reklam-ajansi23

Reklam Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir? Drone Çekimi

Reklam Tanıtım Filmi

Reklam Tanıtım Filmi

Reklam tanıtım filmi, markaların ürünlerini veya verdikleri hizmetleri, potansiyel müşterilerine ve hedef kitlelerine sunmak amacıyla planlı ve programlı bir şekilde çekimleri gerçekleştirilen video formatıdır. Reklam tanıtım filmindeki asıl amaç potansiyel müşterilere ulaşılacak en etkili iletişim modelini kullanarak marka ya da firmanın tanıtımını yapmaktır.

Reklam tanıtım filminde bir markanın, firmanın ya da ürünün geniş kapsamlı olacak şekilde video, fotoğraf gibi görsellerinin çekimleri yapılarak, medya iletişim araçları kullanılarak sunulacak şekilde ön plana çıkartılır. Hazırlanan bu video bütünü yani tanıtım filmi her alanda kullanılacak şekilde oluşturulur. Tanıtım filminin son bulmuş hali; dijital alanlarda, fuar, açılış, seminerler, toplantılar, iç ve dış mekanlarda firmanızı ya da markanızı tanıtmak amacıyla kullanılabilir. Tanıtım filminizi çeşitli alanlarda kullanarak adınızı duyurup, akılda kalıcılığı arttırabilirsiniz. Sosyal medya alanlarında da paylaşımını yaparak halkla ilişkiler faaliyetlerinizi güçlendirebilirsiniz.

reklam ajansı
reklam ajansı

Tanıtım filmleriyle hedeflenen durumların başında doğrudan müşteriye ulaşmak vardır. Başta asıl müşterilerinize sonrasında da reklam tanıtım filminin ilgi çekiciliğiyle potansiyel müşterilerinize ulaşılır. Öne çıkarılan detaylarla konu hakkında ilgisi ya da bilgisi olmayan kişilerce sıkıcı gibi görünecektir. Bu sebeple doğru hedef kitleye ulaşmak oldukça önemlidir.

Reklam tanıtım filminde ilgisi olmayan soğuk kitlenin de ilgisini çekmek mümkün olmaktadır. Tanıtım filminden sonra bir etki bırakılabiliyorsa soğuk kitleniz artık potansiyel bir kitle haline dönüşecektir.

reklam tanıtım filmi
reklam tanıtım filmi

Reklam ve Tanıtım Filmi Çekimleri Nasıl Yapılır?

Reklam ve tanıtım filmi çekimleri, bir plan ve program oluşturularak bu plan dahilinde gerçekleştirilir. Başta marka ya da firma hakkında gerekli bilgiler alınarak ve çekim alanları kararlaştırılarak bir senaryo yazılır. Daha sonra çekim çalışmasının süresi ve hazırlanış modeli belirlenir. Bu aşamada yapılacak işler ve maliyetler de göz önüne alınarak fiyat belirlenir. Senaryo onayının ardından senaryoya uyularak çekim ekiplerince çekimin yapılacağı mekanlar ziyaret edilerek çekim öncesi hazırlıklar tamamlanır. Belirlenen süre zarfında çekimler ve seslendirmeler yapılır. Yeteri kadar ses ve görüntü elde edilince kurgu ve montaj kısmına geçilir. Kurgu ve montaj bölümünde görüntüler gerekli seslerle ve müzikle birleştirilir ve tanıtım filmi son bulmuş olur.

Reklam Tanıtım Filmi Neden Önemlidir?

Reklam tanıtım filmi, başta potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için daha sonra da sabit müşterilerinize bir yenilik sunmak için ve son olarak da soğuk kitlenizin ilgisini çekmek için yapılır. Reklam tanıtım filmiyle, potansiyel müşterileriniz sizi daha iyi ve yakından tanıma fırsatı bulmuş olacaklar. Böylelikle de sizden neden hizmet almaları gerektiğini anlayacaklar. Sabit müşterilerinizin de tekrar güvenlerini kazanmış olacak ve kalıcılıklarını daha da arttırmış olacaksınız. Sizi hiç tanımıyor olan soğuk kitlenizinse akıllarında bir yer edinmiş olacaksınız ve er ya da geç sizden hizmet almaları konusunda bir iletişim başlatmış olacaksınız. Dolayısıyla da reklam tanıtım filmiyle yeni müşteriler kazanmış olacaksınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Reklam Tanıtım Filmi Konusu ve Senaryosu

Reklam tanıtım filminin konusu tamamen marka ya da işletmenin özgeçmişine ve yaptığı işe dayanarak oluşturulur. E-ticaret yapan bir markayla bulunduğu konumda hizmet veren bir işletmenin konuları aynı olmamaktadır. E-ticaret işiyle ilgilenen bir işletmenin satışını yaptığı ürünlerin ön planda tutulduğu bir film çekilirken; bulunduğu konumda hizmet veren bir işletmenin verdiği hizmetle beraber mekân da filme dahil edilir ve her ikisinin konusu da bunlara göre belirlenir. Konu belirlendikten sonra yine işletmenin verdiği hizmete göre bir senaryo çalışması yapılır. Senaryoda net anlaşılacak şekilde bir metin hazırlanılır ve çekim aşamasında da bu metne mutabık kalınır. Firmaların amaçları doğrultusunda hazırlanılan senaryolarda; markanın tarzı, kurumsal kimliği ve üretim yerleri baz alınarak sabit müşterilere, potansiyel müşterilere ve soğuk kitleye en iyi şekilde hitap edilmeye çalışılır.

Reklam Tanıtım Filmi Nasıl Olmalı?

Reklam tanıtım filmi, hali hazırdaki müşterilerinizin, potansiyel müşterilerinizin ve soğuk kitlenizin ilgisini çekecek şekilde olmalıdır. Tanıtım filmi, işletmenizin ya da markanızın verdiği hizmeti veya satışını gerçekleştirdiği ürünleri tanıtmak ve sunmak için yapılmalıdır. Bu sebeple de tanıtım filminin içeriğinde oldukça fazla işletmeniz hakkında bilgilere yer vermeniz gerekmektedir. Reklam tanıtım filmi, markanızın vizyonunu, misyonunu ve kurumsal yapısını anlattığından dolayı dijital şekilde tasarlanmış bir katalog niteliği taşımaktadır. Bu yüzden reklam tanıtım filminde bir uzmandan destek alarak işinizi profesyonel bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Kurumsal Firma Tanıtım Filmi

Kurumsal firma tanıtım filmi, işletmelerin ya da markaların baştan sona hikayelerini anlattıkları bir tanıtım filmi çeşididir. Kurumsal firmaların tanıtım filminde işletmeler hikayelerini detaylı bir şekilde anlatırlar. Hikayeleriyle kendilerini tanıtırlar, tanıtım filmiyle de bu hikâyeyi duyururlar. Bu tanıtım filmi çeşidinde genellikle işletmede görev alan kişiler ve başta işletme sahibi olmak üzere birtakım çalışanlar kamera karşısına geçerek işletmelerinin kurulumundan başlayarak neyin satışını ya da ne hizmeti verdiklerini anlatırlar. Daha sonra firmanın iç ve dış mekân çekimleri yapılarak videoya gerekli animasyon eklemeleri, seslendirmeler ve müzik eklenerek tanıtım filmi bitirilir.

Drone Çekimi Tanıtım Filmi

Havadan çekim yani drone çekimi son zamanlarda oldukça adından söz ettiren bir çekim türü haline gelmiştir. Görüntüleme konusunda oldukça özgür olunan bu çekim türünde videolarda oldukça kaliteli olurken görsel zenginlik de fazlasıyla ön plana çıkıyor ve diğer çekimlere nazaran daha dikkat çekici bir hal alıyor.

drone çekimi
drone çekimi

Drone çekimi tanıtım filminde, özellikle işletmenin mekansal çekimi yapılıyor. Uzman ekiplerce yapılan drone çekiminde planlanmış alanlarda çekimler gerçekleştiriliyor. Hava durumu da göz önüne alınarak bir zaman aralığı belirleniyor ve bu zaman aralıklarında sunulmak istenen yapı, konum ve araçların görüntüleri alınıyor. Genellikle bir mekânda işletmesi olan firma ya da markalar drone çekimini daha fazla tercih ederken birçok farklı sektör de havadan çekim yapılmasını tercih ediyor. Havadan yapılan çekimlerde; arazi çekimi, havadan haritalama çekim modelleri kullanılıyor.

Drone çekimleriyle hedef kitlenizin markanıza dikkat kesileceği görüntüler elde ediliyor. Daha özgün ve heyecan verici görsellerle tanıtım filmi müşterilerinize de yeni ve farklı bir bakış açısı kazandırmış oluyor. Böylelikle markanızın akılda kalıcılığı oluyor ve potansiyel müşterilerinizin sayısı artıyor.

Sakarya Reklam Tanıtım Filmi

Sakarya reklam tanıtım filminde, müşterilere istenilen formatta tanıtım filmi hizmeti verilmektedir. Profesyonel ekiple beraber dijital mecralarda ve diğer tüm alanlarla yayınlanmak üzere işletme ve markaların tanıtım filmleri çekilmektedir. Güncel çekim teknikleri takip edilerek, yenilikçi ve özgün içerikler oluşturmak hedeflenerek tanıtım filmi çekimleri yapılmaktadır. Drone çekimi ve profesyonel çekimlerle hizmet sunulmaktadır. Siz de profesyonel bir şekilde tanıtım filminizi oluşturmak ve adımlarınızı profesyonel bir biçimde atmak istiyorsanız Sakarya reklam tanıtım filmi çekim ekibimize hızlıca ulaşınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.

Sosyal Medya'da Paylaş