reklam-ajansi23

Spor Salonu Reklam Çalışmaları (Pilates, Fitness Koçu)

Spor Salonu Reklam Çalışmaları

Spor salonu reklam çalışmaları hizmetinizin tercih edilmesi açısından önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde artık çok fazla hizmet ve ürün vardır. Kendi hizmetinizin öne çıkması, potansiyel müşteriler tarafından tercih edilmesi ve ilgi çekmesi için reklam çalışmaları yapmanız gerekir. Rakiplerinizden daha kaliteli hizmet vermeniz tek başına yeterli değildir. Hizmetinizin potansiyel müşteriler tarafından da bilinmesi, tercih edilmesi gerekir. Bunu da yapacağınız reklam çalışmalarıyla sağlarsınız. Spor salonları reklam çalışmalarında da dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Yaptığınız reklam çalışmalarının da hizmetiniz gibi kaliteli olması gerekir. Tek başına yaptığınız bir reklam yeterli olmayacaktır.

spor salonu reklam
spor salonu reklam

Yapacağınız spor salonu reklam çalışmaları;

 • Müşterilerin dikkatini çekmeli
 • İnsanların ihtiyaçlarına yönelik yapılmalı
 • Müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin isteklerini ve duygularını harekete geçirmeli
 • Sizi tercih etmeleri için teşvik edici olmalıdır.
spor reklam ajansı
spor reklam ajansı

Spor Salonu reklam çalışmalarınızın içeriğini bu şekilde hazırladıktan sonra müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize bunları hangi kanallarla aktaracağınıza dikkat etmelisiniz. Artan teknolojiyle beraber reklamlarınızı geleneksel yöntemlerden çok dijitale taşımanızda fayda vardır. Çünkü potansiyel müşterilerinizin çoğu dijital platformlarda arama yaparak hangi hizmetten yararlanacağına karar verir.

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

sporreklam
sporreklam

Spor Salonları Potansiyel Müşteri Reklamları Hakkında;

Potansiyel müşteri reklamları, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenebilecek kişileri bulmanıza ve onlardan bilgi toplamanıza olanak tanır. Bir Hızlı Form kullanarak ad, e-posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini toplayabilirsiniz. Bu formlar, potansiyel müşterilerinizi anlamanıza ve işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak özelleştirilmiş sorular eklemenize de olanak tanır.

Potansiyel müşteri reklamlarıyla yapabilecekleriniz:

 • İşletmenizin potansiyel müşterilerinin belirlenmesi
 • Şirketinizin bülteni için abone bilgilerinin toplanması
 • Raporların veya broşürlerin indirilmesinin teşvik edilmesi
 • Potansiyel müşterilerin ilgi alanlarının ve davranışlarının anlaşılması
 • İnsanların programlarınıza kaydolmasının sağlanması

Reklam Yöneticisi’nden veya Facebook Sayfanızdan potansiyel müşteri reklamları oluşturabilirsiniz. Potansiyel müşteri reklamları Facebook Haber Kaynağı, Facebook Stories, Yayın İçi Videolar, Marketplace, Instagram Akışı ve Instagram Stories’de görünür.

Reklamınıza tıklayan kişilerden formunuzu doldurmaları istenir. İnsanlar formunuzu gönderdikten sonra, potansiyel müşteri verilerinizi doğrudan Reklam Yöneticisi’nden veya Facebook Business Suite’ten indirebilir ya da Mailchimp veya Salesforce gibi bir CRM sistemine bağlanabilirsiniz.

Not: Potansiyel müşteri reklamları, Ayrımcı Uygulamalara ilişkin reklam ilkelerimiz dahil olmak üzere Reklam İlkelerimize uygun olmalıdır. Olası ayrımcı uygulamaları önlemeye yardımcı olması amacıyla, ABD merkezli ya da ABD veya Kanada’yı hedefleyen Konut, İstihdam veya Kredi fırsatları için potansiyel müşteri reklamlarını kullanıyorsanız belirli bilgileri toplayamazsınız. Buna yaş, cinsiyet ve medeni durum/ilişki durumu ve ayrıca adres, şehir ve posta kodu gibi konum bilgileri dahildir.

Bazı durumlarda, reklamverenler müşterilerinin hizmetlerine ilişkin konum tercihlerini sormak için özel alanları kullanabilir ancak Otomatik Doldurulan yasaklı soruları taklit edemez veya yukarıda paylaşılan yasaklı bilgileri isteyemez. Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

spor reklam ajansı
spor reklam ajansı

Spor Salonları Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik çalışması her işletme için gerekli olduğu gibi spor salonları reklam çalışmaları için de gereklidir. Spor merkezinizle uyumlu logonuzun ve sloganınızın olması oldukça önemlidir. Müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin aklında kalacak, marka bilinirliğinizi sağlayacak bir logo ve slogan seçmeniz gerekir. Bu sayede insanlar bir spor salonu aradıklarında akıllarına rakiplerinizden önce siz gelirsiniz.

Spor Salonları Web Sitesi ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Spor salonları web sitesi dijital dünyanın içerisinde önemli bir yer tutar. Broşür ve kataloglarınızla belirli bir yere kadar ulaşabilirsiniz fakat web sitenizle daha geniş bir alana hitap edersiniz. Kurumunuzu, hizmetlerinizi kolay bir şekilde müşterilere aktarabilirsiniz. Ayrıca broşür ve kataloglarınızda güncelleme yapmak için sürekli yeni baskılar almak zorunda kalırsınız ama web siteniz de kolaylıkla güncellemeler yapabilirsiniz.

Web sitenizi müşterilere bilgi verici şekilde düzenlemelisiniz. Müşterilerin sorularına cevap olacak nitelikte içerikler bulundurmalısınız. Spor salonunuzla alakalı bilgileri, verdiğiniz hizmetleri eklemeniz sizi tercih edecek müşteriler için yararlı olacaktır.

Spor salonları reklam çalışmalarında yapacağınız web sitesinin tasarımı ve düzeni de önemlidir. Müşterilerinize ilk olarak kolay kullanım imkânı olan ve karmaşık olmayan bir web sitesi sunmalısınız. Ardından da tasarım olarak spor salonunuzla uyuşacak renklerde tasarımlar seçmeniz gerekmektedir.

Web sitenizin içerisine potansiyel müşterilerin sorun yaşadığı konularla ilgili makaleler ekleyerek web sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Örneğin; kış aylarında kilo almamak için yapılması gerekenler, kilo alamama sorunu olanlara özel diyet ve spor programı, antrenman öncesi ve sonrası beslenme nasıl olmalıdır? tarzı soru başlıklarına yer verilebilir.

Web sitenizi tamamladıktan sonra yapmanız gereken web sitenizin aramalarda üst sıralarda yer almasıdır. Üst sıralarda yer almanız potansiyel müşteriler arama yaptıklarında üst sıralarda rakip firmalarınız yerine sizi görmesini sağlar.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Spor Salonu Reklam ve Sosyal Medya

Spor salonları sosyal medya kullanımı faaliyetlerinizi, hizmetlerinizi ve kampanyalarınızı müşterilerinize aktarmanız için etkili bir pazarlama aracıdır. Sosyal medya sayesinde spor salonunuzun;

 • Bilinirliğini arttırırsınız
 • Potansiyel müşterilere ulaşırsınız
 • Kampanyalarınızı, duyurularınızı daha çok müşteriye ulaştırırsınız

Spor salonu reklam çalışmalarında sosyal medyanızı profesyonel bir şekilde kullanmanız gerekir. Paylaştığınız içerikler ne kadar profesyonel, görselleriniz ve videoların ne kadar kaliteli görünürse spor salonunuz da eş değer bir şekilde kaliteli görünür.

Spor salonunuzu büyütmek için Facebook kullanımı da oldukça büyük önem taşımaktır. Facebook sayesinde üye sayınızda artış yaşayabilir ve üyelerinize anında duyuru paylaşımı yapabilirsiniz. Facebook üyeleriniz gönderilerinizi beğenip, yorum yapıp ve paylaştıkça bedava bir şekilde markanızın reklamını yapmış olursunuz. Aynı zamanda mesai saatleri dışında da üyelerinizle facebook üzerinden samimi bir bağ kurarak üyelik sürelerini arttırmalarını sağlayabilirsiniz.

Sosyal medyada eğer bir etkileşim sağlamak ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsanız bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise süreklilik ve istikrardır. Sosyal medya hesabınızı aktif ve düzenli kullanmanız güncel olarak bilgiler vermeniz gerekmektedir. Paylaştığınız içeriklerde dikkat etmeniz gereken şeyler;

 • Gönderi açıklaması: Paylaştığınız içeriklerle alakalı, müşterileri ikna ve teşvik edici açıklamalar eklemelisiniz.
 • Etiket Kullanımı: Gönderilerinize eklediğiniz açıklamaların altına gönderinizle alakalı etiketler kullanmanız sosyal medya üzerinden araştırma yapan potansiyel müşterilerin size ulaşmasını sağlar. Bu yüzden gönderi açıklamanıza etiket eklemekten çekinmeyin.

Rakip analizi yapmanız da sosyal medyanızı etkili bir şekilde yönetmeniz için önemlidir. Rakiplerinizden artılarınızı, eksilerinizi not edip çalışmalarınızı bu doğrultuda ilerletebilirsiniz.

Instagram biyografi kısmını da etkili bir şekilde kullanmanız da fayda vardır. Profilinizi ziyaret eden kullanıcılarla ilk teması biyografiniz üzerinden kurarsınız. Biyografi spor merkezinizi müşterilere anlatacak, bilgilendirici ve ikna edici bir şekilde olması müşterilerin içeriklerinizi merak etmesini sağlar.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Potansiyel Müşteri Reklamları Oluşturmaya Yönelik En İyi Uygulamalar

Potansiyel müşteri reklamları, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenebilecek kişileri bulmanıza ve onlardan bilgi toplamanıza olanak tanır. Bir Hızlı Form kullanarak ad, e-posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini toplayabilirsiniz. Bu formlar, potansiyel müşterilerinizi anlamanıza ve işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak özelleştirilmiş sorular eklemenize de olanak tanır.

Daha fazla kişiye erişmek ve dönüşüm oranlarını artırmak için potansiyel müşteri reklamınızı ve Hızlı Formunuzu oluştururken aşağıdaki en iyi uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız.

Spor Salonlarında Tanıtım Filmi

Spor salonu reklam çalışmalarında tanıtım filmi de müşteriler de marka bilinirliğini sağlayacak bir yöntemdir. Çekmiş olduğunuz tanıtım filmini de web sitenize ve sosyal medya hesaplarınıza yüklemeyi unutmayın.

spor reklam ajansı
spor reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş