reklam-ajansi23

Klinik Reklam Çalışmaları Nasıl Olmalı? (Diş Klinikleri, Psikologlar, Veterinerler, Diyetisyenler)

Klinik Reklam Çalışmaları Nasıl Olmalı?

Klinik reklam çalışmaları klinik olarak faaliyet gösteren işletmelerin mevcut müşterilerini koruması ve müşteri sayısını arttırması açısından önemlidir. Her alanın reklam çalışmaları birbirinden farklıdır çünkü verilen hizmetler aynı değildir. Bazı kliniklerin daha gösterişli ve detaylı olması gerekirken bazı kliniklerin ise reklam çalışmaları gösterişten uzak, sade bir düzen içinde olması gerekmektedir.

Önceden sağlık sektörünün reklam çalışmaları yapması veya pazarlama faaliyetleri içerisinde bulunması gerekmezdi. Bu yüzden web siteleri, sosyal medya profilleri işletme sahiplerinin zevklerine göre dizayn edilmiş şekildeydi fakat günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve bireylerin teknolojiden fazlasıyla yararlanması sağlık sektörünün de reklam çalışmaları yapmasını gerektirdi.

psikolog reklam ajansı
psikolog reklam ajansı

Sosyal Medya Yönetimi ve Dijital Pazarlama Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

klinikreklam
klinikreklam

Kliniklerde Site Ziyaretçileri Reklamları Hakkında

Site Ziyaretçileri reklamı, Facebook Sayfanızdan kendi seçeceğiniz bir internet adresinin (URL) tanıtımını yapmanıza olanak tanır. Sitenizin trafiğini artırmak istiyorsanız bu reklam, bağlantıya tıklayabilecek insanlara erişir ve belirli bir internet sayfasının bilinirliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Örneğin, Jasper’s Market’ın mağazada satılan ürünlere dayalı haftalık tarifler paylaştığı bir blogu var. Bir Site Ziyaretçileri Reklamı, Facebook’ta blogun tanıtımını yapma ve daha fazla bilgi almak isteyebilecek müşterilere erişme konusunda yardımcı olabilir. Bir Site Ziyaretçileri reklamı ayrıca tariflerdeki ürünlerin tanıtımını yapabilir ve müşterileri internette bu ürünleri satın alabilecekleri sayfalara yönlendirebilir.

Not: Farklı bir hedefe ulaşmak istiyorsanız Sayfanızdan farklı bir reklam oluşturmanız gerekebilir. Daha fazla bilgi için Tıklayınız.

Diş Klinik Reklam Çalışmaları

Diş klinik reklam çalışmalarına yeni bir klinikseniz eğer ilk olarak kurumsal kimlik çalışması yapılarak başlanılmalıdır. Kliniğinizin adı, logosu, sloganı belli olmalıdır. Ardından kartvizit çalışmalarının yapılması ve promosyon ürünlerinin belirlenmesi gerekir. Diş klinikleri ile ilgili belli bir reklam yönetmeliği olduğu için sosyal medyada fazla var olamazlar. Sosyal medya kısmında oluşan bu açıklığı web sitesi ve SEO (arama motoru optimizasyonu) sayesinde kapatmaya çalışılmalıdır.

Diş kliniğinizin mutlaka bir web sayfası olmalıdır. Reklam yönetmeliğine göre reklam faaliyetleri kısıtlı olduğu için web sitenize özen göstermelisiniz. Kliniğinizin web sitesi sade bir tasarıma sahip olmalıdır. Ayrıca logonuzda web sitenizde kullanacağınız renkler de önemlidir. Diş klinikleri insanlarda daha çok temiz bir ortam düşüncesi uyandırmalıdır. Bu yüzden ağırlıklı olarak beyaz rengini kullanmalısınız. Çünkü beyaz renk beyaz ve temiz dişi anımsatmaktadır. Sayfa tasarımınızda da beyaz ağırlığının yanında yeşil ve mavi renk kombinasyonlarını kullanabilirsiniz.

klinik reklam
klinik reklam

Web siteniz içerisinde kliniğinizde çalışan diş hekimlerini eklemeli hangi doktorun hangi alanda çalıştığını belirtmelisiniz. Aynı zamanda web sitenize ekleyeceğiniz canlı destek hattı da kliniğiniz için bir artık olacaktır. Web siteniz üzerinden randevu alınabilir olması da müşterilere kolaylık sağlayacaktır ve tercih edilmenizi arttıracaktır. Tüm bu işlemler sırasında tabii ki web sitenizin hızlı çalışması ve hata vermemesi gerekir.

Web sitenizi oluşturduktan sonra bir diğer yapmanız gereken işlem web sitenizin arama motorunda üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Yapacağınız SEO uygulaması sayesinde diş kliniği arayan potansiyel müşteriye rakiplerinizden daha üst sıralarda görünerek kendi müşteriniz yapmış olacaksınız.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Psikolog Klinik Reklam Çalışmaları

Psikolog klinikleri reklam çalışmaları aynı adımlarla fakat farklı ilerlemektedir. İlk başta yine bir kurumsal kimlik çalışması yapılmalıdır. Ardından web sitenizi tasarlayıp arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için reklam çalışmaları yapılmalıdır. Oluşturduğunuz web sitenizde, logonuzda daha sade ve sakinleştirici renkleri kullanmanız mesleğinizin, kliniğinizin ve web sitenizin bir uyum yakalamasını sağlar.  Web sitenize canlı destek, müşterilerinizin yorum yapacağı bir bölüm eklemeniz web sitenizin konforunu arttıracaktır. Özellikle sitenizde size yorum yapan müşterilerin yorumları potansiyel müşteriler üzerinde olumlu etki oluşturarak sizi tercih etmesini sağlayabilir.

psikolog reklam ajansı
psikolog reklam ajansı

Kliniğinizin bir sosyal medya hesabı olması da önemlidir. Özellikle Instagram’ı aktif kullanmak müşterilerinizin sizi daha iyi tanımasını sağlayacaktır. Instagram sayfanızda mesleğinizle alakalı paylaştığınız içerikler, verdiğiniz bilgiler hem etkileşiminizi hem de müşteri sayınızı arttıracaktır. Sadece Instagram da değil çeşitli sosyal medya platformları üzerinde yer almanız da avantaj sağlayacaktır.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

Psikolog Reklamı Nasıl Yapılır

Psikolog reklamı nasıl yapılır soruna birlikte cevap aramadan önce reklamın açıklamasını yapalım. Reklam bir bedel ödenerek topluma sunulan iş ve hizmetin yayınlamasıdır. Sağlık bakanlığı, Tabip odası ve Rekabet kurumunun yönetmelik ve ilkelerine göre psikologlar dahil olmak üzere serbest meslek ve sağlık çalışanlarının reklam yapması Yasaktır. Fakat bu reklam yapılamaz anlamına gelmemeli bunu demek doğru değildir. Aslında reklam, hizmetlerin tanıtımında kullanılabilecek faktörlerden sadece birisidir ve pazarlama faaliyetlerinin verimli şekilde kullanılması ile çok daha yararlı tanıtım taktikleri daha yeterli maliyetlerle geliştirilebilir. Yani reklam yasaklarına ve kısıtlamalarına ve sınırlamalarına takılmadan psikolog reklamı kesinlikle yapılabilir. Psikolog reklamı, genel bir arama ifadesi olduğundan, olası her meslek mensubu, işlerini geliştirmek ve daha fazla danışana ulaşmak için uygun yöntemleri bu şekilde arar. Bizler psikologlar ve terapi merkezleri için reklam ve tanıtım faaliyetlerine, yasal ve doğru çözümleri Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı Olarak sunarak, bu arayışı karşılayacağız.

