmesi değil, etkileşim alması çok önemlidir. Eyleme geçirici bir mesaj, reklamı görenlerin tıklamasını da sağlayabilir.

temizlik firmaları reklam
temizlik firmaları reklam

Temizlik Firmaları Google Reklam

Google Ads ile sizin sitenizi aramalarda üst sıralara taşır ve markanızın bilinirliğini sağlar. Temizlik firmaları Google reklamları ile marka veya işletmenizi birçok potansiyel müşterinin görmesi sağlanır. SEO çalışmalarıyla da zamanla en çok tutulan sistem haline gelen ve kazandıracağı bilinen sektöre yeni giren firmalar SEO çalışmaları ile devam ederken, müşteri kazanmak isteyen firmalar ise Google reklamları ile arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almayı isterler.

Google reklamları kullanan birçok kişiden duyacağınız şikâyetler şunlardır; paramız gidiyor arama gelmiyor, çok fazla para gidiyor, paramız boşa gidiyor, istediğim yer dışında alakasız aramalar geliyor, parayı artırmama rağmen ilk sayfaya ve sıraya çıkamıyorum ve benzeri sorunlar ile karşılaşılıyor. İnsanın aklına Google reklamları işe yaramıyor mı sorusu geliyor. Bu nedenle işi uzmanından almanızı tavsiye ediyoruz.

Temizlik Firmaları Sosyal Medya Reklam

Temizlik firmaları sosyal medya reklamları; bu zamanda temizlik firmalarının ve bireysel site sahiplerinin yoğun biçimde kullandığı araçlardandır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi; bazı kurallara uygun biçimde gerçekleştirilmesi gereken bu süreçler çoğunlukla profesyonel yönetim gerektirir. Bu nedenle maliyetlere katlanırken fayda elde etmek elbette birinci hedef olmalıdır. Bu kapsamda profesyonel çözümler kullanabilir ve katlanan maliyetleri minimuma çekerek en faydalı sonuçları elde edebilirsiniz. Biz sizin için profesyonel biçimde yönetilen sosyal medya reklamlarını da sunabiliyoruz. Hangi işkolunda canlılık gösteriyor olursanız olun ve reklam hacminiz ne olursa olsun bize ulaşabilirsiniz. Sosyal medya pazarlama stratejileri üzerinde uzman olan ekibimiz, sizin için ihtiyaçlarınıza uygun planlamalar yapıyor ve fayda elde etmenizi sağlanıyor. Bunun için bize ulaşmanız yeterli olacak ve işlemleriniz en hızlı şekilde başlatılacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

temizlikreklam
temizlikreklam

Ev/Ofis Temizliği Kurumsal Kimlik

Temizlik firmaları reklam çalışmalarında ilk özen göstermeniz gereken konu kurumsal kimliğinizdir. Firmanızın ismi, logosu, sloganı akılda kalıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Daha sonra işletmenizin bir kartviziti olmalıdır. Ev/Ofis temizliğinde işletmenizin kartviziti olması önemlidir. Müşteriler hizmetinize ihtiyaç duyduğu anda ilk siz akıllarına gelmelisiniz ve bu yüzden müşterinizde kartvizitinizin olması ilk sizi hatırlamalarını sağlayacaktır.

temizlik reklam ajansı
temizlik reklam ajansı

Ev/Ofis Temizliği Web Site

Kurumsal kimliğinizi tamamladıktan sonra özen göstermeniz gereken kısım web sitenizdir. Temizlik firmaları reklam çalışmalarınızda müşterilerinizin size dijital dünyada da ulaşabilmesi gerekir. Günümüzde artık bir hizmete ihtiyaç duyulduğu zaman ilk olarak Google üzerinde arama yapılmaktadır. Bu yüzden size Google aramalarında ulaşmaları önemlidir.

Web sitenizi oluştururken ilk önce kullanım kolaylığına önem vermelisiniz. Müşteriler çözemedikleri bir web sitesinde zaman geçirmeyi sevmezler. Bu yüzden herkesin kolaylıkla kullanacağı bir siteniz olmalıdır. Kullanım kolaylığından sonra ise bilgilerinizi web sitenizde detaylı ve eksiksiz bir şekilde belirtmelisiniz. Eğer sadece ev/ofis temizlik hizmeti veriyorsanız müşterileriniz bunu bilmeli ve bu hizmet için sayfanızı ziyaret etmelidir. Ayrıca web sitenizde kullandığınız malzemeleri de eklemeniz olumlu bir imaj katacaktır.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Ev/Ofis Temizliği SEO

Web sitenizi oluşturduktan sonra müşterilerinizin sizi arama motorlarında daha kolay bulabilmesi için SEO çalışmaları yapmanız gerekir. SEO çalışmaları sayesinde hem müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayacak hem de üst sıralarda çıkarak potansiyel müşterilerinize ulaşmış olacaksınız.

Ev/Ofis Temizlik Firmaları Reklam

Temizlik firmaları reklam çalışmalarında ev/ofis temizliği veren işletmeniz için bir diğer kullanabileceğiniz yöntem görsel reklamlardır. Görsel reklamlarınızın tasarımları göze çarpar bir şekilde olmalıdır. Aynı zamanda yaptığınız çalışmalar işlek yerlerde bulunmalıdır. Kimsenin geçmediği, uğramadığı konumlarda reklam yapmanızın size hiçbir katkısı olmayacaktır. Bu çalışmaları yaparken tasarımınızda firmanızın adının ve logosunun görünür olduğundan emin olun çünkü bu durum potansiyel müşterilerinizin akıllarında kalmanızı sağlar.

ev temizleme reklam
ev temizleme reklam

Temizlik Firmaları İçin Mesajlar Reklam Verme Amacı Nasıl Çalışır?

Mesajlar reklam verme amacında reklam yayını yanıtlar için optimize edilerek insanların işletmelerle iletişime geçme ve ilgilerini eyleme dönüştürme olasılığı artar. Bu reklam verme amacıyla şu anda iki farklı reklam türünü kullanabilirsiniz.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Messenger’a yönlendiren reklamlar

Messenger’da konuşma başlatan reklamlar işletmenize yanıt verme olasılığı en yüksek kişilere erişerek müşterilerin ilgisini eyleme dönüştürmenize yardımcı olur. Mesajlar reklam verme amacı, Messenger’a yönlendiren reklamları hiç olmadığı kadar etkili hale getirerek Messenger’a trafik yönlendiren kampanyaların değerini yükseltir.

Sponsorlu mesajlar

Mesajlar reklam verme amacı üzerinden sponsorlu mesajları kullanarak mevcut konuşmaları yeniden başlatabilir ve konuşmaların ölçeğini kolayca genişletebilirsiniz. Mesajlar Reklam Verme Amacı Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

Araç Giydirme

Ev/Ofis temizliğinde hizmet verdiğiniz araçla kendi firmanızın reklamını yapabilirsiniz. Firma isminizin ve logonuzun üzerinde bulunduğu bir görseli aracınızda taşıyarak hem marka bilinirliğinizi arttırırsınız hem de potansiyel müşterilere seslenmiş olursunuz.

Ev/Ofis Temizliği Sosyal Medya ve Biyografi Kullanımı

İşletmeler için sosyal medya artık çok büyük önem taşımaktadır. Sosyal medya üzerinden müşterilerinize ve potansiyel müşterilere ulaşmanız daha kolaydır. Çünkü müşterilerin çoğu sosyal medya kullanıcısıdır. Bu yüzden sosyal medyanıza özen göstermelisiniz.

Sosyal medyanızda sayfa tasarımınıza dikkat edip paylaşacağınız görselleri dikkat çekecek bir şekilde tasarlamalısınız. Temizlik işlemi fotoğraflarını öncesi-sonrası şekilde paylaşırsanız müşterileriniz yaptığınız işi değerlendirebilir ve size karşı güveni artabilir.

Ev/Ofis temizliği sosyal medya kullanımında biyografi kısmını atlamamanız önemlidir. Biyografi kısmınız müşterilerinizin sizinle ilk karşılaştığı yerdir. Bu yüzden biyografi kısmınızda işletmenizi tanıtmalı, verdiğiniz hizmetle alakalı bilgi vermeli ve iletişim bilgilerinizi eklemelisiniz. Aynı zamanda verdiğiniz hizmetlerle alakalı etiket kullanmanız da etkileşiminizi arttıracak ve müşterilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

Koltuk Temizliği Kurumsal Kimlik

Temizlik firmaları reklam çalışmalarında hangi hizmeti verirseniz verin ilk sahip olmanız gereken şey bir kurumsal kimliktir. Kurumsal kimliğiniz yoksa işletmeniz de müşteriler için yoktur. Bu yüzden işletmenizin ismini, logosunu ve sloganını belirleyerek işe başlamanız gerekir. Markanızın kişiliğini kurumsal kimliğinizle müşterilerinize aktarırsınız.

Koltuk Temizliği Web Sitesi, Mobil Uygulama ve SEO

Koltuk temizliğinde web sitesi, mobil uygulama ve SEO çalışmaları artık büyük önem taşımaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle müşteriler artık her ihtiyacını çevrimiçi olarak sağlamak istemektedir. Bu yüzden bir web sitesine sahip olmanız önemlidir. Web siteniz müşterilerinizin tüm soru işaretlerini karşılayacak nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda web sitenizin sorunsuz çalışması gerekir. Web site tasarımınızın da markanızı doğru yansıttığına ve hedef kitlenize uygun içerik sunduğundan emin olun.

Web sitenizi mobil uygulama ile destekleyebilirsiniz. Kullanıcıların daha çok mobil kullanıcısı olduğunu unutmayın.

Web sitenizi tamamladıktan sonra geçeceğiniz adım SEO çalışmalarıdır. SEO çalışması web sitenizin arama motorlarında daha üst sırada yer almasını sağlar ve müşteriler rakip firmalara göre sizi önce görür. SEO algoritmasının ise sürekli takip edilmesi gerekir. Çünkü SEO belirli kurallara göre çalışmaktadır ve bunlara dikkat edilmediği sürece web sitenizin ve yaptığınız çalışmaların hiçbir önemi yoktur.

Koltuk Temizliği Sosyal Medya

Koltuk temizliğinde sosyal medyanın ayrı bir önemi vardır. Çünkü sosyal medyada var olmanız işletmenizin daha fazla müşteriye ulaşması açısından önemlidir. Sosyal medyada sayfa tasarımınıza, paylaştığınız içeriklerin hizmetinizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Profilinizdeki içeriklerle temizlik duygusunu müşterilere hissettirmeniz gerekir. Bunun için müşterilerinizde temizlik hissi uyandıran renkleri kullanabilirsiniz.

Sosyal medya hesabınızda koltuk temizliği yaparken kullandığınız araçların görsellerini ve ne işe yaradığıyla alakalı post tasarımları yaptırabilirsiniz. Ayrıca koltukların öncesi-sonrası halini de paylaşmanız müşterilerin firmanıza olan güvenini arttıracaktır.

koltuk temizleme reklam
koltuk temizleme reklam

Halı Temizliği Web Sitesi ve SEO

Halı temizliği üzerine bir işletmeniz varsa eğer ilk yapmanız gereken şey bir web sitesi kurmaktır. Günümüzde müşteriler artık bilgi edinmek için ilk olarak Google üzerinden arama yapmaktadır. Müşterilerin yaptığı aramalarda üst sıralarda çıkmanız işletmenizin müşteriler tarafından tercih edilmesini sağlayıp, müşteri sayınızı arttırmaktadır. Bu yüzden web sitenizi müşterilerin aradıkları sorulara cevap verir nitelikte hazırlamanız gerekmektedir. Müşterileriniz arama yaptıkları zaman ilk size ulaşması için ise SEO çalışmaları yaparak üst sıralarda yer alabilirsiniz.

temizlik reklam ajansı
temizlik reklam ajansı

Halı Temizliği Broşür ve Magnet Reklam Çalışmaları

Halı temizliği hizmeti veren işletmeler için broşür ve magnetler ayrı bir önem taşımaktadır. Magnetler genellikle müşteriler tarafından buzdolapları üzerinde tutulduğu için hizmetinize ihtiyacı olan müşterilerin direkt akıllarına gelmenizi ve ilk size ulaşmalarını sağlar.

halı temizleme reklam
halı temizleme reklam

Halı Temizliği Sosyal Medya

Her ne kadar geleneksel reklam tarzları etkili olsa da sosyal medya kullanımının önemi göz ardı edilmemelidir. Müşterilerinize verdiğiniz hizmeti Facebook, Instagram gibi sosyal platformlarla gösterebilirsiniz. Bu durum verdiğiniz hizmete müşterilerin güvenmesini sağlar ve bu tarz temizlik firmalarında müşterilerinizin size duyacağı güven oldukça önemli bir yer kaplar. Çünkü hizmetinize güvenen müşteriler her ihtiyaç duyduklarında ilk sizi tercih edecektir.

Sosyal medya hesaplarınızda halıları nasıl yıkadığınıza, kullandığınız malzemelerin ve makinaların neler olduğuna ve halıların yıkandıktan sonra nasıl göründüğüne dair içerikler paylaşarak müşterilerin gönül rahatlığıyla sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz.

Tabii ki tüm reklam çalışmalarının yanında müşterilerinize sunduğunuz hizmetin kalitesi çok önemlidir. Kaliteli hizmet ile de kendi reklamınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Temizlik Firmaları Reklam Ajansı

Reklam ve pazarlama artık yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği bir gerçek. Dijital dönem olarak belirtilen bu dönemde, her meslek dalı reklamcılık ve marka alanında bilinir olmak zorunda. Çalışmalarını reklam ve etkili pazarlamayla bilinir hale getiren kurumların başarılı olma şansı çok fazla. Meslek sınıflarında olduğu gibi temizlik sektöründe de reklam ve pazarlamanın önemi fazla. Ürünlerin ve alanlar arasında hijyenik ve temiz bir şekilde temizlenmesi için hizmet sağlayan temizlik firmalarının, kendini dünyaya tanıtması ve marka imajını oluşturması gerekiyor. Bu konuda  temizlik firması reklam hizmeti devreye girerek firmalara dijital alanda markalarını duyurmaları konusunda büyük şans sağlıyor. Temizlik firmaları reklam ajansı hizmeti, yarış oranının yüksek olduğu sektörde, rakiplerinin arasından sıyrılarak en üst sıralarda yer almak isteyen firmalar için en iyi çözüm yoludur. Bu sebepten Ortak Frekans Reklam Ajansı olarak en iyi ajans deneyimi sağlıyoruz.

temizlik reklam ajansı
temizlik reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş