Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışması, firmanızı potansiyel müşterilerinize karşı temsil eden ve rakiplerinizden ayrışmasını sağlayıp marka imajınızı oluşturan unsurların bütünüdür . Kurumsal kimliği olmayan bir firmanın büyümesi ve rekabet avantajı elde etmesi neredeyse imkansızdır. Bu nedenle kurumsal kimlik marka büyüklüğü ve sektör fark etmeksizin her firma için olmazsa olmazdır.

Kurumsal kimliğin sonradan değiştirilmesi zaman, maliyet ve prestij kaybına sebep olacağı için bu sürecin en başından itibaren profesyonellerden yardım alarak sağlam adımlar atmak firmanızın yararına olacaktır.

Kurumsal kimlik çalışması firmanınız veya markanızın kendini müşteriye anlattığı, zihinlerinde nereye ve nasıl konumlandırdığı işlerin bütününe verilen addır. Bir başka deyişle kurumsal kimlik çalışması markanızın kimliğidir.

Etkili bir şekilde hazırlanmış kurumsal kimlik çalışmaları markanızın prestijini arttırarak müşterilerin markanıza olan güveninin artmasını sağlar. Kurumsal kimlik çalışması;

 • Markanızın ismini
 • Logo tasarımını
 • Slogan tasarımını
 • Kurumsal yazı tipi kullanımını
 • Kartvizit tasarımını
 • Antetli kâğıt tasarımını
 • Diplomat zarf tasarımını
 • Sunum dosyası tasarımını
 • Faturalar, makbuz ve fiş tasarımlarını
 • Bayram ve giydirme tasarımlarını
 • Tabela tasarımlarını
 • Ambalaj tasarımlarını içermektedir.

Logo Tasarım
Başlangıç Paket

2700₺

Aylık

Logo Tasarım
Ekonomik Paket

3800₺

Aylık

Logo Tasarım
Gelişmiş Paket

4900₺

Aylık

 

kurumsalkimlikçalışması
kurumsalkimlikçalışması

Kurumsal kimlik çalışmaları markanıza birçok açıdan fayda sağlayacaktır.

 • Markanızın vizyon ve misyonunu daha net bir şekilde müşteriye aktarırsınız.
 • Marka imajınızı ve duruşunuzu güçlendirirsiniz.
 • Marka bilinirliğinizi arttırırsınız.
 • Markanızın hizmetini müşteriye daha net ifade etmiş olursunuz.
 • Müşterilere güven verirsiniz.
 • Müşteri zihninde kolay yer edinirsiniz.

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

* Müşteri sadakatini ve marka bilinirliğini arttırır.

* Marka vizyon ve misyonunun daha net bir şekilde aktarılmasını sağlar.

* Markanızın rakipleriniz ve potansiyel müşterilerinizin gözünde belli bir imaja sahip olmasını sağlar.

* Verdiğiniz hizmetler ve bulunduğunuz sektör ile ilgili daha doğru izlenim yaratırsınız.

Başarılı Bir Kurumsal Kimlik Çalışması Nasıl Olmalıdır?

* Özgün olmalıdır.

* Marka vizyon ve misyonunu en doğru şekilde yansıtmalıdır.

* Kurumsal kimlik ögeleri kendi aralarında ve markanız ile uyumlu olmalıdır.

*Bulunduğunuz sektörle ve markanızla ilgili bilgiler vermeli, doğru izlenimler yaratmalıdır.

Logo Tasarımı

Logo, marka kurumsal kimliğinin yazı ve amblem ile görsele dönüştürülmüş halidir. Markanızı farklı ortamlarda temsil eden logo markanız ile ilgili karşı tarafa saniyeler içinde bilgi verebilme gücüne sahiptir. Bu nedenle logo tasarımına önem verilmeli, bu konuda profesyonellerden destek alınmalıdır. Logolar web sayfası, kartvizit, ambalaj, online ve offline dökümanlar gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Başarılı Bir Logo Tasarımı İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

* Akılda kalıcı olmalıdır.

* Sade, net ve anlaşılır olmalıdır.

* Kurumsal kimliğinizle uyum içinde olmalıdır.

* Simetri kuralları göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır.

* Markanızın verdiği hizmetler ve bulunduğu sektörle ilgili bilgi vermelidir.

* Renk ve font seçimini logonuzun farkı ortamlarda kullanılabileceğini göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Güzellik Merkezlerinde Kurumsal Kimlik

Güzellik merkezlerinde kurumsal kimlik çalışması işletmenizin ismini belirleyerek başlar. İşletmenizin ismini belirledikten sonra markanıza ait bir logo tasarımı çalışması yapmanız gerekir. Seçeceğiniz logo verdiğiniz hizmetle uyum içerisinde olması gerekir. Logonuzu da oluşturduktan sonra artık basılı alanda çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Basılı reklam çalışmaları ise markanıza ait kartvizitinizi, antetli kağıdınızı, kataloglarınızı ve broşürlerinizi içermektedir.

İşletmeniz için oluşturduğunuz kurumsal kimlik sayesinde güzellik merkezinizin vizyonunu ve misyonunu müşterilerinize net bir şekilde aktarırsınız ve marka imajınızı güçlendirirsiniz.

Logonuzun kullanıldığı bir diğer yer online alanlardır. Online reklam çalışmaları e-broşür, web sitesi, sosyal medya hesapları gibi birçok bileşeni içermektedir. Her bir bileşen için kurumsal kimliğinizi uyumlu şekilde düzenlemelisiniz. Böylece marka bilinirliğinizi ve müşteri sadakatinizi arttırabilirsiniz.

Güzellik Merkezleri Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Kliniklerde Kurumsal Kimlik

Kliniklerde kurumsal kimlik çalışmasında ilk önce yapmanız gereken şey işletmeniz için doğru analizleri yapmaktır. Yapmış olduğunuz analizler sonucunda işletmenizin ismini, logosunu, sloganını, kartvizitini oluşturmalısınız.

Kurumsal kimliğin en önemli unsurlarından biri renk seçimidir. Seçeceğiniz renk markanızın kurumsal kimlik unsurlarının hepsinde yer alacağı için bu konuya özen gösterilmelidir. Mavi, turuncu ve beyaz renkleri güven hissi verdiği için klinik kurumsal kimlik çalışmalarında kullanılabilir.

Müşteri potansiyelini arttırmak ve müşterilerin zihinlerinde kalıcı bir yer edinmek için işletmenizin isminin kolay telaffuz edilebilecek ve görsel olarak güzel duran kelimelerden oluşturmanız gerekmektedir. İsminizi oluşturduktan sonra kurumsal kimlik çalışmalarının en önemli unsuru olan logo gelmektedir. İşletmenizin potansiyel müşterilerin dikkatini çekmesi için güçlü bir logoya sahip olmanız gerekir.

Kliniklerde kurumsal kimlik oluşturmada kartvizitlerin önemi de oldukça büyüktür. Kartvizitiniz sayesinde işletmenizin potansiyel müşterilerin akıllarında kalmasını sağlarsınız.

Klinik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Butiklerde Kurumsal Kimlik

Butiklerde kurumsal kimlik çalışması markanızın kimliğini müşterilere iyi bir şekilde aktarmak açısından oldukça önemlidir. Çalışmalarınıza ilk olarak müşteriler tarafından kolay bir şekilde hatırlanacak bir marka ismi bulmakla başlamanız gerekmektedir. Marka isminize karar verdikten sonraki adım logo ve slogan belirlemektir. Marka ismi, logo ve sloganınız markanızın müşterilerle kuracağı ilk iletişimdir. Bu yüzden bu adımlara özen göstermeniz ve zaman ayırmanız gerekir.

Marka ismi, logo ve slogan belirlendikten sonra kurumsal kimlik çalışmalarına kartvizit ve tabela tasarımından devam edebilirsiniz. Tabela tasarımı diğer kurumsal kimlik ögeleriyle ve yaratmak istediğiniz imajla uyumlu olmalıdır. Ayrıca kartvizitinizde yer alan bilgilerin doğru ve güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Tabela marka imajınız ve bilinirliğiniz için önemli etkenlerden birisidir. Tabela tasarımı iş yerinizin konumuna ve tabela boyutlarına uygun olmalıdır.

Butik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Nakliye Firmaları Kurumsal Kimlik

Nakliye firmaları kurumsal kimlik çalışması marka kimliğiniz, müşteri sadakati ve müşteri potansiyelini arttırmak açısından oldukça önemlidir. Kurumsal kimlik çalışmalarınız marka isminizi, logonuzu, sloganınızı ve kartvizit tasarımlarını içermesi gerekmektedir. Potansiyel müşterilerin akıllarında kalmak ve marka bilinirliğinizi sağlamak için güçlü bir kurumsal kimlik oluşturmanız gerekmektedir.

Müşterilerin nakliye firmaları ile iletişime geçerken kullandığı araçlardan en önemlisi kartvizitlerdir. Bu nedenle kartvizitler sade, kurumsal kimlikle uyumlu ve güncel bilgileri içerecek şekilde olmalıdır. Nakliye firmalarının öncelikli yararlanması gereken diğer kurumsal kimlik ögeleri ise online ve offline broşür, el ilanı  ve araç giydirme şeklinde sıralanabilir .

Nakliye Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Yapı Dekorasyonda Kurumsal Kimlik

Yapı dekorasyonda kurumsal kimlik çalışmaları markanızın kimliğini belirler. Müşterilere markanızla ilgili bilgileri, hizmetlerinizi, vizyonunuzu ve misyonunuzu kurumsal kimliğinizle iletirsiniz. Bu aşamada kurumsal kimlik çalışmalarınız müşterilerle kurduğunuz ilk iletişimdir ve bu ilk iletişimin etkili olabilmesi için güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olmanız gerekmektedir.

Yapı dekorasyon firmalarının yararlanmaları gereken başlıca kurumsal kimlik ögeleri şunlardır:

* Marka ismi,

* Billboard tasarımı,

* Logo ve slogan tasarımı,

* Katalog ve broşür tasarımı,

* Tabela ve kartvizit tasarımı,

Yapı Dekorasyon Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

reklam ajansı
reklam ajansı

Otomotiv Sektöründe Kurumsal Kimlik

Otomotiv sektöründe kurumsal kimlik, işletmenizi müşterilere etkili bir şekilde anlatabilmek açısından oldukça önemli bir konumdadır. Rakiplerinize göre farkınızı kurumsal kimliğinizle müşterilerinize aktarabilirsiniz. Bu avantajı elde edebilmek için kurumsal kimliğinizi kreatif bir şekilde oluşturmanız gerekmektedir. Marka isminiz, logonuz, sloganınız, kartvizit ve diğer basılı çalışmalarınız hedef kitlenizin dikkatini çekecek bir şekilde tasarlanmalıdır. Eğer güçlü bir kurumsal kimliğiniz yoksa hedef kitlenizi etkileme ve marka bilinirliğinizi arttırma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

Otomotiv sektöründe gerçekleştiğiniz kurumsal kimlik tasarımının başarılı olması için bazı kriterler vardır. Bunlar:

* Sade ve anlaşılır olmalıdır.

* Markanızın misyonunu ve vizyonunu en doğru şekilde yansıtmalıdır.

* Kurumsal kimlik çalışmaları kendi aralarında ve markanızla uyumlu olmalıdır.

* Hedef kitlenize yaptığınız işler ve bulunduğunuz sektör ile ilgili bilgiler vermelidir.

* Renk ve font seçimi otomotiv sektörüne uyumlu olmalıdır. Renk seçimi prestiji simgeleyen kahverengi ve siyah gibi renklerden yana olabilmektedir.

Otomotiv Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Aksesuarda Kurumsal Kimlik

Aksesuarda kurumsal kimlik çalışması, marka imajı oluşturmanızı sağlayacak bir pazarlama stratejisidir.  Oluşturduğunuz kurumsal kimlik ile kendinizi ve marka değerlerini müşterilerinize ifade edersiniz. Bu açıdan kurumsal kimliğinizin güçlü ve etkili olması oldukça önemlidir. Eğer doğru bir kurumsal kimliğe sahip değilseniz markanızın müşteriler tarafından doğru bir şekilde algılanmamasını sağlarsınız ve müşteri sayınızı arttıramamış olursunuz.

Güçlü bir kurumsal kimlik için ilk olarak markanız ve hedef kitleniz hakkında doğru analizler yapmanız gerekmektedir. Doğru analizler sonucunda markanızı müşterilere nasıl sunacağınıza karar verirsiniz ve kurumsal kimliğinizi analizleriniz sonucuna göre oluşturmaya başlarsınız. Marka ismi, logo, slogan, kartvizit gibi kurumsal kimlik çalışmaları ile markanızı müşteriye sunarsınız ve müşterilerin zihinlerinde yer edinmiş olursunuz.

Yaptığınız kurumsal kimlik çalışmalarının kendi aralarında ve markanızla uyum içerisinde olması çok önemlidir. Kendi aralarında çelişen kurumsal kimlik çalışmaları markanız için olumsuz bir imaj yaratabilmekte ve müşterilerinizin güvenini zedeleyebilmektedir. Örneğin logo çalışmanızda kullandığınız font ve renkler billboard ve katalog çalışmaları için de geçerli olmalıdır. Bu şekilde imaj bütünlüğü sağlayabilir ve müşteri sadakatinizi arttırabilirsiniz.

Aksesuar Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Turizm Sektöründe Kurumsal Kimlik

Turizm sektöründe kurumsal kimlik çalışması, işletmenizin imajını güçlendirerek müşterilerin zihinlerinde yer edinmenizi sağlar. Bu yüzden kurumsal kimliğinizin güçlü olması işletmeniz için oldukça önemlidir. Marka ismi, logo tasarımı, slogan seçimi gibi kurumsal kimlik unsurları işletmenizi temsil ederken müşteriler tarafından nasıl algılanması gerektiğini yansıtan çalışmalardır. Bu yüzden kurumsal kimliğinize ayrı bir özen gösterip, zaman ayırmanız gerekmektedir.

Turizm sektöründe yararlanılması gereken başlıca kurumsal kimlik ögeleri şunlardır:

* Marka ismi,

* Tabela tasarımı,

* Kartvizit tasarımı,

* Logo ve slogan tasarımı,

* Tanıtım kitapçığı tasarımı,

* Online ve offline broşür tasarımı,

Turizm Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Temizlik Firmalarında Kurumsal Kimlik

Temizlik firmalarında kurumsal kimlik çalışması işletmenizi müşterilerin zihinlerinde nasıl konumlandıracağınızı ifade eder. Kurumsal kimliğinizin müşterilere firmanızı nasıl anlatmasını istiyorsanız çalışmalarınızı o doğrultuda yapmanız gerekir.

Firmanız için yaptığınız analizler sonucunda kurumsal kimlik oluşturmaya marka ismi, logo, slogan belirleyerek başlamanız gerekmektedir. Marka isminizin kolay telaffuz ediliyor olması gerekir. Logonuzda ise renklerin uyumu ve görsel olarak güzel bir görünüme sahip olması müşterilerin dikkatini çekmesini sağlayacaktır.

Temizlik firmalarında kurumsal kimlik tasarımı yapmanın başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir:

* Müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

* Marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

* Rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

*Marka vizyon ve vizyonunu daha doğru ve az maliyetli şekilde aktarabilirsiniz.

* Markanızın rakipleriniz ve hedef kitlenizin gözünde daha profesyonel bir konuma sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Temizlik Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Organizasyon Firmalarında Kurumsal Kimlik

Organizasyon firmalarında kurumsal kimlik çalışması imaj oluşturmanıza veya var olan imajınızı güçlendirme konusunda firmanıza destekte bulunur. Kurumsal kimlik firmanızın müşteriler tarafından daha kurumsal görünmesine ve müşterilerin firmanıza daha fazla güven duymasını sağlar.

Kurumsal kimlik oluştururken ilk yapmanız gereken müşterilerin firmanızı nasıl görmesini istediğinizi analiz etmektir. Yapmış olduğunuz analiz sonucunda firmanızın ismine, logosuna, sloganına, kartvizit tasarımlarına ve diğer basılı çalışmalarına karar verirsiniz.

Organizasyon Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Organik Ürünlerde Kurumsal Kimlik

Organik ürünlerde kurumsal kimlik çalışması oldukça özen gösterilmesi ve dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Markanızın ismini oluştururken akılda kalıcı ve kolay telaffuz edilecek kelimeler kullanmanız gerekir. Marka isminizi belirledikten sonra logo tasarımınıza dikkat etmeniz gerekir. Markanıza ait logo rakiplerinizden farklı bir tasarıma ve renk skalasına sahip olması potansiyel müşterilerin diğer rakip markalardan sizi ayırmasını sağlayacaktır. Logonuzu da başarıyla tasarladıktan sonra markanıza ait bir slogan eklemeniz müşterilerin zihinlerinde yer edinmenizi ve hatırlanmanızı sağlayacaktır. İlk üç aşamayı tamamladıktan sonra kurumsallaşmak için basılı çalışmalara ağırlık vermeniz gerekmektedir. Bunlar kartvizit tasarımı, antetli kağıt tasarımı gibi kurumsal kimlik unsurlarını kapsamaktadır. Bu sayede müşteriler markanıza daha fazla maruz kalır ve marka bilinirliği oluşturmanıza yardımcı olur.

Gıda Sektöründe Kurumsal Kimlik

Müşteri güveni ve sadakatinin ön planda olduğu gıda sektöründe kurumsal kimlik çalışmaları oldukça önemlidir. Bunun sebebi kurumsal kimlik çalışmalarının marka imajı oluşturmada ve müşteri güvenini sağlamada önemli bir araç olmasıdır. Gıda sektöründe doğru kurumsal kimlik oluşturma adımları şu şekilde sıralanabilir:

* Kurumsal kimliğinizde kullanılacak renk ve fontun belirlenmesi,

* Markanızın ürün skalasına, verdiği hizmetlere ve bulunduğu sektöre uygun marka isminin tasarlanması,

* Logo, amblem ve slogan tasarımlarının yapılması,

* Kartvizit ve logo tasarımlarının yapılması,

* Katalog, dergi, broşür gibi diğer kurumsal kimlik tasarımlarının yapılarak marka bütünlüğünün oluşturulması.

Yukarıdaki adımlarda bahsedilen klasik kurumsal kimlik tasarımı bileşenlerinin yanı sıra gıda sektörüne özel olarak: menü tasarımı, online menü tasarımı, kurye ve restoran içi giydirmeleri, branda tasarımı, yönlendirme levhaları gibi çalışmalar yapılabilmektedir. Bu sayede markanızın daha profesyonel ve ilgi çekici görünmesi sağlanabilmektedir.

Organik Ürünler Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Spor Salonlarında Kurumsal Kimlik

Spor salonlarında kurumsal kimlik çalışması büyük bir önem taşımaktadır. Oluşturduğunuz kurumsal kimlik işletmenizi temsil eder ve müşterilerin hizmetinizi tanımasını sağlar. Bu yüzden doğru ve güçlü bir kurumsal kimliğe sahip olmanız işletmeniz için oldukça önemlidir. Kurumsal kimlik çalışması marka ismi, logo, slogan, kartvizit, broşür, katalog gibi unsurları içermektedir ve bu unsurlar sayesinde müşteriler markanızı tanır ve müşteri potansiyeliniz artar.

Spor Reklam Çalışmaları İlgili Ücretsiz Makalemizi Okumak İçin Tıklayınız.

Okul /Eğitim Sektöründe Kurumsal Kimlik

Okul ve eğitim sektöründe kurumsal kimlik çalışması yaparak marka imajı yaratmak, rekabet avantajı sağlamak ve  müşteri sayısı ve memnuniyetini arttırmak gibi önemli avantajlar sağlanabilmektedir . Kurumsal kimlik çalışmaları marka ismi, logo, slogan ve kartvizit tasarımı, renk ve font tasarımı gibi çalışmalar içermektedir. Rekabet yoğun sektörlerden birisi olan eğitim sektöründe rakiplerinizin önüne geçebilmek ve müşteri sayınızı arttırmak için kurumsal kimlik çalışmaları yapmak en güvenilir ve hızlı sonuç veren çalışmalardan birisidir. Potansiyel müşterilerin akıllarında kalmak ve marka bilinirliğinizi sağlamak için güçlü bir kurumsal kimlik oluşturmanız gerekmektedir. Güçlü bir kurumsal kimlik oluşturmak için ise alanında profesyonel olan Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansından destek alabilir ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sakarya Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik, bir işletmenin benzersizliğini, değerlerini ve karakterini yansıtan önemli bir unsurdur. Sakarya’da faaliyet gösteren işletmeler için, kurumsal kimlik çalışması, marka imajını güçlendirmenin ve kalıcı bir izlenim bırakmanın kilit bir unsuru haline gelmiştir. Sakarya kurumsal kimlik ajansı olarak, işletmelerin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor ve markalarını güçlendirmelerine yardımcı oluyoruz.

Sakarya kurumsal kimlik, sadece logo ve renklerden ibaret değildir. İşletmelerin bütünsel bir bakış açısıyla varlıklarını sürdürmelerini sağlamak için kurumsal kimlik çalışması, işletmenin misyonunu, vizyonunu ve değerlerini içeren bir bütün olarak tasarlanmalıdır. Sakarya kurumsal ajans olarak, müşterilerimizin marka kimliğini güçlendirmek için özgün ve etkili çözümler sunuyoruz.

Sakarya kimlik ajansı olarak, işletmelerin hedef kitlesine uygun ve çekici bir marka imajı oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Kurumsal kimlik çalışmamız, işletmelerin rekabet avantajı elde etmelerini ve benzersiz bir marka deneyimi sunmalarını sağlayarak, müşterilerin zihninde kalıcı bir izlenim bırakmalarına katkıda bulunuyor.

Sakarya Kurumsal Kimlik Ajansı olarak, işletmelerin kurumsal kimliklerini güçlendirmek için tasarladığımız stratejilerle öne çıkıyoruz. Marka değeri yaratma, tutarlılık sağlama ve güçlü bir görsel dil oluşturma konularında uzman ekibimiz, işletmelerin kimliklerini oluşturmalarına ve sürdürmelerine yardımcı oluyor.

Sakarya’da faaliyet gösteren işletmeler, kurumsal kimliklerini güçlendirmek ve marka değerlerini artırmak için bize başvurabilirler. İşletmenizin özgün kimliğini oluşturmak ve rakiplerinizden farklılaşmak için bize ulaşın, sizin için özel olarak tasarlanmış kurumsal kimlik çözümleri sunalım.

reklam ajansı
reklam ajansı

Ortak Frekans Dijital Reklam Ajansı

Detaylı Bilgi ve Fiyat Almak İçin Hemen Tıklayınız.