reklam-ajansi23

Dijital Pazarlama Danışmanlığı İle Satışlarınızı Arttırın

dijitalpazarlamadanışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama danışmanlığı; internetin dünyaya yayılmasıyla beraber önemli bir pazarlama stratejisi haline gelmiştir. Dijital pazarlama danışmanlığı sayesinde müşterilerin satın alma alışkanlıklarında büyük değişimler elde edilmektedir. Markanızın veya hizmetinizin daha büyük kitlelere ulaşabilmesi için dijital pazarlama hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Bu sayede dijital ortamlarda markanızı tanıtmış, marka bilinirliğinizi oluşturmuş ve potansiyel müşterilere ulaşmış olursunuz.

Alacağınız dijital pazarlama danışmanlığı sayesinde; dijitalde yerinizi alacak, marka bilinirliğinizi oluşturacak, web sitesi etkileşimi oluşturacak,  markanız için etkileşim ve dönüşüm sağlamış olacaksınız.

dijitalpazarlamadanışmanlığı
dijitalpazarlamadanışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Ne İş Yapar?

Dijital pazarlama danışmanlığı markanızın veya hizmetinizin internette var olmasını, içeriklerinizin doğru hedef kitleye ulaşmasını ve rakiplerinizin önüne geçerek daha görünür olmanızı sağlayan bir hizmettir. Dijital pazarlama danışmanlığı sayesinde markanız teknolojiyle iç içe olur. İnternet markanız için etkin bir şekilde kullanılır ve analiz ederek bir sonraki aşamalarda izlenilmesi gereken yolları belirler.

Müşterilerinizden gelen geri dönüşler sayesinde markanız analiz edilerek çeşitli iyileştirilmeler yapılır ve markanızın kendini geliştirmesine imkân verir.

Dijital pazarlama danışmanlığı mevcut durum analizi yaparak firmanızın ilk aşamada nasıl bir konumda olduğunu analiz eder ve markanız ile ilgili eksikler, hataları belirler. Strateji planlaması ile markanıza uygun stratejiler geliştirilir. Ardından dijital pazarlama çalışması ile belirlenen stratejiler doğrultusunda dijital pazarlama çalışmaları başlatılır. Dijital alanda yapacağınız çalışmalar dijital pazarlama ölçümü ile düzenli olarak takip edilir ve bu çalışmaların etkisi analiz edilir. Bu aşamanın sonucunda olumsuz yönler bir sonraki çalışmalarda geliştirilerek, iyileştirilir.

reklam ajansı
reklam ajansı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı’nın Verdiği Hizmetler

Web Sitesi: Sahip olduğunuz markanın web sitesini internette tanıtma sürecini içermektedir. Temel amaç web sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini sağlayarak mevcut trafiğini arttırmaktır. Trafik arttırılarak, sunduğunuz hizmetin satışlarının artması amaçlanmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi: Markanızın sosyal medyada daha görünür olmasını ve binlerce kullanıcı arasından en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan dijital pazarlama stratejilerinden biridir. Rakip analizi, reklam yönetimi ve içerik yönetimi ile sosyal medyanızın daha aktif ve hedef kitleleriniz üzerinde daha etkili olmanızı sağlar. Ayrıca sosyal medyanızda paylaşılacak olan içeriklerin tasarımları, hizalanması da müşterilerin markanızdan etkilenmesi için önemli bir kriterdir.

Facebook ve Instagram Reklamcılığı: Facebook ve Instagram reklamcılığı sayesinde geniş kitlelere düşük maliyetlerle ulaşırsınız. Dijital mecraların en önemli aracı reklamlardır. Doğru yönetilen reklamlarla doğru hedef kitlelere ve potansiyel müşterilere ulaşmış olursunuz.

Instagram Hesabı Kısıtlandı! Sebebi Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayınız

reklam ajansı
reklam ajansı

İçerik Pazarlama: Doğru yapılan içerik pazarlama sayesinde hedef kitlenize bilgi içerikle yazılar sunarsınız. Etkili ve sürekli paylaşılan içerik yazılarıyla müşterilerinizle sürdürülebilir bağlar kurarsınız ve bu bağlar doğrultusunda markanızı değiştirme ve geliştirme imkânına sahip olursunuz.

Mobil Pazarlama: Akıllı cihazlarda hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan bir pazarlama stratejisidir. Günümüzde çoğu müşteri mobil kullanıcıdır ve mobil pazarlama sayesinde mobil kullanan müşterilerinizle kolay bir şekilde temas kurmuş olursunuz.

E-Posta Pazarlama: E-posta pazarlaması veya e-mail marketing sayesinde mevcut müşterilerinizle bağlantılarınızı ve ilişkilerinizi güçlendirerek, ürün ve hizmetlerinizi kolay bir şekilde tanıtma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca kampanya bildirimlerinizi de etkili bir şekilde müşterilere ulaştırmış olursunuz.

Google Reklamları ( SEM): Google reklamları ile markanızla ilgili kullanıcılara kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Bu sayede daha fazla ilgili müşteriye ulaşmış olursunuz. Ayrıca Google reklamları dijital pazarlama danışmanları tarafından analiz ederek ilgili birimlere raporlanır. Bu şekilde kolayca performans değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Arama motoru optimizasyonu hizmetinizle ilgili arama yapan müşterilerinize Google aramalarında ilk sıralarda çıkmanızı sağlar. İyi yapılmış bir arama motoru optimizasyonu sayesinde aramalarda üst sıralarda yer alarak potansiyel müşterilerin ilk teması sizinle kurmasını sağlarsınız.

SEO İle Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?  Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız

Google Analytics: Google Analytics sayesinde hizmetinizle alakalı analizler gerçekleştirebilirsiniz. Ziyaretçi analizi, organik ziyaretçi analizi, davranış ve dönüşüm analizi gibi çeşitli analiz raporlamalarına ulaşabilirsiniz. Bu sayede markanızın zayıf yönlerini analiz ederek güçlendirme çalışmaları yapabilirsiniz.

İtibar Yönetimi: Sosyal medyayı ve çeşitli dijital pazarlama stratejilerini etkili ve aktif kullanarak işletmenizin itibarının güçlenme çalışmaları yapabilirsiniz.

Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerinden faydalanarak markanızı büyütebilir, potansiyel müşterilere ulaşabilir ve teknolojinin getirdiği kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.

Sakarya-Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı Olarak Profesyonel Ekibimiz İle Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmetlerimizi Müşterilerimize Sunmaktayız. Detaylı Bilgi İçin Bizlere Ulaşabilirsiniz.

reklam ajansı
reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.