Veteriner Klinik Reklam Çalışmaları

Veteriner kliniği reklam çalışmalarına başlarken kurumsal kimliğinizi etkileyici bir şekilde oluşturmalısınız. Sağlık alanlarında ki reklam yönetmeliğine göre çeşitli alanlarda olan reklam kısıtlaması nedeniyle veteriner kliniklerde ön plana çıkacağınız noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kurumsal kimlik çalışmanızda belirleyeceğiniz isim ve logonuzu daha sevimli ve canlı renklerden seçebilirsiniz. Çünkü canlı ve sevimli şeyler her zaman dikkat çeker.

Kurumsal kimlik çalışmanızı tamamladıktan sonra web siteniz gelmektedir. Web sitenizin tasarımını kliniğinizle uyumlu bir şekilde yaparsanız müşterileriniz web sitenize girdiğinde kliniğinize giriyormuş gibi hisseder. Web siteniz kullanışlı ve basit bir şekilde tasarlanmalıdır. Müşteriler zor ve karmaşık sitelerde kaybolmayı sevmezler.

veterinerreklam
veteriner klinik reklam

Eğer Petshop kliniğiniz varsa web sitenize alışveriş kısmı da ekleyebilirsiniz. Müşterilerinizin sitenizden yapacağı online alışveriş kolaylık sağlayacak ve daha çok tercih edilmenizi sağlayacaktır.

Web sitenizi kurduktan sonra tabii ki müşterilerinizin size ulaşması ve sizin müşterilere ulaşmanız için SEO çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Arama motorunda ne kadar üst sıralarda bulunursanız o kadar çok potansiyel müşteri yakalarsınız.

Diyetisyen Klinik Reklam Çalışmaları

Her reklam çalışmasındaki gibi diyetisyen klinikleri reklam çalışmalarına da kurumsal kimlik ile başlanmalıdır. Kurumsal kimlik işletmenizi tanınır ve hatırlanır kılar. Bu yüzden kurumsal kimliğe her işletmenin ihtiyacı vardır.

Kliniğiniz için reklam çalışması yaparken sosyal medya platformlarını kullanmayı unutmamalısınız. Instagram da aktif olmanız daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar. Ulaştığınız müşterileri sayfanızda tutmanız ve daha fazla zaman geçirmeleri için belirli dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların en başında etkileyici bir biyografi yazısı gelir. Müşterinizle ilk iletişimi biyografiniz üzerinden kurarsınız. Bu yüzden biyografi kısmınız kliniğinizi anlatan bir cümle veya sloganınızı yazdığınız bir yer olmalıdır. Etiketiniz varsa etiketinizi kullanmalı ve iletişim bilgilerinizi mutlaka eklemelisiniz.

Instagram sayfa tasarımınız da dağınık ve kalabalık görünmemelidir. Aktaracağınız bilgileri belirli bir düzen içerisinde paylaşmalısınız. Müşterilerinizi sıkmadan, almak istedikleri bilgileri net bir şekilde vermeniz gerekir.

Dijital dünya da var olmak için mutlaka bir web siteniz olmalı. Web sitenizin tasarımı da Instagram profiliniz gibi düzenli ve bir bütün içinde olmalıdır. Web sitenizde müşterilerinize sizi diğer kliniklerden ayıran özel hizmetler sunmanız gerekir. Bu canlı destek hattı, randevu alma özelliği ya da online bir hizmet olabilir.

Tabii ki müşterilerinizin veya potansiyel müşterilerinizin size kolay bir şekilde ulaşabilmesi için SEO çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde arama motorunda sizi arayan müşteriler kliniğinizi üst sıralarda görecek ve rakiplerinize göre daha çok tıklama alabileceksiniz.

Estetik Klinik Reklamı

Estetik klinik reklam;  Türkiye, sağlık ve estetik turizminde tercih edilen ülkeler arasında çok önemli bir vaziyette yer alıyor. Her yıl on binlerce kişi, hem tedavi olmak, hem bir takım sağlık ve estetik hizmetlerden faydalanmak için hem de tatil yapmak için Türkiye’yi tercih ediyor. Türkiye’de sağlık ve estetik turizmi 2010 yılından bu yana her yıl çoğalan hasta sayısı ile büyük gelişmeler sağlamıştır. Kaliteli hizmet ve güven çalışmaları yapılan sektörde uzman doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız, teknolojiyi tamamen yakından takip etmemiz ve fiyat açısından da uygun olması sebebiyle ülkemiz özellikle estetik alanında en fazla seçilen ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Son yıllarda, özellikle hastaneler, klinikler ve hatta bireysel doktorların birçok pazarlama stratejilerini tercih edip dijital alanda ciddi yatırımlar yapmaktadır. Nasıl tedavi yöntemlerine yatırım yapıyorsak yurtiçi ve yurtdışı müşterileriniz için için dijital reklam çalışmaları yapmalısınız. Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak sizin yerinize biz yapalım sizde reklamlarınızın keyfini çıkarın.

Saç Ekim Merkezi Reklamı

Saç ekim merkezi reklamı; saç ekimi sektöründe iseniz rakiplerinizden öne çıkmak için Google Reklamlar kullanabileceğiniz ilk tercihler arasında yer alır.

Bununla birlikte Sosyal Medya reklamları(facebook, instagram, tiktok ) gibi platformlarda kesinlikle yer almalı. Fakat Google reklamları ile destek vermelisiniz. Çünkü saç ekim bir gerekliliktir ve birden alınabilecek bir karar değildir. Bu nedenle Google reklamları ile arama sonuçlarında yer almak, daha sonra ise Remarketing (Yeniden Pazarlama) en etkili yol olacaktır.

Saç ekim reklamları Google tarafında belli sınırlamalar dahilinde verilebilen reklam biçimlerinden biridir. Bu sektörün en büyük zorluklardan birisi saç ekim tedavisinde yapılan aşamalar içerisinde yer alan bazı anahtar kelimeleri reklam yayınlama sürecinde politika kurallarını ihlal etmesi ile birlikte reklamın hesabınızın askıya alınması ile sonuçlanır. Bu tür hataların olmamasını istiyorsanız profesyonel kişilere işi devret etmek en mantıklısı Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak size en iyi şekilde yardımcı oluruz.

Tüp Bebek Reklamları

Tüp bebek tedavisi nedir sorusuna cevap arayalım; kadına ait yumurtlama problemleri, her iki tüpün tıkalı olması, yumurta rezervinin az olması, endometriozis, erkeğe ait sperm sayısında azalma, hareket azlığı, ciddi şekil bozukluğu ya da azospermi olması, kişilerde genetik olarak araştırılması gereken durumların bulunması, immünolojik sorunlar, aşılama uygulamalarında görülen başarısızlık, kadınlarda görülecek olan ileri yaş durumu, endometriyoma, tekrarlanan gebelik kaybı, bazı hormonal bozukluk gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Ülkemizde de gelişmiş ve yaygınca kullanılan tedavi yöntemlerinden biridir. Tüp bebek tedavisi yurt dışında yetersiz ve pahalıdır. Bu sebepten ülkemize her yıl binlerce hasta gelmektedir. Bu hastaların sizi araştırması ve bulması için iyi yöntem Google Ads ve sosyal medya reklamlarıdır. Bu nedenle tedavi olmak isteyen kitle için sizin için en iyi reklamı özel reklam çalışmalarımızla Ortak Frekans Dijital Reklam ajansı olarak yapalım.

Hastane ve Doktorlar İçin Reklam

Hastane ve doktorlar için reklam; günümüzde her sektörde dijital kampanyalara ihtiyaç duyulmaktadır. Dijital reklamlar sektörlere göre uygulama farklılıkları göstermektedir. Google ve Sosyal medya reklamlarını Sağlık sektöründe reklam modellerini hastalara ulaşma imkanı sunmaktadır. Eski bir ifadeye göre, tüm yumurtalarınızı bir sepete koymamalısınız. Çünkü reklam modeli bütçe farklı olabiliyor. Aynı şekilde, uygulamanız için de yalnızca bir pazarlama yöntemine bağlı kalmamalısınız. İşiniz için en iyi yatırım getirisi için stratejinize farklı faktörleri dahil edin. Çünkü Farklı faktörleri dahil ettiğiniz zaman hedef kitlenize ulaşır paranızın boşa harcanmamasına sebep olursunuz. Hastane ve hastalarınız için tıbbi uygulamalarınızda için güvenli ve ölçümlenebilir bir Dijital pazarlama yönetimi geliştirme yolunda Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak size her türlü hizmeti sunabiliriz.

Diş Polikliniği Reklam Yönetmeliği

Gelişen teknoloji ile birlikte diş hekimlerinin hastalarıyla daha geniş ve yaygın iletişim ve etkileşim kurma olanakları da artmıştır. Özellikle kişisel web sayfalarının yayılmasıyla beraber, reklam yasağı ve benzeri etik olmayan sorunlar fazlalıkla gündeme gelmektedir. Ülkeler arasında farklı çalışmalar olmakla birlikte, sağlık alanında, talep oluşturmaya dönük reklam anlayışı genel olarak kabul görmemektedir.
Madde 40-İcrayı sanat eden diş hekimleri ve dişçiler, hasta kabul ettikleri yer ile muayene saatlerini bildiren ilanlar tertibine mezun olup diğer suretlerle reklam ve saire yapmaları memnudur.

Tıbbi Deontoloji Nizamnamesi

Madde 8 – Doktorlu ve diş hekimliği mesleklerine ve tedavi kurumlarına, ticari bir taraf verilemez.
Doktor ve diş hekimi, yapacağı yayınlarda mesleğinin saygınlığı ve güvenirliğini üstün tutmaya zorunlu olup, ne sebeple olursa olsun, yazıların da kendi reklâmını yapamaz.
Doktor ve diş doktoru, gazetelerde ve diğer aracılarla, reklâm esaslı teşekkür ilânları yazdıramaz. Gibi maddeler bu sektör için yer almaktadır.

Diş Hekimleri Reklam Cezası

Diş Hekimleri Reklam Cezası Reklam Kurulu Başkanlığı tarafından yayınlanan gerekçeli kararda; “Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğin 25 inci maddesinde; “(5) Sağlık kuruluşları tarafından her türlü yayın ve kuruluşlarda yer alan sağlık bilgileri, konusuna göre görevli sağlık meslek mensupları aracılığıyla verilmek zorundadır. Bu oluşumlar yoluyla yapılan bilgilendirme ve tanıtımlar, hastayı ilgili sağlık kuruluşuna gerçek veya dolaylı şekilde yönlendirecek içerikte olamaz.

Diş Klinikleri İçin Seo

Diğer SEO stratejilerinde olduğu gibi, diş hekimleri için yer Diş klinikleri için SEO anahtar kelimelerle başlar. Bu sebeple, diş hekimi yerel seo için kapsamlı anahtar kelime analizi yapmanız gerekir. Diş kliniğinizin sunduğu hizmetleri planlayarak araştırma yapmaya başlayın. Diş temizliği, implant, ortodonti ve dolgu gibi sunduğunuz temel hizmetleri not edin. Ve Google Ads sayfasına girerek ve Anahtar Kelime Planlayıcı aracına ve diğer kullanılan seo araçlarına hizmetlerinizi girip araştırma yapın. Anahtar kelime planlayıcı aracında diş hekimliği hizmetlerini ararken en çok ve kullanılan anahtar kelimeleri bulabileceksiniz. Üstelik, doğru anahtar kelime seçimi yaparken uzun kuyruklu anahtar kelimeleri olanları tercih edin. Bunlar, daha kısa anahtar kelimelerden daha özel olan anahtar kelimelerdir. Bu nedenle, daha az rekabetçidirler. Örneğin, “diş hekimi” anahtar kelimesine karar vermek yerine, “Serdivan acil diş kliniği” gibi uzun kuyruklu bir anahtar kelimeyi tercih edin.

Diş Kliniği İçin Sosyal Medya

Diş Kliniği İçin Sosyal Medya hesabını yönetememek çoğu diş hekiminin karşılaştığı sıkıntılar, insanların randevularını planlamayı hatırlamalarını sağlamak ve diş hekimliği görüşmeleriyle ilişkili çekinme ve kaygının üstesinden gelmelerine destekçi olmaktır. Sonunda, güven ortamı hazırlamak ve hastanın güvenini kazanmak bahis konusu. Sosyal medya pazarlaması, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın kesin yoludur. Bir diş hekimi için bu yöntem, hastalarınızı acısız bir tecrübe sunabileceğinize ikna etmek anlamına gelir.
Hastaların ofisinizi ziyaret etmeden önce kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için sosyal medyayı kullanın. Müşterilere güvenli ellerde olduklarını duyurarak yetkilerinizi, geçmişinizi ve sektör tecrübenizi sergileyin. Eğlenceli ve diş hekimi korkusunu ortadan kaldıran sosyal içerikle, diş hekimine gitmeyle ilgili izleminin bir kısmını ortadan kaldırın. Hesabınıza farklı bir karakter kazandırarak, insanların sizi görmesini merakla beklemelerini sağlarsınız. Unutmayın, her şey güven ile ilgili.

Fizyoterapi Klinik Reklam Çalışmaları

Diğer tüm klinik çalışmalarında olduğu gibi fizyoterapi klinikleri reklam çalışmalarına kurumsal kimlik oluşturmak ile başlanmalıdır . Kurumsal kimlik , kliniğinizi diğer kliniklerden ayıran logo , slogan , renk & font gibi markanızı temsil eden ögelerdir . Örnek vermek gerekirse logonuzda güven , sakinlik ve huzuru çağrıştıran mavi , yeşil ve beyaz renklerini kullanabilirsiniz . Temelinde müşteri güveninin yer aldığı sektörlerden olan fizyoterapi klinikleri için kurumsal kimlik , sosyal medya ve web sitesi tasarım ve reklamları birbirleriyle uyumlu olmalıdır . Bu sayede marka bilinirliğiniz ve müşteri sadakatiniz daha kolay ve hızlı şekilde artacaktır . Tedavi desteği alacak kişiler için şüphesiz en önemli kriter geçmiş hastaların şu anki durumları ve kliniğinizle ilgili yorumlarıdır . Bu nedenle web sitenizde sosyal medya hesaplarınızda ve yapacağınız diğer reklam çalışmalarında geçmiş hastalarınızın yorumlarına yer vermelisiniz.

Fizyoterapist Sosyal Medya

Sosyal medya, günümüzde insanlar için her gün farklı olaylar oluşturan çok etkili bir konumdadır ve reddedilemez bir pazarlama yöntemi olmuştur. Bu yüzden sosyal medya yönetimi; sanal güvenlik, organizasyon ve toplumsal çevre açısından büyük öneme sahiptir. Sosyal medya hesapları yönetimi konusunda kesinlikle uzmanlara başvurulmalıdır. Bu sebepten fizyoterapistler için sosyal medya yönetimi; Bu alanda çalışmak isteyen sağlık çalışanları için en etkili araçlardan biridir. Çünkü; sosyal medya yönetimi hedef kitle yönetimi konusunda en önemli alanlardan biride sağlık sektöründe olan fizik tedavi alanıdır. Bu bakımdan reklamı yapılacak ve görsel ve video olarak çok iyi içerikler olmalıdır. Bu içeriklerle uğraşmayı siz bize bırakın sizde kazancınızın keyfine bakın.

Sağlık Turizmi Reklam

Sağlık turizmi reklam, hasta veya sağlığına önem veren bireylerin tedavi olmak ve çeşitli başka yollarla sağlığı bulmak için yaptıkları turistik faaliyetler bütünüdür. Turistik faaliyetler kapsamında estetik klinik, diş klinikleri, saç ekim merkezleri, hastane ve doktorlar sağlık turizmi firmaları, yaşlılar ve bakım veya termal merkezleri ziyaret edilebiliyor. Bakım merkezleri ve termal işletmeler başlı başına tatil ve konaklama merkezi haline geldi. Rahatlama, SPA, masaj gibi uygulamalarla zihnen ve bedenen arınmak isteyenlerin yılın on iki ayı sağlık turizmine ilgi gösteriyor. Bu nedenle sağlık turizm geleceğin parlak alanları arasında yerini almıştır. Bu sebepten yukarıda yazdığımız sektörler için en iyi reklam stratejisi dijital pazarlama ve sosyal medya reklamlarıdır. Sağlık turizmi yaparak bilinirlik ve kazanç sağlamak istiyorsanız Ortak Frekans Dijital reklam ajansı olarak siz yardımcı oluruz.

Medikal Turizm Reklam Ajansı

Medikal turizm reklam ajansı, medikal turizmine yönelik teşviklerin de etkisiyle yatırımcıların alana ilgisi de arttı. Ayrıca bu turizm dalı, dünya ülkeleri için ekonomik bir kazanç kaynağı haline gelmiştir. Bu durum medikal turizm etkinliklerinin gelişmesi ve işletme sayılarını artması olarak ortaya çıkmaktadır. Medikal turizmi globalleşmeye bağlı olarak tüm dünyada yayılmaktadır. Gelişmiş ülkelerdeki tedavinin dar ve masrafının çok olması ve sağlık harcamalarının sosyal güvenlik tarafından karşılanmaması, kişileri tedavi amaçlı yurtdışı yolculuğuna itmektedir. Uluslararası seyahat olanaklarının gelişmesi ve kolaylaşması medikal turizm faaliyetlerini de çekici hale getirmiştir. Ancak bu kadarla da kalmıyor bu sağlıkla ilgili firmanızı dijital reklam stratejisi ile kendinize müşteri olarak çekme şansı yakalıyorsunuz. Bu nedenle Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak size en iyi hizmeti sunuyoruz.

Sağlık Turizmi Ajansı

Son zamanlarda tüm dünyada hızlıca gelişen ve Türkiye’de de oldukça ilgi gören bir sektör olan sağlık turizmi ajansı hizmetleri ile ilgili ihtiyacınız olan tüm çözümleri danışmanlık programında birleştirdik. Tüm ihtiyaçlarınız için Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı ekibi kapsamlı çalışmalar yürütmektedir.
Tüm dünyada her yıl büyüyen bir işkolu olan sağlık turizmi, işinizi büyütmeniz ve marka değerinizi güçlendirmeniz için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Bundan sonrası için hem Ülkemizim itibarını artıracak hem de ülkemize katma değer üretecek çalışmaları ilk sorumluluğumuz olarak görüyoruz.

*Türkiye 2019’da, en fazla hasta getiren üçüncü ülke konumundadır.
*Türkiye sağlık turizminde, elde edilen gelirde ilk sıralardadır.
*Türkiye, şu ana kadar sağlık turizminde güvenirliliğini kanıtlamıştır.

Bu verilerden yola çıkarak sizde kendi firmanız için çalışma yaparak kendinize ve ülkemize katma değer sağlayabilirsiniz.

Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama

Sağlık turizmi dijital pazarlama; dünyanın en çok arama aracı olarak kullanılan Google, saniyede 2.5 milyonluk araştırma sonucuyla, şirketler ve reklam vermek isteyen firmalar ve kuruluşlar için Google Ads hizmetini veriyor. Sağlık kuruluşları, markalar gibi birçok sektör, Google arama motorunda üst sıralarda yer alabilmek ve gözükmek için Google Ads reklamlarını kullanmaktadır. Google Ads üzerinden belirli bir ücret ve seo sayesinde üst sıraya çıkabilmek için açık arttırma sistemiyle Google ara motorunda görünür olunmaktadır. Sağlık sektöründe ve bunu Google üzerinden reklam vermek yapmak  istiyorsanız, aşağıdaki kriterlere dikkat etmelisiniz.

-Bir web sitesine sahip olmanız gerekir.
-Web sitesi sağlık işletmenizi yansıtması gerekir.
-Web sitesinde bulunan içeriğin, hedef kitlenize ne söyledi çok önemlidir.
-Hedef kitle en iyi şekilde belirlenmeli, reklam ve belirlenen hedef kitlenin içeriği uyumlu olmalıdır.
-Doğru anahtar kelimeler, doğru hedef kitle ve reklamlarda doğru tercih yapılarak Google üzerinde reklamlar etkili hale getirilebilir.

Bu nedenle Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak reklamlarınızı biz yapalım. Sizde kazançlarınızın keyfine bakın.

Sağlık Turizmi Sosyal Medya

Sağlık turizmi sosyal medya; sağlık sektörü için tüm dünyada söz konusu olan sınırlamaların bir bölümü ülkemizde de geçerlidir. Bu kısıtlamalar, ara ara pazarlama çalışmalarını durgunluğa uğratabilmektedir. Bu nedenle doktorlar, hastaneler ve klinikler, sağlık turizmi için farklı pazarlama taktiklerinden faydalanma yolunu tercih etmektedir. Fakat sağlık turizmi sosyal medya yönetimi nasıl olmalıdır? Sosyal medyada içerik üreterek kendini gösterme stratejisi, doktorlar, hastaneler ve klinikler için en yararlı pazarlama stratejilerinin başında gelmektedir. Yine de söz konusu paylaşımların esasında yurt dışından ülkemize gelecek kişiler varsa sağlık turizminin Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından nasıl düzenlendiğini bilmek ve paylaşım yaparken bir miktar daha duyarlı davranmak gerekir. Sizler için hizmet etmek amacıyla Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı olarak reklam sosyal medya çalışmanızı yapabiliriz.

Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri

Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Stratejileri Gelişen teknolojiyle birlikte satın alma alışkanlıkları değişen tüketici davranışları, ürün veya hizmet alırken internete ayrıntılı araştırma yaparak bilgi sahibi olduktan sonra satın almayı tercih ediyor. Bu durum sağlık sektöründe de geçerli. Yüksek düzeyde bakım ve tedavi ihtiyacındaki hastalar veya hasta yakınları sağlık hizmeti veren firmalar dijitalde araştırma yapmadan karar vermiyor. Bu sebeple sağlık sektöründe dijital pazarlama büyük değer taşıyor. Dijital pazarlama, verilere dayalı, ölçülebilir ve uygun maliyetli olması sayesinde sağlık uzmanlarının de tercih sebebi oluyor. Tüm sektörlerin yakın çevrelerinden önce danıştığı şey Google. Dolayısıyla sağlıkta dijital pazarlama bir istisna değil. Bir gerekliliktir bu sebepten ihtiyaç halindeki hastalarınıza dijitalde ulaşmak için Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansını tercih edebilirsiniz

Sağlık Sektörü Reklam Ajansı

Sağlık Sektörü Reklam Ajansı ile çalışmak sağlık sektöründe reklam ve reklamcılık, kamu sağlık kuruşlarının gelişen pazar içerisinde ayakta kalabilmek için seçim yaptıkları işlemler arasında yer almaktadır. Kamu kuruluşlarının hizmet sunarken yetersiz kalması, sağlık sektöründe reklamcılığın aşırı talep görmesine sebep olmuştur. Reklam sektörünün hizmeti alıcıya daha güvenli şekilde iletişim kanalları ile sunması, sağlık sektörü içinde çözümler oluşturmuş ve fayda sağlamıştır. Özel sağlık firmaları olanların, hekimlerin hizmetleri hedef kitleye ulaştırmak için reklam ajanslarını tercih ettiği görülmüştür. Pazarlama taktikleri ve yüksek ikna kabiliyeti ile tüketiciyi harekete geçiren reklamlar, sağlık sektörü içinde tercih edilmektedir. Sağlık, hastane, ilaç reklamlarında yapılan yanıltıcı bilgilendirmenin diğer reklam türlerine göre daha ciddi geri dönüşleri bulunmaktadır. Bu yüzden hastane reklamcılığı ve diğer reklam kampanyalarında yapılan bilgilendirmenin doğru ve net bir şekilde tüketiciye ulaştırılması gerekmektedir.

diyetisyen reklam ajansı
diyetisyen reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş